SPRAWDŹ ILE MOŻESZ ODZYSKAĆ
Skip to content

Ciche ugody z bankami

Data ostatniej aktualizacji:

Ciche ugody z bankami – co warto wiedzieć

Zgodnie z danymi Związku Banków Polskich na koniec września 2024 r. w sądach rozpatrywanych było ponad 25 000 spraw sądowych dotyczących kredytów frankowych. Co oczywiste zdecydowana większość z nich zakończyć powinna się wygraną frankowiczów i unieważnieniem umowy kredytu CHF. Banki proponują w związku z powyższym zawarcie ugody. Program ugód oferowany jest oficjalnie tym kredytobiorcom, którzy wciąż mają aktywne kredyty. Czy aby jednak na pewno?

Z nieoficjalnych informacji wynika, że banki coraz częściej próbują dotrzeć również do kredytobiorców z już spłaconym kredytem. Spłacony kredyty w obliczu pozwu frankowego, to dla banków tykająca bomba z opóźnionym zapłonem. Stąd też próby rozwiązania spraw tego rodzaju w drodze ugód oferowanych poza oficjalnym, powszechnym programem.

Dlaczego banki proponują ugody?

Skąd zainteresowanie banków propozycjami ugodowymi? Odpowiedź wydaje się oczywista. Jednoznacznie korzystna linia orzecznicza w praktyce niemal gwarantuje kredytobiorcom unieważnienie umowy. To natomiast stanowi dla banku potężny cios finansowy. Ugody, bardziej korzystne dla banków z ekonomicznego punktu widzenia, mają więc na celu doprowadzić do poprawy sytuacji finansowej banków.

Pomimo, jednoznacznie korzystnej linii orzeczniczej wciąż wielu kredytobiorców nie zdecydowało się na pozwanie banku o unieważnienie umowy frankowej. Takie osoby nie powinny już dłużej zwlekać, wszak wygrana sprawa frankowa to olbrzymia korzyść ekonomiczna. Kancelaria frankowa Frejowski CHF od wielu lat świadczy profesjonalną obsługę prawną w sporach z zakresu prawa bankowego, w tym w sprawach o unieważnienie kredytu frankowego. Obecne niezwykle korzystne dla kredytobiorców orzecznictwo sprawia, że 95% spraw przeciwko bankom wygrywają frankowicze.

Każdy zainteresowany może w prosty sposób wyliczyć orientacyjną wartość przysługującego mu roszczenia. W tym celu pomocnym jest bezpłatny i łatwy w obsłudze kalkulator frankowicza.


Sebastian Frejowski

Doktor nauk prawnych

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Stypendysta Królowej Holenderskiej oraz Académie de droit international de La Haye, EUI we Florencji. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w prowadzeniu spraw przed sądem w tym w sprawach precedensowych (spory frankowe, , opcje walutowe, wskaźnik Libor). Specjalizuje się w prawie bankowym, rynku kapitałowym, prawie papierów wartościowych. Doradza zarządzającym funduszami, towarzystwom funduszy inwestycyjnych oraz domom maklerskim w sprawach szeroko pojętego rynku finansowego. Prowadzi obsługę prawną podmiotów rynku kapitałowego, w tym spółek publicznych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych i New Connect. Jest autorem i współautorem kilkunastu artykułów związanych z rynkiem kapitałowym, rynkiem papierów wartościowych w tym wystąpień do organów ochrony prawnej (KNF, UOKIK).

Oceń artykuł:

Średnia ocen użytkowników: 5.0

(Na podstawie 198 opinii)
Kalkulator frankowy

Inne wpisy z tej kategorii

Dobre wieści dla frankowiczów! W Sądzie Apelacyjnym w Warszawie ma powstać wydział frankowy.

Dobre wieści dla frankowiczów! W Sądzie Apelacyjnym w Warszawie ma powstać wydział frankowy.
Chociaż frankowicze wygrywają niemal wszystkie sprawy sądowe z bankami, to problemem jest czas postępowań sądowych. Ze względu na tysiące spraw...

Wydział Frankowy już nie tylko w Warszawie, ale także i w Poznaniu!

Wydział Frankowy już nie tylko w Warszawie, ale także i w Poznaniu!
Sprawy frankowe stanowią duży procent wszystkich spraw w sądach. Duży napływ spraw frankowych sprawił, że czas postępowań sądowych nie tylko...

Co czeka frankowiczów w 2025 roku?

Co czeka frankowiczów w 2025 roku?
Rok 2024 obfitował w wiele korzystnych dla frankowiczów rozstrzygnięć. Kolejny rok będzie kontynuacją pasma sukcesów frankowiczów. Są nadzieje, że w...