SPRAWDŹ ILE MOŻESZ ODZYSKAĆ
Skip to content

Pozew CHF przeciwko bankowi – co warto wiedzieć?

Data ostatniej aktualizacji:

Co z kredytami frankowymi?

Kredyt frankowy nie doczekał się żadnych skutecznych rozwiązań systemowych, bowiem Frankowicze pozew muszą składać każdorazowo samodzielnie, jeśli mają już dosyć toksyczności ciągle rosnących rat. Doświadczenie, masa procesów sądowych oraz wygranych z bankami sprawiła, że pozew przeciwko bankowi wzór, to już właściwie czysta formalność, ponieważ pozwy frankowe można liczyć już w tysiącach, podobnie również jest z wygranymi procesami.

Czy warto iść do sądu z kredytem frankowym?

Wiadomo, że Frankowicze pozew o zapłatę oraz unieważnienie zaczęli składać wręcz masowo po wyroku TSUE w sprawie Państwa Dziubak, która przetarła frankowe szlaki. Pozew przeciwko bankom jest aktualnie jedyną skuteczną i dość szybką metodą na rozprawienie się toksycznym kredytem. Unieważnienie umowy, czy też jej odfrankowienie, a w każdym przypadku zwrot niesłusznie nadpłaconych rat, to nieopisana korzyść, którą mogą odnieść Frankowicze pozew, który zostanie rozpatrzony pozytywnie przez sąd daje Frankowiczom wolność od kredytu na zawsze.

Wyroki zapadające w sprawach frankowych, a także stanowiska TSUE, czy Sądu Najwyższego jasno wskazują na to, iż pozew przeciwko bankom jest zasadny i Frankowicze nie powinni obawiać się takiego rozwiązania.

Ile kosztuje pozew przeciwko bankowi?

Pozew przeciwko bankom utrzymuje się na stałym poziomie w kwestii opłat. Za każdy razem pozew przeciwko bankowi wzór, to koszt rzędu 1000 zł opłaty sądowej uiszczanej do sądu zgodnego z właściwością, a także 34 zł opłaty od pełnomocnictwa.

Warto zauważyć, że gdy Frankowicze pozew wygrają te poniesione koszty na poczet pozwu przeciwko bankom zostaną im w całości zwrócone.

Ile trwa proces z bankiem?

Dużo mówi się o tym, że sprawom frankowym dolega przewlekłość procesowa i duża część Frankowiczów składająca do sądu bank millennium pozew, czy też powództwo przeciwko innemu bankowi obawia się najbardziej długiego czasu oczekiwania. Pozew przeciwko bankowi millennium na pewno będzie rozpatrywany przez sąd krajowy dłużej, niż propozycje banku millennium dla frankowiczów 2022, ponieważ to drugie rozwiązanie odbywa się przed sądem mediacyjnym i co więcej – ugody nie cieszą się taką popularnością, jak procesy frankowe przed sądem. 

O co pytają na rozprawie frankowej?

W przypadku każdej rozprawy o pozew przeciwko bankom pytania, które się pojawiają są do siebie łudząco podobnie. W przypadku bank millennium pozew Frankowicze pytani są o standardowe zagadnienia, takie jak:

  • czas, kiedy Frankowicz dowiedział się o tym, że jego umowa podlega unieważnieniu,
  • okoliczności zawierania kredytu,
  • wiedza finansowa, 
  • negocjowanie warunków umowy.

Propozycje banku millennium dla frankowiczów 2022 nie wymagają konkretnych pytań kierowanych do Frankowiczów, bowiem właściwie na mediacji bank przedstawia swoją propozycję, a mediatorzy załatwiają resztę. 

Ile osób musi być do pozwu zbiorowego?

Bardzo często pozew zbiorowy frankowicze chcą kierować do sądów w nadziei, że przy okazji mniejszych kosztów uzyskają podobny rezultat, co pozew przeciwko bankom  indywidualny.

Do skierowania pozew zbiorowy frankowicze niezbędne jest zebranie się minimalnie 10 osób, jednakże nawet w przypadku forum pozew zbiorowy millennium bardzo rzadko opłacalne jest składanie pozwu zbiorowego, ponieważ brak jest indywidualnego podejścia do konkretnej sprawy kredytu, przez co również ciężko jest określić wysokość roszczenia. 

Ile bierze adwokat za sprawę frankową?

Sprawy frankowe są bardzo skomplikowane w swojej konstrukcji, często wynagrodzenie zależy od indywidualnej sprawy danego Frankowicza, a także od tego, jakie oczekiwania ma Frankowicz, w naszej Kancelarii takie kwestie rozpatrujemy indywidualnie. Na wynagrodzenie składa się opłata wstępna oraz prowizja od sukcesu, którą kancelarie frankowe potrafią bardzo zawyżać, dlatego zachęcamy do kontaktu wszystkich Frankowiczów, którzy nie chcą przepłacać.


Sebastian Frejowski

Doktor nauk prawnych

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Stypendysta Królowej Holenderskiej oraz Académie de droit international de La Haye, EUI we Florencji. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w prowadzeniu spraw przed sądem w tym w sprawach precedensowych (spory frankowe, , opcje walutowe, wskaźnik Libor). Specjalizuje się w prawie bankowym, rynku kapitałowym, prawie papierów wartościowych. Doradza zarządzającym funduszami, towarzystwom funduszy inwestycyjnych oraz domom maklerskim w sprawach szeroko pojętego rynku finansowego. Prowadzi obsługę prawną podmiotów rynku kapitałowego, w tym spółek publicznych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych i New Connect. Jest autorem i współautorem kilkunastu artykułów związanych z rynkiem kapitałowym, rynkiem papierów wartościowych w tym wystąpień do organów ochrony prawnej (KNF, UOKIK).

Oceń artykuł:

Średnia ocen użytkowników: 5.0

(Na podstawie 198 opinii)
Kalkulator frankowy

Inne wpisy z tej kategorii

Pierwsza sprawa WIBOR trafiła do TSUE

Pierwsza sprawa WIBOR trafiła do TSUE
Pierwsza sprawa WIBOR w Trybunale Sprawiedliwości Unii Europejskiej ożywiła opinię publiczną w lipcu 2024 roku. Orzeczenie TSUE w sprawie WIBOR...

Mediacja z bankiem

Mediacja z bankiem
Spory finansowe dotyczące kwestii kredytowych to temat, który nieustannie wzbudza ogromne zainteresowanie. Wiele osób obawiając się czasu trwania i kosztów...

Sankcja kredytu darmowego a kredyt frankowy

Sankcja kredytu darmowego a kredyt frankowy
Od kilku już lat najwięcej postępowań sądowych przeciwko bankom dotyczy spraw kredytów frankowych. Sprawy tego rodzaju prowadzi między innymi doświadczona...