Sąd Najwyższy frankowicze 2022 / 2023

BEZPŁATNA ANALIZA / 100% WYGRANYCH SPRAW / NAJLEPSI SPECJALIŚCI NIOSĄCY POMOC FRANKOWICZOM

Spis treści:

Co nowego w sprawie Frankowiczow?

Jeszcze do wiosny 2022 roku wielu frankowiczów zastanawiało się, kiedy uchwała SN w sprawie frankowiczów będzie miała miejsce. Szczęśliwie 28 kwietnia br. na drodze frankowiczów pojawiła się uchwała SN franki 2022 (III CZP 40/22), która uznała, iż jednostronne kształtowanie kursu obcej waluty stoi w sprzeczności z zasadami współżycia społecznego. Rzeczona uchwała SN franki nie dokonała przy tym żadnego rozgraniczenia między kredytobiorcami będącymi konsumentami a kredytobiorcami-przedsiębiorcami. 

Co dalej z Frankowiczami 2022?

Sąd Najwyższy frankowicze 2022 w uchwale o sygnaturze III CZP 40/22 otworzył furtkę do sądowej walki z bankiem również tym frankowiczom, którzy są przedsiębiorcami. Należy wspomnieć, że przedawnienie roszczeń w przypadku przedsiębiorców wynosi 3 lata, dlatego też można przewidywać, iż w niedługim czasie frankowi przedsiębiorcy tłumnie ruszą do sądów, aby zatrzymać bieg przedawnienia, a tym samym odzyskać od banku większą część swoich pieniędzy. 

Jak długo trwa sprawa Frankowa w sądzie?

Długość trwania sprawy frankowej w sądzie może zająć średnio 2-3 lata, jednak zależy to w dużej mierze od sądu, do którego trafiła dana sprawa, a dokładniej – od jego obłożenia. Jednakże zwracając uwagę na najnowsze wyroki frankowe, można wśród nich odnaleźć sprawy, które zakończyły się sukcesem zdecydowanie szybciej. Świadczą o tym wyroki frankowe 2022, które zakończyły się porażką banku PKO BP i unieważniły umowę frankowiczów w 16 i 20 miesięcy. Frankowicze przeciwko mBank również w 2022 roku wygrali z bankiem i w ciągu 18 miesięcy ich umowa kredytowa została unieważniona. Jak widać, długość trwania sprawy frankowej w sądzie jest trudna do sprecyzowania. 

Czy ktoś odzyskał pieniądze z kredytu Frankowicze?

Analizując wyroki frankowe 2022 z pierwszego kwartału 2022 roku, zauważyć można, że aż 1580 umów kredytowych we franku szwajcarskim zostało unieważnionych. Świadczy to o tym, że aż 1580 frankowiczów odzyska pieniądze z kredytu. Należy również zaznaczyć, że prawomocne najnowsze wyroki frankowe wiążą się z ekspresowym zwrotem pieniędzy od banku, co oznacza, że frankowicze, którzy wygrali, mogą odzyskać swoje pieniądze już w przeciągu tygodnia bądź dwóch.

Czy Frankowicze wygrywają w sądzie?

Nie da się ukryć, że przegrane sprawy frankowiczów stanowią niewielki procent prowadzonych spraw frankowych. Znaczna większość, bo aż 97% stanowią wyroki frankowe 2022 na korzyść frankowiczów. Tak liczne przegrane banków z frankowiczami sprawiają, że banki próbują poprawić swoją sytuację poprzez oferowanie niekorzystnych ugód frankowych. Należy jednak pamiętać, że ugody frankowe oparte są na niekorzystnej stawce WIBOR i w dalszym ciągu nie są korzystne dla frankowiczów, bowiem mają chronić jedynie interes banku

Dlaczego Frankowicze przegrywaja w sądzie?

Przegrane sprawy frankowiczów jeżą włos na głowie wielu kredytobiorcom, którzy zastanawiają się nad wytoczeniem sprawy przeciwko bankowi. Mimo że najnowsze wyroki frankowe pokazują, że frankowicze w 97% wygrywają, dlaczego czasem zdarzają się przegrane? Za przegrane w największej mierze odpowiedzialni są niedoświadczeni w sprawach frankowych pełnomocnicy, którzy z ofertą swojej kancelarii weszli na rynek franków, jednocześnie nie mając o nich pojęcia. Tacy pełnomocnicy niekiedy kuszą niskimi opłatami za prowadzenie sprawy, jednak nie mogą zaoferować skuteczności, mimo licznych zapewnień o wygranej ze swojej strony. Ze względu na fakt, że każda sprawa frankowa może zostać przeprowadzona tylko raz, wybierając kancelarię frankową, należy kierować się jej doświadczeniem oraz wiedzą, nie zaś promocyjnymi ofertami. 
Nasza kancelaria posiada 13-letnie doświadczenie w prawie bankowym i z powodzeniem niesie pomoc frankowiczom na terenie całej Polski. Nasz zespół ekspertów obcuje z kredytami w CHF na co dzień, dlatego też przegrane sprawy frankowiczów nie mają u nas miejsca. Skontaktuj się z nami już dziś i przekaż nam swoją umowę do bezpłatnej opinii prawnej. Pokonaj swój bank razem z nami!

Oceń ten artykuł

0/5

Średnia ocen użytkowników: 5.0
na podstawie 198 opinii

BEZPŁATNA ANALIZA / 100% WYGRANYCH SPRAW / NAJLEPSI SPECJALIŚCI NIOSĄCY POMOC FRANKOWICZOM
Data publikacji: 8 października 2022
Ostatnia aktualizacja: 10 października 2022

KONTAKT

BEZPŁATNA ANALIZA UMOWY KREDYTOWEJ CHF