SPRAWDŹ ILE MOŻESZ ODZYSKAĆ
Skip to content

Sądy coraz szybciej rozpoznają sprawy frankowe

Data ostatniej aktualizacji:

Sądy coraz szybciej rozpoznają sprawy frankowe

Od kilku już lat linia orzecznicza sądów w sprawach kredytów frankowych jest jednoznacznie korzystna dla kredytobiorców frankowych. Obecnie około 96% spraw w pierwszej instancji i około 98% spraw w drugiej instancji kończy się wygraną kredytobiorców frankowych. Zdecydowana większość spraw wygranych to sprawy zakończone unieważnieniem kredytu.

Najnowsze dane dotyczące spraw frankowych wskazują na to, że zmniejszył się również czas oczekiwania na korzystny wyrok. Tylko w pierwszej połowie bieżącego roku sądy rozpoznały 35,6 tys. spraw frankowych, co stanowi wzrost o około 45% rok do roku. Coraz częściej zdarza się również, że banki rezygnują z wniesienia apelacji, co również wpływa na czas zakończenia rozpoznania sprawy frankowej.

Unieważnienie kredytu frankowego – pomoc kancelarii prawnej

Mając na uwadze powyższe, korzystne dla frankowiczów informacje, tym bardziej warto unieważnić kredyt frankowy. Wygranie sprawy o unieważnienie umowy kredytowej to czysty zysk dla kredytobiorcy. W wyniku unieważnienia umowy przez sąd kredytobiorca otrzyma od banku wszystko to co wpłacił w okresie obowiązywania umowy, a więc przede wszystkim raty kapitałowo-odsetkowe, ale też prowizje i wszelkie inne opłaty manipulacyjne), natomiast samemu będzie musiał zwrócić jedynie czysty kapitał.

Kancelaria frankowa Frejowski CHF od wielu lat świadczy profesjonalną obsługę prawną w sporach z zakresu prawa bankowego, w tym w sprawach o unieważnienie kredytu frankowego. Obecne niezwykle korzystne dla kredytobiorców orzecznictwo sprawia, że 95% spraw przeciwko bankom wygrywają frankowicze.

Każdy zainteresowany może w prosty sposób wyliczyć orientacyjną wartość przysługującego mu roszczenia. W tym celu pomocnym jest bezpłatny i łatwy w obsłudze kalkulator frankowy.

Autor: radca prawny Maciej Fiedorowicz, nr wpisu WA-15162


Sebastian Frejowski

Doktor nauk prawnych

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Stypendysta Królowej Holenderskiej oraz Académie de droit international de La Haye, EUI we Florencji. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w prowadzeniu spraw przed sądem w tym w sprawach precedensowych (spory frankowe, , opcje walutowe, wskaźnik Libor). Specjalizuje się w prawie bankowym, rynku kapitałowym, prawie papierów wartościowych. Doradza zarządzającym funduszami, towarzystwom funduszy inwestycyjnych oraz domom maklerskim w sprawach szeroko pojętego rynku finansowego. Prowadzi obsługę prawną podmiotów rynku kapitałowego, w tym spółek publicznych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych i New Connect. Jest autorem i współautorem kilkunastu artykułów związanych z rynkiem kapitałowym, rynkiem papierów wartościowych w tym wystąpień do organów ochrony prawnej (KNF, UOKIK).

Oceń artykuł:

Średnia ocen użytkowników: 5.0

(Na podstawie 198 opinii)
Kalkulator frankowy

Inne wpisy z tej kategorii

Planowane zmiany w procesach frankowych

Planowane zmiany w procesach frankowych
Nie od dziś wiadomo, że postępowania sądowe dotyczące kredytów frankowych trwają często latami. Planowane są zmiany, które finalnie mają wpłynąć...

Ugoda z bankiem – co z podatkiem?

Ugoda z bankiem – co z podatkiem?
Gdy rozważamy zawarcie ugody z bankiem, warto wiedzieć co z podatkiem w takiej sytuacji. Co do zasady nasz przychód podlega...

Najnowszy wyrok Sądu Najwyższego z 19 września 2024 roku w sprawie Getin Banku

Najnowszy wyrok Sądu Najwyższego z 19 września 2024 roku w sprawie Getin Banku
W dniu 19 września 2024 roku zapadł przełomowy wyrok Sądu Najwyższego dotyczący frankowiczów Getin Banku (sygnatura sprawy III CZP 5/24)....