SPRAWDŹ ILE MOŻESZ ODZYSKAĆ
Skip to content

Wygrane sprawy frankowe — wyroki sądowe 2022

Data ostatniej aktualizacji:

Kancelaria Frejowski wygrane

100% wygranych spraw

w sporach z bankami

150 pozytywnywch wyroków

wywalczonych dla naszych klientów

Wygrane sprawy – najnowsze dane

Wyroki frankowe 2024: Już w styczniu osiągnęliśmy liczbę 158 zwycięstw naszej kancelarii w sprawach przeciwko bankom. Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się: tel. 22 270 65 15

Frankowicze wygrane sprawy

Kredyty frankowe to jeden z najpopularniejszych tematów ostatnich lat, zaś największe zainteresowanie wzbudzają wygrane sprawy frankowe. Nie powinno to dziwić, bowiem lista pozytywnych wyroków na korzyść frankowiczów imponująco rośnie. W pierwszym kwartale 2022 roku została wydana rekordowa liczba wyroków w sprawach frankowych, a istotna większość z nich zakończyła się przegraną banków.

W pierwszym kwartale zostało rozstrzygniętych około 1 700 spraw frankowiczów w procesach przeciwko bankom, a aż 97% z nich stanowią wyroki na korzyść frankowiczów. Te wygrane sprawy frankowe dotyczą przede wszystkim stwierdzenia nieważności umów kredytowych. Oznacza to, że ponad 1 580 umów frankowych zostało unieważnionych, zaś wyroki stanowiące o ofrankowaniu umowy kredytu zostały ogłoszone w przypadku około 70 spraw

Według statystyk w pierwszym kwartale 2022 roku wśród zapadłych wyroków dotyczących kredytów frankowych odnajdziemy aż 315 wyroków prawomocnych, z czego 313 z nich skutkowało zakończeniem postępowania zgodnie z dochodzonymi przez frankowiczów roszczeniami.

Z uwagi na fakt, iż frankowicze masowo decydują się na dochodzenie swoich praw na drodze sądowej, obłożenie sądów sprawami kredytów frankowych jest ogromne. Mimo licznych postępowań w sprawach frankowiczów procesy te postępują sprawnie, a sądy orzekają szybciej, niż miało to miejsce jeszcze kilka miesięcy temu. Oznacza to, że na Twój wygrany proces o kredyt we frankach możesz czekać krócej. Dlatego też już dziś warto wykonać pierwszy krok w drodze do życia bez kredytu i przekazać swoją umowę do bezpłatnej analizy prawnej. Skontaktuj się z nami za pomocą formularza kontaktowego na naszej stronie i sprawdź, ile możesz zyskać, jeśli pozwiesz swój bank!

Wygrane sprawy frankowe — ile trwa proces frankowy?

Długość trwania sprawy frankowej zależy od wielu czynników, dlatego trudno dokładnie przewidzieć, ile dokładnie trwać mogą poszczególne procesy. Największy wpływ na czas trwania sprawy ma sąd, a dokładniej jego obłożenie oraz orzekający w sprawie sędzia. Innym czynnikiem może być stopień, w jakim dana sprawa jest zawiła. Jednakże, jeśli sprawę frankową prowadzi doświadczona kancelaria frankowa, można spodziewać się rekordowo szybko przeprowadzonego procesu. Nasza kancelaria Frejowski CHF w każdej sprawie przygotowuje szczegółową i skuteczną argumentację, która sprawia, że wygrana sprawa kredyt we frankach może zostać osiągnięta już po przeprowadzeniu jednej rozprawy. Sprawy zlecona profesjonaliście to szansa na szybciej wygrane sprawy frankowe!

Kredyt we frankach jak wygrać z bankiem?

Pierwszym i niezbędnym krokiem, jaki należy wykonać, jest przekazanie swojej dokumentacji kredytowej do specjalistycznej analizy prawnej, dzięki której można dowiedzieć się, czy dana sprawa frankowa kwalifikuje się do dochodzenia roszczeń. Wśród dokumentów, które należy przeznaczyć do analizy, powinna znajdować się umowa kredytowa wraz z wszelkimi podpisanymi do niej aneksami oraz regulamin kredytu. Zachęcamy do skorzystania z oferowanej przez nas darmowej i niezobowiązującej analizy dokumentacji, w której to zweryfikujemy istnienie klauzul abuzywnych w Twojej umowie, a także oszacujemy przewidywane korzyści, jakie może przynieść Ci wygrany proces o kredyt we frankach. 

Sprawdź również: kredyt we frankach kalkulator

W momencie stwierdzenia niedozwolonych zapisów w umowie kredytowej najkorzystniejszym wyborem jest zdecydowanie się na podpisanie umowy z rzetelną kancelarię, taką jak kancelaria Frejowski CHF, która będzie skutecznie reprezentować powierzoną sprawę kredytu we frankach. Doświadczona kancelaria pomoże wydobyć niezbędne do pozwu zaświadczenie z banku o historii kredytu, a także sporządzi wyczerpujący pozew, a także z powodzeniem obroni wnoszone roszczenia w sądzie w trakcie procesu. 

Dobra kancelaria to wygrany proces o kredyt we frankach!

W polskim prawie funkcjonuje tak zwana powaga rzeczy osądzonej, która oznacza, że pomiędzy tymi samymi stronami postępowania nie może kolejny raz toczyć się postępowanie o ten sam przedmiot sporu. Powaga rzeczy osądzonej ma miejsce również w przypadku, gdy pojawią się prawni następcy stron, a także, gdy strony występują w odmiennych rolach procesowych. Dla frankowiczów oznacza to tyle, iż sprawę jednego kredytu we frankach można przeprowadzić wyłącznie raz. Z tego powodu niezmiernie ważne jest, aby powierzyć swoją sprawę odpowiedniej kancelarii, która poprawnie sformułuje żądania w pozwie i wygra proces. 

 

Kancelaria Frejowski CHF to zespół najwybitniejszych ekspertów w dziedzinie kredytów frankowych, którzy posiadają ogromne doświadczenie w skutecznym prowadzeniu spraw frankowych. Nasz zespół stawia przede wszystkim na indywidualne podejście do każdej sprawy, a także na zagwarantowanie wszystkim naszym klientom poczucia bezpieczeństwa. Oferujemy kompleksowe wsparcie podczas całego procesu, a także reprezentację w wyższych instancjach. Przejdź do zakładki „kontakt” i skontaktuj się z nami już dziś. Wygrana sprawa „kredyt we frankach” jest bliżej, niż myślisz!

 

Kancelaria Frejowski wygrane

100% wygranych spraw

w sporach z bankami

150 pozytywnywch wyroków

wywalczonych dla naszych klientów


Sebastian Frejowski

Doktor nauk prawnych

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Stypendysta Królowej Holenderskiej oraz Académie de droit international de La Haye, EUI we Florencji. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w prowadzeniu spraw przed sądem w tym w sprawach precedensowych (spory frankowe, , opcje walutowe, wskaźnik Libor). Specjalizuje się w prawie bankowym, rynku kapitałowym, prawie papierów wartościowych. Doradza zarządzającym funduszami, towarzystwom funduszy inwestycyjnych oraz domom maklerskim w sprawach szeroko pojętego rynku finansowego. Prowadzi obsługę prawną podmiotów rynku kapitałowego, w tym spółek publicznych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych i New Connect. Jest autorem i współautorem kilkunastu artykułów związanych z rynkiem kapitałowym, rynkiem papierów wartościowych w tym wystąpień do organów ochrony prawnej (KNF, UOKIK).

Oceń artykuł:

Średnia ocen użytkowników: 5.0

(Na podstawie 198 opinii)
Kalkulator frankowy

Inne wpisy z tej kategorii

Jaka kancelaria dla frankowiczów?

Jaka kancelaria dla frankowiczów?
Mając umowę frankową i chcąc rozpocząć spór z bankiem stajemy przed wyborem kancelarii prawnej, która zajmie się naszą sprawą. Niezaprzeczalnie...

Kredyt indeksowany

Kredyt indeksowany
Pojęcie kredytu indeksowanego zyskało na popularności dzięki kredytom frankowym. Znaczna część umów frankowych to właśnie umowy kredytu indeksowanego. Warto podkreślić,...

Kredyt denominowany

Kredyt denominowany
Pojęcie kredytu denominowanego nie zawsze jest znane wszystkim kredytobiorcom. Często nawet osoby, które zawarły właśnie taki typ umowy, nie wiedzą,...