SPRAWDŹ ILE MOŻESZ ODZYSKAĆ
Skip to content

KALKULATOR FRANKOWICZA UMOWY CHF

Sprawdź ile możesz odzyskać!

Wypełnij podstawowe informacje o Twoim kredycie.

Dzięki nim będziemy mogli zrobić dokładną analizę, jaką kwotę będziesz w stanie odzyskać od banku.

Czy kredyt został spłacony w całości?
Czy znana jest marża w dniu uruchomienia?
Dlaczego prosimy Cię o podanie adresu e-mail i numeru telefonu?
  • adres e-mail - w celu przesłania bezpłatnej szacunkowej analizy prawnej na podstawie danych które wprowadziłeś/-aś do kalkulatora. Dodatkowo drogą mailową prześlemy Ci bezpłatny egzemplarz e-booka “Poradnika Frankowicza 2023”
  • nr telefonu - w celu bezpłatnego omówienia analizy prawnej z doradcą która zostanie do Ciebie wysłana na wskazany adres e-mai

Podanie danych jest całkowicie niezobowiązujące.

Chcę otrzymywać analizy wygranych spraw frankowych oraz najnowsze wiadomości

Dziękujemy za skorzystanie z kalkulatora CHF

Twoje zgłoszenie zostało wysłane do kancelarii prawniczej, która skontaktuje się z Tobą w celu omówienia szczegółów.

Wróć na stronę główną

Kalkulator frankowicza to proste w obsłudze, darmowe urządzenia, z którego skorzystać powinien każdy zainteresowany wniesieniem do sądu pozwu frankowego. Korzystając z kalkulatora frankowego, kredytobiorca może samodzielnie dokonać wstępnej analizy swojej sytuacji, pod kątem wytoczenia roszczenia frankowego. Kalkulator frankowicza pomoże m.in. określić wysokość roszczenia, o które można pozwać bank. Warto przy tym pamiętać, że kalkulator frankowicza pomoże rozeznać się w możliwościach procesowych kredytobiorcy, niemniej złożenie pozwu powinno być poprzedzone konsultacją z kancelarią prawną specjalizującą się w sporach z bankami.

Do czego służy darmowy kalkulator frankowicza?

Coraz więcej osób decyduje się na pozwanie banku o unieważnienie umowy kredytu frankowego. Przy tego rodzaju działaniach warto skorzystać z usług profesjonalnej kancelarii prawnej specjalizującej się w sporach sądowych z bankami. Wiele osób chce, nim skorzysta z pomocy prawnika oszacować chociaż ile pieniędzy może odzyskać od banku. W tym celu kredytobiorcy mogą samodzielnie oraz absolutnie bezpłatnie dokonać analizy swojej umowy, aby dowiedzieć się ile można odzyskać z kredytu frankowego

Darmowy kalkulator frankowicza to bardzo pożyteczne urządzenie, które służy m.in. do:

  1. wstępnemu oszacowaniu kwoty możliwej do wyegzekwowania od banku w przypadku uwzględnienia powództwa o unieważnienie kredytu;
  2. wstępnemu oszacowaniu kwoty możliwej do wyegzekwowania od banku w przypadku uwzględnienia powództwa o przewalutowanie kredytu;
  3. wstępnemu oszacowaniu kwoty możliwej do wyegzekwowania od banku w przypadku zawarcia ugody z bankiem.

Warto przy tym pamiętać, że dane i obliczenia kalkulatora frankowicza mają charakter wstępny i szacunkowy. Dokładniejszej analizy dokonać może prawnik specjalizujący się w sprawach frankowych na podstawie przedłożonych dokumentów i informacji udzielonych przez kredytobiorcę m.in. o dokonanych nadpłatach kapitału kredytu frankowego. Kancelaria wskaże również najkorzystniejszą dla kredytobiorcy drogę działania, którą obecnie w większości wypadków jest powództwo o unieważnienie umowy kredytu.

Kalkulator nadpłaty kredytu we frankach - jakie dane są potrzebne w obliczeniach?

Żeby móc sprawnie skorzystać z kalkulatora frankowicza należy wcześniej uzupełnić go o najistotniejsze dane związane z kredytem frankowym. Ostateczny wynik analizy umowy kredytowej z wykorzystaniem kalkulatora frankowicza jest uzależniony od wielu zmiennych, które należy uwzględnić w kalkulacji. Dlatego korzystając z kalkulatora frankowicza należy wprowadzić następujące dane:

  1. nazwę banku, który udzielił kredytu,
  2. datę zawarcia umowy kredytu;
  3. okres kredytowania wynikający z umowy;
  4. kwotę pożyczonego kapitału.

Na jakich warunkach zawierane są ugody z bankami? Kalkulator ugody Frankowej

PKO BP to jedna z polskich banków, która zawarła ugodę z frankowiczami dotyczącą spornych kredytów walutowych indeksowanych do franka szwajcarskiego. Ta ugoda zapewnia kredytobiorcom korzystne warunki przeliczenia ich zobowiązań na złote. Decydując się na taką formę ugody należy pamiętać, że wysokość rat kredytów złotówkowych uzależniona jest od aktualnej stawki WIBOR, która jest czynnikiem zmiennym. Dla osób posiadających takie kredyty, nasz kalkulator frankowy pozwala na łatwe i szybkie obliczenie wysokości raty po przeliczeniu kredytu na złote. Dzięki kalkulatorowi ugody Frankowej klienci banków mają możliwość sprawdzenia ile pieniędzy mogą odzyskać korzystając z usług kancelarii frankowej. 

Kolejnym bankiem z konkretną propozycją ugodową dla frankowiczów jest mBank. Ugody mBank polegają na przewalutowaniu kredytu w frankach szwajcarskich na złote. mBank wskazuje, że ugody zawierane z kredytobiorcami mają być każdorazowo indywidualnie uzgadniane. Ugoda co do zasady ma polegać na przewalutowaniu kredytu na złotówki, zgodnie z życzeniem kredytobiorcy, w oparciu o oprocentowanie stałe lub zmienne. Zgodnie z informacjami udzielanymi przez mBank, kredytobiorcy, którzy zgodzą się na zawarcie ugody mogą liczyć na umorzenie części kapitału kredytu przez bank

Ciekawym przykładem propozycji ugód z frankowiczami jest przypadek DNB Banku. Bank ten zamierza opuścić polski rynek, stąd też zależy mu na sprawnym zamknięciu wszystkich spraw, stąd zaproponował nieco odmienny system ugód, niż w przypadku pozostałych banków. DNB Bank proponuje swoim kredytobiorcom skorzystanie z tzw. "Nadpłaty kredytów hipotecznych z dyskontem" umożliwiającej dokonanie całkowitej spłaty kredytu hipotecznego z dyskontem na poziomie 10% oraz częściowej nadpłaty z dyskontem od 1% przy 10% nadpłaty kapitału.  W praktyce propozycja ugody DNB Bank polega na tym, że w przypadku jednorazowej nadpłaty 90% kapitału, bank umorzy pozostałe 10% kwoty pożyczonego kapitału. Przy mniejszej nadpłacie procent, umorzonego przez bank kapitału będzie proporcjonalnie mniejszy i przykładowo przy nadpłacie 10% DNB Bank umorzy 1% pozostałego do spłaty kapitału.

Kalkulator kredytu frankowego - Instrukcja korzystania 

Kalkulator frankowicza podaje orientacyjną wartość kwoty, o jaką można ubiegać się pozywając bank w związku z nieuczciwą umową kredytu CHF. W celu wyliczenia kwoty, którą możesz odzyskać w przypadku wygranego postępowania sądowego z bankiem, należy wpisać w powyższym darmowym kalkulatorze frankowicza podstawowe parametry umowy, takie jak: nazwa banku, w którym zaciągnięty został kredyt frankowy, miesiąc oraz rok zaciągnięcia kredytu, walutę oraz kwotę wypłaty kredytu, okres kredytowania w latach, marżę z dnia uruchomienia, a jeżeli kredyt został spłacony wcześniej niż zakładano podczas podpisania umowy – datę całkowitej spłaty kredytu. Po uzupełnieniu powyższych informacji poznasz orientacyjną kwotę roszczenia frankowego. Dokładną kwotę w ramach konsultacji pomogą wyliczyć analitycy z naszej kancelarii. Każda analiza umowy kredytu zostaje wtedy przeprowadzona indywidualnie z uwzględnieniem warunków kredytowania oraz zmian oprocentowania. 

Korzystanie z kalkulatora kredytu CHF jest bezpłatne. W przypadku, gdy zdecydują się Państwo na przeprowadzenie szczegółowej analizy wstępnej w celu złożenia pozwu o unieważnienie umowy frankowej przeciwko bankowi zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z naszą kancelarią. Dokonamy bezpłatnej analizy umowy kredytu CHF oraz oraz oszacowania kosztów złożenia pozwu i samego procesu. Jeżeli zaś nie wiesz jak skorzystać z kalkulatora kredytu frankowego, to po prostu przejdź do zakładki kontakt i prześlij swoje zapytanie – oddzwonimy i udzielimy wsparcia w temacie bezpłatnej analizy kredytu CHF i jego odfrankowania.

Kalkulator frankowy – pytania i odpowiedzi

Jak obliczyć kredyt frankowy? Kalkulator

Do wstępnych wyliczeń wartości kredytu frankowego i kwoty możliwej do odzyskania warto posłużyć się kalkulatorem frankowicza. Bardziej szczegółowe wyliczenia mogą zostać dokonane przez kancelarię prawne specjalizujące się w sprawach frankowych i współpracujących z nimi podmiotów.

Ile można odzyskać z kredytu frankowego? Odfrankowienie kredytu kalkulator

Kwota, którą można odzyskać z kredytu frankowego zależy od wielu czynników, takich jak np. wysokość rat, klauzule abuzywne, data zaciągnięcia kredytu, okres kredytowania. Przeciętnie kwoty, które można odzyskać z kredytu frankowego wahają się w przedziale od kilkudziesięciu do nawet kilkuset tysięcy złotych. Nasz kalkulator frankowy wskażę przybliżoną kwotę, zaś specjaliści udzielą bezpłatnej konsultacji i obliczą dokładną kwotę, jaką można odzyskać po odfrankowieniu kredytu.

Czy ktoś odzyskał pieniądze z kredytu Frankowicze?

Obecnie zdecydowana większość wyroków frankowych kończy się uwzględnieniem powództwa frankowiczów. W sprawie frankowej warto posiłkować się wsparciem profesjonalnego pełnomocnika, doświadczonego w temacie kredytów CHF. Zachęcamy do skorzystania z naszej bezpłatnej konsultacji.

Ile można zyskać na ugodzie Frankowej? Kalkulator frankowicza ugoda

Czynników związanych z kwotą do odzyskania jest wiele (np. rata kredytu, okres zaciągnięcia kredytu, klauzule abuzywne). Zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy pomogą w ramach bezpłatnej konsultacji. Wskażemy kwotę, która jest realnie do odzyskania.