KALKULATOR FRANKOWY

Kalkulator frankowicza łączy w sobie funkcje kalkulatora ugody frankowej, kalkulatora odfrankowania i unieważniania umowy CHF

* - pole wymagane do wygenerowania analizy Twojej umowy kredytowej

1. Podaj nazwę banku w którym zaciągnięto kredyt. Zwróć uwagę na następstwo prawne i informację podane w nawiasach. Bank, w którym zawierano kredyt może mieć obecnie innego następcę prawnego, a co za tym idzie inną nazwę.

2. Podaj informację o miesiącu oraz roku zaciągnięcia kredytu. Jest to niezwykle istotne z uwagi na potrzebę określenia kursu CHF, z jakim uruchomiono kredyt. Jeżeli jest znana, podaj dokładną datę uruchomienia kredytu.

3. Wybierz walutę oraz kwotę kredytu, która znajdowała się na umowie z bankiem. W zależności od rodzaju waluty Twój kredyt może być kredytem indeksowanym bądź denominowanym.

4. Podaj okres kredytowania (w latach). Czy kredyt został już spłacony w całości? Jeżeli tak, podaj datę spłaty - jeżeli jest Ci znana. W takim samym przypadku możesz wprowadzić także marżę na umowie w dniu uruchomienia.

Dlaczego prosimy Cię o podanie adresu e-mail i numeru telefonu?

- adres e-mail - w celu przesłania bezpłatnej szacunkowej opinii prawnej na podstawie danych które wprowadziłeś/-aś do kalkulatora. Dodatkowo drogą mailową prześlemy Ci bezpłatny egzemplarz e-booka “Poradnika Frankowicza 2021”
- nr telefonu - w celu bezpłatnego omówienia opinii prawnej z doradcą która zostanie do Ciebie wysłana na wskazany adres e-mail.Bezpieczeństwo Twoich danych osobowych jest dla nas bardzo ważne. Zapoznaj się w jaki sposób dbamy o nie i w jaki sposób będą one przetwarzane pod linkem: polityka prywatności.
Przekazane dane osobowe będą przetwarzane, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Więcej informacji znajdziesz pod linkiem: RODO

Dziękujemy za zgłoszenie!

Kalkulator kredytu frankowego

Posiadasz tzw. kredyt we frankach i zastanawiasz się czy kancelaria frankowa to właściwe rozwiązanie? Prawdopodobnie już wiesz, że banki stosowały w umowach kredytów frankowych niedozwolone klauzule indeksacyjne. Zobowiązania wobec banków okazały się znacznie wyższe, niż informowano. Postępowania banków w tym przypadku było niezgodne z prawem. Możesz samodzielnie oraz absolutnie bezpłatnie dokonać analizy swojej umowy, aby dowiedzieć się ile można odzyskać z kredytu frankowego. Skorzystaj z opcji, jakie daje kalkulator kredytu frankowego i sprawdź możliwości odzyskania swoich pieniędzy.

Osoby posiadające kredyty we frankach często bezskutecznie występująca do sądów o uznanie klauzul indeksacyjnych. To właśnie w przypadku, gdy sąd uznaje takie klauzule za bezskuteczne, taki kredyt może być spłacany bez indeksacji do waluty obcej.  Nadwyżka pieniężna w spłacie, która jest wynikiem stosowania nielegalnych przeliczeń walutowych podlegać będzie zwrotowi od razu po zakończeniu procesu, gdy skąd orzeknie odfrankowanie kredytu.

Instrukcja korzystania z kalkulatora

Powyższy kalkulator podaje orientacyjną wartość kwoty, o jaką można ubiegać się pozywając bank w związku z nieuczciwą umową kredytu CHF.

W celu wyliczenia kwoty, którą możesz odzyskać w przypadku wygranego postępowania sądowego z bankiem, należy wpisać w powyższym darmowym kalkulatorze frankowicza podstawowe parametry umowy, takie jak: nazwa banku, w którym zaciągnięty został kredyt frankowy, miesiąc oraz rok zaciągnięcia kredytu, walutę oraz kwotę wypłaty kredytu, okres kredytowania w latach, marżę z dnia uruchomienia, a jeżeli kredyt został spłacony wcześniej niż zakładano podczas podpisania umowy – datę całkowitej spłaty kredytu. Po uzupełnieniu powyższych informacji poznasz orientacyjną kwotę roszczenia frankowego. Dokładną kwotę w ramach konsultacji pomogą wyliczyć analitycy z naszej kancelarii. Każda analiza umowy kredytu zostaje wtedy przeprowadzona indywidualnie z uwzględnieniem warunków kredytowania oraz zmian oprocentowania. 

Korzystanie z kalkulatora kredytu CHF jest bezpłatne. W przypadku, gdy zdecydują się Państwo na przeprowadzenie szczegółowej analizy wstępnej w celu złożenia pozwu przeciwko bankowi zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z naszą kancelarią. Dokonamy bezpłatnej analizy umowy kredytu CHF oraz oraz oszacowania kosztów złożenia pozwu i samego procesu.

Jeżeli zaś nie wiesz jak skorzystać z kalkulatora frankowicza, to po prostu przejdź do zakładki kontakt i prześlij swoje zapytanie – oddzwonimy i udzielimy wsparcia w temacie bezpłatnej analizy kredytu CHF i jego odfrankowania.

Kalkulator frankowy – pytania i odpowiedzi

Jak obliczyć kredyt frankowy?

W przypadku unieważnienia umowy kredytu frankowego kwota nadpłaty do różnica pomiędzy kwotą wypłaconą w ramach kredytu, a sumą wszystkich wpłat dokonanych w czasie spłaty kredytu CHF.

Sytuacja jest bardziej skomplikowana, gdy podstawą roszczenia jest żądanie odfrankowienia umowy kredytowej, w takiej sytuacji kwota nadpłaty to kwota stanowiąca różnicę między sumą dokonanych wpłat a sumą hipotetycznych rat, jakie w tym samym okresie powinny zostać zapłacone w wysokości takiej, jakby w umowie nie było klauzul abuzywnych.

 Nasz kalkulator frankowy pozwala na zweryfikowanie przybliżonych kwot, które można odzyskać. Zaś kolejno nasi specjaliści pomogą w weryfikacji umowy i wskazaniu dokładnej kwoty.

Ile można odzyskać z kredytu frankowego?

Kwota, którą można odzyskać z kredytu frankowego zależy od wielu czynników, takich jak np. wysokość rat, klauzule abuzywne, data zaciągnięcia kredytu, okres kredytowania. Nasz kalkulator frankowy wskażę przybliżoną kwotę, zaś specjaliści udzielą bezpłatnej konsultacji i obliczą dokładną kwotę, jaką można odzyskać.

Czy ktoś odzyskał pieniądze z kredytu Frankowicze?

Liczne prawomocne wyroki wskazują, że wielu Frankowiczów odzyskuje swoje pieniądze. Warto w tym przypadku posiadać profesjonalnego pełnomocnika, doświadczonego w temacie kredytów CHF. Zachęcamy do skorzystania z naszej bezpłatnej konsultacji.

Ile można zyskać na ugodzie Frankowej?

Czynników związanych z kwotą do odzyskania jest wiele (np. rata kredytu, okres zaciągnięcia kredytu, klauzule abuzywne). Zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy pomogą w ramach bezpłatnej konsultacji. Wskażemy kwotę, która jest realnie do odzyskania.