SPRAWDŹ ILE MOŻESZ ODZYSKAĆ
Skip to content

Kancelaria frankowa Kredyt frankowy ING Bank

Renomowani specjaliści od prawa bankowego. Pomoc w unieważnieniu Twojej umowy kredytu frankowego w banku ING. Pomagamy Frankowiczom w walce z bankami.


  Skontaktuj się z nami w celu bezpłatnej konsultacji, i analizy Twojej umowy  kancelaria frejowski chf opinie

  Bank ING nie udzielał kredytów frankowych w takich ilościach jak robiły to inne banki. Udział kredytów frankowych ING w portfelu kredytów mieszkaniowych wynosi około 1,5%, podczas gdy innych banków nawet kilkanaście razy więcej. Jednak również i umowy banku ING posiadają niedozwolone zapisy, co otwiera drogę do unieważnienia umowy w postępowaniu sądowym.

  Sprawdź również: Kalkulator frankowy

  Postanowienia niedozwolone w umowie kredytu frankowego w ING Banku

  Umowy kredytów frankowych w ING Banku zawierają w sobie postanowienia niedozwolone (abuzywne). Skonstruowany przez bank wzorzec umowy pozwalał bankowi na swobodne kształtowanie wysokości rat kredytu, a także całego zadłużenia kredytobiorcy. Umowa kredytu odwołuje się do tabel bankowych, w których bank ustala kursy walut. W umowie nie zawarto jednak żadnych kryteriów, jakie ma stosować bank przy tworzeniu tabel kursowych. Sprawia to, że bank przyznał sobie prawo do jednostronnego regulowania wysokości rat kredytu poprzez wyznaczanie w tabelach kursowych kursu sprzedaży i kupna franka szwajcarskiego. 

  Zawarcie w umowie postanowień niedozwolonych prowadzi do jej nieważności, ponieważ bez tych postanowień umowa nie mogłaby istnieć.

  Nieważność umowy kredytu frankowego w ING Banku

  Unieważnienie umowy kredytu frankowego najprościej rzecz ujmując polega na uznaniu, że umowa taka nie obowiązywała od momentu jej zawarcia. W praktyce oznacza to, że w przypadku ustalenia nieważności umowy kredytu, zarówno bank, jak i konsument, muszą liczyć się z koniecznością zwrotu wszystkich otrzymanych pieniędzy. Ponadto, unieważnienie umowy powoduje nieważnością ustanowionych zabezpieczeń spłaty kredytu takich jak hipoteka.

  Czy ING Bank oferuje ugody dla frankowiczów?

  ING Bank Śląski przystąpił do programu ugód według rekomendacji KNF. Zawierając ugodę z bankiem dochodzi do przewalutowania kredytu. Z umowy znika frank szwajcarski, a zobowiązanie zostaje przeliczone od nowa i wyrażone jest w złotych. Analizując jednak jakie korzyści płyną z zawarcia ugody z bankiem ING a z wystąpienia na drogę sądową należy wskazać, że lepiej wypada rozwiązanie opierające się na pozwaniu banku. Dzięki temu możemy pozbyć się kredytu i odzyskać pieniądze (w przypadku gdy spłaciliśmy już kapitał kredytu), zaś zawarcie ugody oznacza dalszą płatność rat kredytu przez następne kilkanaście lat.

  ING Bank – czy to dobry moment na pozwanie banku?

  Ponad 90% umów banku ING jest unieważniana w sądach. Obecny czas to dobry czas dla kredytobiorców frankowiczów na wytoczenie sprawy sądowej. Linia orzecznicza jest niemal jednolita i korzystana dla kredytobiorców. Dlatego też nie ma sensu czekać i dalej trwać w toksycznym kredycie. Warto podjąć działania już teraz. W szczególności, że sprawy sądowe trwają zazwyczaj kilka lat.

  Pozew przeciwko bankowi ING

  Jeżeli zdecydujesz się wejść z ścieżkę sądową z bankiem ING w pierwszym kroku – jeszcze przed złożeniem pozwu do sądu – powinieneś uzyskać dokumenty z banku dotyczące wszystkich spłat od początku trwania umowy kredytu. Banki zazwyczaj wydają te dokumenty po około miesiącu. Dopiero w następnej kolejności można rozpocząć przygotowania do złożenia pozwu w sądzie. Dla przeciętnego konsumenta sprawy frankowe są pełne zawiłości i niejasności. Dlatego też warto w tym zakresie zainteresować się pomocą doświdczonego radcy prawnego, sprawdź Kancelaria frankowa – tak aby wyeliminować ryzyko jakichkolwiek błędów. 

  ING Bank – aktualizacja 2024

  Rok 2024 nie powinien przynieść istotnych zmian w procesach frankowych z udziałem ING. Co prawda ING nie należał do banków z największą ilością umów kredytowych we franku szwajcarskim, to sądy wielokrotnie potwierdzały, że również wzorce umowne stosowane przez ING zawierają klauzule niedozwolone. Tym samym w 2024 r. należy spodziewać się dalszych wyroków unieważniających umowy zawarte przez frankowiczów z ING.

  PRZYKŁADOWE WYROKI

  WYBRANE OPINIE KLIENTÓW

  Jeśli ktoś szuka profesjonalnej kancelarii, dla której liczą się ludzie i wygrana to polecam kancelarię Frejowski CHF.

  Pani Aleksandra

  Świetny zespół. Widać, że nad sprawą jednego klienta pracuje kilka osób, ale świetnie się między sobą dogadują. Moje zaangażowanie jako klienta ograniczone do niezbędnego minimum.

  Pan Józef

  To oni wszystkiego pilnują! Od momentu zgłoszenia przez formularz, oni pilnują żeby były dokumenty, żeby robić wszystko zgodnie z terminem. I odpowiedzą dosłownie na każde pytanie w temacie kredytów frankowych.

  Pan Stanisław

  NASI EKSPERCI

  Sebastian Frejowski

  Doktor nauk prawnych

  Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Stypendysta Królowej Holenderskiej oraz Académie de droit international de La Haye, EUI we Florencji. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w prowadzeniu spraw przed sądem w tym w sprawach precedensowych (spory frankowe, , opcje walutowe, wskaźnik Libor). Specjalizuje się w prawie bankowym, rynku kapitałowym, prawie papierów wartościowych. Doradza zarządzającym funduszami, towarzystwom funduszy inwestycyjnych oraz domom maklerskim w sprawach szeroko pojętego rynku finansowego. Prowadzi obsługę prawną podmiotów rynku kapitałowego, w tym spółek publicznych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych i New Connect. Jest autorem i współautorem kilkunastu artykułów związanych z rynkiem kapitałowym, rynkiem papierów wartościowych w tym wystąpień do organów ochrony prawnej (KNF, UOKIK).

  Kalkulator frankowy

  Darmowy kalkulator umowy frankowej

  Sprawdź ile możesz odzyskać!
  Kancelaria Frejowski

  MODEL WSPÓŁPRACY

  Bezpłatnie przeanalizujemy Twoją umowę kredytową oraz przedstawimy skuteczną strategię prowadzącą do niezależności finansowej.

  1.

  ANALIZA UMOWY KREDYTOWEJ

  Bezpłatnie przeanalizujemy Twoją umowę kredytową oraz przedstawimy skuteczną strategię prowadzącą do niezależności finansowej.

  2.

  NAWIĄZANIE WSPÓŁPRACY

  Przedstawimy konieczne do podpisania dokumenty. Na każdym etapie prowadzenia sprawy możesz skontaktować się z dedykowanym specjalnie dla Ciebie opiekunem.

  3.

  NEGOCJACJE Z BANKIEM

  Występujemy z reklamacją produktu kredytowego do banku oraz wnioskujemy o przekazanie szczegółowej dokumentacji. W tym kroku przerywamy bieg przedawnienia.

  4.

  DROGA SĄDOWA

  Sporządzamy pozew oraz występujemy na drogę sądową w sprawie nadużyć banku związanych z Twoim kredytem.

  BLOG EKSPERCKI

  Sprawdź wiedzę naszych ekspertów na temat prawa bankowego, oraz prowadzenia spraw frankowych.