frankowicze najnowsze wiadomości 2023 - co nowego, orzecznictwo

Frankowicze najnowsze wiadomości 2023

Ostatnie dwa lata to istne zatrzęsienie na rynku kredytów frankowych. Ilość składanych pozwów, rosnąca ilość wyroków, wszystko to wymaga obserwowania najnowszych wiadomości, które dotyczą Frankowiczów w 2022 roku. Zachęcamy do lektury powyższych publikacji, w których to przedstawiamy istotne (z punktu widzenia Frankowiczów) newsy.

Frankowicze 2023

Od momentu wydania wyroku dotyczącego kredytów frankowych w 2019 roku przez Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) Frankowicze domagają się możliwości odzyskania swoich pieniędzy przy pomocy odfrankowania kredytu lub unieważnienia jego umowy. W przypadku chęci skorzystania z profesjonalnego i doświadczonego w temacie franków pełnomocnika niezwykle przydatne będzie wsparcie kancelarii frankowej.

Kredyty frankowe co nowego: newsy, wyroki, uchwały SN

Najnowsze informacje dotyczące kredytów frankowych, newsy, orzecznictwo sądów, uchwały Sądu Najwyższego – wszystko to na bieżąco obserwują specjaliści naszej kancelarii, zaś najciekawsze tematy opisujemy w ramach powyższych publikacji.

Jak obliczyć nadpłatę kredytu we frankach?

Warto skorzystać ze wsparcia narzędzi, takich jak, np. kalkulator frankowy. Pozwoli to na przedstawienie wstępnych wyliczeń. Kolejno prawnicy naszej kancelarii w ramach współpracy mogą zweryfikować umowę kredytu CHF i przedstawić konkretne wyliczenia.

Ile kosztuje adwokat w sprawie Frankowiczów?

Dobry adwokat, który specjalizuje się w sprawach frankowych to podstawa w dążeniu do wygranej z bankiem, jednak ile kosztuje adwokat w sprawie Frankowiczów? Stawki poszczególnych kancelarii frankowych są zróżnicowane, jednak większość z nich opiera swój model finansowy na opłacie wstępnej wraz z premią od sukcesu, tj. success fee. 

Za opłatę wstępną uważa się opłatę uiszczoną na początku rozpoczęcia współpracy, która w żadnym stopniu nie jest zależna od rezultatu postępowania. Wiele kancelarii godzi się na rozłożenie wspomnianej opłaty wstępnej na atrakcyjne raty, co pozwala frankowiczom uniknąć znacznego nadszarpnięcia swojego budżetu domowego. Z kolei success fe to opłata uiszczana po zakończonym postępowaniu, która pobierana jest wyłącznie wtedy, kiedy sprawa frankowa zakończy się pozytywnym dla frankowicza wyrokiem. Stawki success fee mogą wahać się od 5% do 30%.

Jak obliczyć nadpłatę kredytu we frankach?

W przypadku odfrankowienia kredytu nadpłatą kredytu we frankach nazwiemy różnicę pomiędzy sumą wszelkich opłaconych rat na poczet kredytu frankowego a sumą wpłat, jakie frankowicz powinien uiścić, gdyby jego umowa kredytowa nie zawierała niedozwolonych zapisów. W przypadku unieważnienia za nadpłatę uważa się różnicę między kwotą, jaką otrzymaliśmy od banku, a sumą, jaka została już wpłacona na poczet kredytu frankowego. Możliwe jest również odfrankowienie kredytu.

Orientacyjną wartość kwoty, jaką można otrzymać od banku w przypadku wygranej, pozwala obliczyć bezpłatny kalkulator kredytu frankowego, który został opracowany przez naszych specjalistów. Nasz kalkulator frankowy pozwala na obliczenie kwoty zarówno w przypadku unieważnienia umowy, jak i w przypadku odfrankowienia. Dokładne kwoty roszczenia można poznać podczas bezpośredniego kontaktu z naszym zespołem, w ramach którego dokonamy bezpłatnej i specjalistycznej analizy prawnej Twoich dokumentów kredytowych. Użyj formularza kontaktowego znajdującego się na naszej stronie i dowiedź się, ile możesz zyskać, pozywając swój bank.

Co nowego w sprawach frankowych?

Obecna sytuacja na rynku walut nie napawa frankowiczów optymizmem. Gwałtowne osłabienie złotego oraz wzrost reakcji CHF-PLN o ponad 2 procent sprawia, iż nawet najwięksi optymiści łapią się za głowę. Jednakże kredyt frankowy nie jest węzłem gordyjskim. Z pomocą profesjonalnej kancelarii można rozwiązać problem kredytu na drodze sądowej. W ocenie naszej kancelarii najkorzystniejszym działaniem, jakie można podjąć w obecnej sytuacji, to wystąpienie na drogę sądową przeciwko swojemu bankowi, a także – wraz z pozwem – ubieganie się o zawieszenie płatności rat na czas postępowania. 

Co dalej z Frankowiczami? 

Wiele zainteresowanych osób zastanawia się, co aktualnie jest z frankowiczami i sprawami, które toczą się przed sądem. Zdecydowanym przełomem w sprawach frankowych są wygrane przedsiębiorców, które w ostatnich latach były wręcz niemożliwe. Uchwała Sądu Najwyższego III CZP 40/22 z kwietnia 2022 roku otwiera drzwi przedsiębiorcom, którzy byli ofiarami kredytu we frankach, a więc o unieważnienie swojej umowy kredytowej mogą ubiegać się już nie tylko konsumenci, a również i przedsiębiorcy.

Zabezpiecz swoją przyszłość i interesy przed wysokimi ratami. Skontaktuj się z nami i pozbądź się toksycznego kredytu. Przeciwdziałaj nadchodzącym wielkimi krokami wzrostom rat Twojego kredytu!

KONTAKT

BEZPŁATNA ANALIZA UMOWY KREDYTOWEJ CHF