SPRAWDŹ ILE MOŻESZ ODZYSKAĆ
Skip to content

Co to jest Frankomat?

Data ostatniej aktualizacji:

Osoby posiadające kredyty frankowe chcąc rozpocząć proces z bankiem stają przed ciężkim wyborem kancelarii frankowej. Prawników zajmujących się kredytami frankowymi jest obecnie na rynku bardzo dużo, dlatego też tym bardziej wnikliwie należy porównać dostępne oferty. Przede wszystkim wybierana kancelaria powinna posiadać odpowiednią wiedzę i doświadczenie w temacie kredytów frankowych. Czym jest Frankomat i czy pomaga on kredytobiorcy wybrać najlepszą dla niego pod względem finansowym ofertę?

Tło baneru z kalkulatorem frankowym chf

Darmowa analiza umowy

Skorzystaj z darmowego kalkulatora umów CHF i sprawdź ile możesz odzyskać!

Sprawdź

Frankomat – o porównywarce

Frankomat to porównywarka firm i kancelarii frankowych, z której można skorzystać online. Frankowat działa od 2020 roku. Frankomat prowadzi spółka Helpfind sp. z o.o. z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim. W porównywarce znajduje się około 120 ofert kancelarii i firm. Jest to liczba, która z pewnością da już jakieś rozeznanie co do ofert dostępnych na rynku, w tym proponowanych kosztów. Jednak na uwadze należy mieć, że kancelarii zajmujących się kredytami frankowymi jest o wiele więcej. Warto też zawsze indywidualnie kontaktować się z kancelarią oraz negocjować zaproponowane warunki współpracy.

Jak działa Frankomat?

Aby skorzystać z porównywarki Frankomat należy w pierwszym kroku podać podstawowe informacje o zaciągniętym zobowiązaniu (nazwa banku, rok zaciągnięcia zobowiązania finansowego, kwota kredytu, informacja o całkowitej spłacie kredytu). Następnie należy podać dane kontaktowe kredytobiorcy. Po wypełnieniu wyżej wskazanych informacji kredytobiorca otrzyma porównanie ofert kancelarii w sprawach frankowych, w tym w zakresie szacowanych kosztów obsługi prawnej.

Frankomat – wyszukiwarka kancelarii frankowych

Celem Frankomatu miała być pomoc frankowiczowi w wyszukaniu najlepszej oferty pomocy prawnej w zakresie kredytów frankowych.  Wynik dopasowania w założeniu ma zależeć od parametrów podanych przez użytkownika. Czy tak jest w rzeczywistości? Ciężko stwierdzić – w większości przypadków wyszukiwana jest spółka Votum, która jest powiązana ze spółką Helpfind, prowadzącą Frankomat.

Frankomat – jak działa?

Jak zostało wskazane wyszukiwarka Frankomat ma za zdanie pomóc odnaleźć się kredytobiorcy w gąszczu ofert kancelarii prawnych. Warto wskazać, że dokonując wyboru zawsze warto skontaktować się bezpośrednio z kilkoma kancelariami, które zajmują się sprawami frankowymi. Co niezwykle istotne, podpisując umowę obsługi prawnej kredytobiorca powinien znać wszystkie koszty, jakie będzie musiał ponieść. Kancelaria Frejowski CHF to kancelaria, która od kilkunastu lat zajmuje się prawem bankowym. Nasza kancelaria posiada bogate doświadczenie w sprawach frankowych, przez co znamy taktyki banków i wiemy, jakich argumentów użyć w procesie sądowym. Zadowolenie klienta jest dla nas priorytetowe, dlatego też jasno przedstawiamy warunki współpracy, informując z góry o wszystkich kosztach.

Frankomat – czy wyświetlane wyniki są wiarygodne?

Wybierając kancelarię prawną zawsze warto bezpośrednio się z nią skontaktować, w tym w pierwszym kroku dokonać analizy umowy kredytu, aby przekonać się czy umowa kredytu jest wadliwa. Kancelaria Frejowski CHF oferuje bezpłatną analizę umowy. Kredytobiorca może zatem dowiedzieć się czy w jego umowie występują postanowienia niedozwolone, jak wygląda dalsza ścieżka postępowania oraz koszty związane z założeniem sprawy frankowej. Wybierając kancelarią prawną warto poczytać o doświadczeniu danej kancelarii (ścisła specjalizacja kancelarii przemawia na jej korzyść), a także opinie innych kredytobiorców. Niezwykle ważny jest również dobry kontakt z prawnikiem, który powinien wzbudzać nasze zaufanie, informować o postępach w sprawie i szczegółowo informować o skutkach wiążących się z danymi rozwiązanymi. Przede wszystkim naszą czujność powinny wzbudzić oferty spółek akcyjnych, spółek z ograniczoną odpowiedzialnością i pośredników, które często tylko pozornie wydają się atrakcyjne cenowo. Podobnie sygnałem ostrzegawczym może być brak podania nazwisk prawników zajmujących się sprawami frankowymi.


Sebastian Frejowski

Doktor nauk prawnych

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Stypendysta Królowej Holenderskiej oraz Académie de droit international de La Haye, EUI we Florencji. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w prowadzeniu spraw przed sądem w tym w sprawach precedensowych (spory frankowe, , opcje walutowe, wskaźnik Libor). Specjalizuje się w prawie bankowym, rynku kapitałowym, prawie papierów wartościowych. Doradza zarządzającym funduszami, towarzystwom funduszy inwestycyjnych oraz domom maklerskim w sprawach szeroko pojętego rynku finansowego. Prowadzi obsługę prawną podmiotów rynku kapitałowego, w tym spółek publicznych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych i New Connect. Jest autorem i współautorem kilkunastu artykułów związanych z rynkiem kapitałowym, rynkiem papierów wartościowych w tym wystąpień do organów ochrony prawnej (KNF, UOKIK).

Oceń artykuł:

Średnia ocen użytkowników: 5.0

(Na podstawie 198 opinii)
Kalkulator frankowy

Inne wpisy z tej kategorii

Raty kapitałowo-odsetkowe – definicja

Raty kapitałowo-odsetkowe – definicja
Raty kapitałowo-odsetkowe – jest to część kwoty kapitału udzielonego kredytu (część kapitałowa raty) oraz część kwoty odsetek od udzielonego kredytu...

Czym jest rata kapitałowa? 

Czym jest rata kapitałowa? 
Rata kapitałowa to część raty, która stanowi określoną część pożyczonej kwoty. Spłata części kapitałowej powoduje zmniejszenie salda kredytu, czyli kwoty...

Wartość przedmiotu sporu w sprawach frankowych

Wartość przedmiotu sporu w sprawach frankowych
Kredyty denominowane i indeksowane zdobyły dominującą pozycję na rynku kredytów hipotecznych w 2008 roku. Obecnie liczba składanych pozwów przeciwko bankom...