SPRAWDŹ ILE MOŻESZ ODZYSKAĆ
Skip to content

Kancelaria Warszawa – sprawny bankowe

Data ostatniej aktualizacji:

Kancelaria Warszawa - sprawy bankowe

Za większością wygranych spraw sądowych stoi wsparcie specjalisty z danej gałęzi prawa. W przypadku kredytów jest to prawo bankowe. Czym charakteryzują się najlepsi specjaliści od spraw bankowych w Warszawie? Gdzie udać się po porady prawne dotyczące umów bankowych w Warszawie? W jaki sposób może nam pomóc kancelaria adwokacka specjalizująca się w sprawach bankowych Warszawa? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie Państwo w niniejszym artykule.

Kancelaria sprawy bankowe Warszawa

Sprawy bankowe coraz bardziej zyskują na popularności i znaczeniu. Nie można się temu dziwić. Orzecznictwo w zakresie spraw frankowych od kilku dobrych lat jest jednoznacznie korzystne dla kredytobiorców, a frankowicze wygrywają niemal każdą sprawę (statystyki mówią o ok. 97% spraw wygranych). Niemal nie ma miesiąca, w którym TSUE lub SN nie wydadzą orzeczenia uwzględniającego racje kredytobiorców.

Ostatnimi czasy coraz głośniej jest również o sprawach WIBOR. Kredytobiorcy złotówkowi zamierzają pójść w ślady frankowiczów i coraz liczniej pozywają banki o unieważnienie umów w złotym polskim. Na wykształcenie się w tym zakresie linii orzeczniczej przyjdzie nam jeszcze poczekać, niemniej trend jest jednoznaczny.

Mając na względzie powyższe nie może więc dziwić, że wiele osób udaje się na porady prawne dotyczące umów bankowych w Warszawie, czy innych miastach. Prawnik bankowy Warszawa to osoba, która z pewnością doradzi w zakresie najlepszej drogi dochodzenia roszczeń z umowy kredytu.

Kiedy warto skorzystać z pomocy prawnej przy sporach z bankami w Warszawie?

Pomoc prawna w sprawach bankowych Warszawa – to hasło często wyszukiwane w Internecie. Nic dziwnego, wszak udanie się po profesjonalną poradę prawną powinno być pierwszym krokiem na drodze pozwania banku o unieważnienie umowy kredytowej. Dlatego też pomoc prawna w sporach bankowych w Warszawie powinna na zainteresować już w momencie, w którym zaczniemy rozważać złożenie pozwu przeciwko bankowi.

Wybierając kancelarię, do której się wybierzemy warto na pierwszym miejscu postawić na doświadczenie współpracujących z nią prawników. Znajomość specyfiki sporów bankowych z pewnością znacząco zwiększy szanse na końcowy sukces. Kancelaria frankowa Warszawa to zespół współpracujących z kancelarią prawników, który chętnie odpowie na wszystkie Państwa pytania i udzieli kompleksowej porady prawnej.

Najgorsze banki w Polsce

Czym różni się kancelaria prawna specjalizująca się w sprawach bankowych od innych kancelarii?

Usługi prawne z zakresu prawa bankowego w Warszawie to wyspecjalizowana gałąź prawna. Pomoc prawna w sprawach bankowych Warszawa realizowana musi być więc przez adwokatów i radców prawnych posiadających wieloletnie doświadczenie w sporach z bankami. Kancelarie bankowe od innych różni więc przede wszystkim to, że współpracujący z kancelariami bankowymi prawnicy posiadają ponadprzeciętną wiedzę z zakresu spraw bankowych, w tym o roszczenia z umów kredytowych. Dzięki tak profesjonalnemu wsparciu, klient kancelarii ma pewność, że jego sprawa zostanie poprowadzona kompleksowo z maksymalizacją szans na końcową wygraną.

Jakie są problemy prawne klientów bankowych?

Porady prawne dotyczące umów bankowych w Warszawie wskazują, że największym problemem klientów jest zdefiniowanie przysługującego im roszczenia i znalezienie argumentów na jego poparcie przed sądem. Nie ma w tym nic zaskakującego, umowy kredytowe pisane są skomplikowanym językiem, często niezrozumiałym dla osób bez wykształcenia prawniczego. 

Samo prowadzenie sprawy sądowej przeciwko bankowi również nie należy do prostych i z pewnością może nastręczyć wielu trudności osoby, która nie wspomaga się profesjonalnym wsparciem. Tym samym należy podsumować, że decydując się na walkę sądową z sądem zdecydowanie warto skorzystać z pomocy kancelarii do spraw prawa bankowego.

Autor: radca prawny Maciej Fiedorowicz, nr wpisu WA-15162


Sebastian Frejowski

Doktor nauk prawnych

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Stypendysta Królowej Holenderskiej oraz Académie de droit international de La Haye, EUI we Florencji. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w prowadzeniu spraw przed sądem w tym w sprawach precedensowych (spory frankowe, , opcje walutowe, wskaźnik Libor). Specjalizuje się w prawie bankowym, rynku kapitałowym, prawie papierów wartościowych. Doradza zarządzającym funduszami, towarzystwom funduszy inwestycyjnych oraz domom maklerskim w sprawach szeroko pojętego rynku finansowego. Prowadzi obsługę prawną podmiotów rynku kapitałowego, w tym spółek publicznych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych i New Connect. Jest autorem i współautorem kilkunastu artykułów związanych z rynkiem kapitałowym, rynkiem papierów wartościowych w tym wystąpień do organów ochrony prawnej (KNF, UOKIK).

Oceń artykuł:

Średnia ocen użytkowników: 5.0

(Na podstawie 198 opinii)
Kalkulator frankowy

Inne wpisy z tej kategorii

Kredyty frankowe Warszawa Praga – Bemowo

Kredyty frankowe Warszawa Praga – Bemowo
Wielu kredytobiorców posiadających kredyty frankowe Praga Bemowo szuka pomocy frankowiczom na forum. W celu uzyskania skutecznej i kompleksowej pomocy frankowicz...

Kancelaria frankowa Warszawa – którą kancelarię wybrać?

Kancelaria frankowa Warszawa – którą kancelarię wybrać?
Na rynku funkcjonuje całkiem sporo podmiotów, w tym niekoniecznie kancelarii, które zajmują się tematem kredytów frankowych. Jak wybrać dobrze? I...

Sądy Warszawa – wszystko, co musisz wiedzieć

Sądy Warszawa – wszystko, co musisz wiedzieć
Najwięcej spraw frankowych toczy się przed sądami w Warszawie. Dzisiaj przedstawię najważniejsze informacje o warszawskich sądach. Jakie są rodzaje sądów...