SPRAWDŹ ILE MOŻESZ ODZYSKAĆ
Skip to content

Rola eksperta finansowego w sprawie frankowej

Data ostatniej aktualizacji:

Rola eksperta finansowego w sprawie frankowej

W dalszym ciągu orzecznictwo sądów w sprawach frankowych jest jednoznacznie korzystne dla frankowiczów, którzy wygrywają około 95% spraw. Z uwagi na złożony charakter postępowań sądowych, nieocenioną pomoc stanowi wkład eksperta finansowego w wygranie sprawy frankowej. Analiza finansowa eksperta w sprawach frankowych i profesjonalne wsparcie prawne to często główne składowe końcowego sukcesu. Warto więc wiedzieć jakie dokładnie jest znaczenie eksperta finansowego w procesie frankowym i na czym polega analiza umowy kredytowej przez eksperta finansowego?

W jaki sposób ekspert finansowy może pomóc w sprawie frankowej?

Opinia eksperta finansowego kredyt frankowy ma niebagatelne znaczenie dla powodzenia sprawy frankowej. Pozywając bank musimy oczywiście mieć przede wszystkim pewność, że umowa zawiera tzw. klauzule abuzywne, czyli postanowienia, których stosowanie w relacjach gospodarczych z konsumentem jest niedozwolone.

Drugą istotną kwestią jest wartość roszczenia, które możemy uzyskać od banku w wypadku unieważnienia umowy kredytu frankowego. W tym zakresie znaczenie eksperta finansowego w procesie frankowym jest nieocenione. Analiza finansowa eksperta w sprawach frankowych powoduje więc, że kredytobiorca już na samym początku sporu frankowego będzie wiedział o jaką korzyść ekonomiczną walczy.

Warto również pamiętać, że ekspert finansowy pomoc w sprawie kredytu frankowego udzieli już po rozpoczęciu oficjalnej współpracy z kancelarią. Nie oznacza to jednak, że wcześniej kredytobiorca nie ma możliwości zorientowania się w wysokości należnej mu od banku kwoty. Wstępną wartość roszczenia frankowego można obliczyć korzystając z prostego w obsłudze i darmowego narzędzia, jakim jest kalkulator frankowy

Jakie informacje może dostarczyć ekspert finansowy w sprawie o kredyt we frankach?

Wkład eksperta finansowego w wygranie sprawy frankowej jest bardzo duży. To na ekspercie spoczywa obowiązek prawidłowego wyliczenia wartości roszczenia możliwego do wyegzekwowania przed sądem. Analiza umowy kredytowej przez eksperta finansowego polega przy tym na czymś innymi niż analiza umowy przez prawnika. Ekspert finansowy bazuje na danych liczbowych wynikających z umowy oraz historii spłaty kredytu.

Na podstawie informacji jaka kwota została już przelana przez kredytobiorcę do banku, ekspert finansowy jest wstanie określić wysokość kwoty jaką bank będzie musiał zwrócić kredytobiorcy w przypadku sukcesu w sprawie frankowej. Analiza finansowa eksperta w sprawach frankowych prowadzi do sporządzenia tabeli z wyliczeniami stanowiącej załącznik do pozwu frankowego. Dobrze sporządzona analiza może nawet doprowadzić do tego, że sąd odstąpi od powoływania biegłego w sprawie.

Jakie korzyści niesie zaangażowanie eksperta finansowego do sprawy frankowej?

Jak więc widać opinia eksperta finansowego kredyt frankowy niesie za sobą w zasadzie same korzyści. Ze wsparciem eksperta można w należyty sposób określić wysokość dochodzonego roszczenia. Informacje te w wydatny sposób ułatwiają więc sporządzenie pozwu frankowego. Dodatkowo taka analiza ułatwia ocenę sprawy sądowi i skraca czas na końcowy wyrok.

Kalkulacja strat w sprawach frankowych – część osób posiadających kredyt we frankach obawia się, że postępowanie w sprawie frankowej doprowadzi ich do poniesienia straty. Przy obecnym korzystnym orzecznictwie jest to bardzo mało prawdopodobne. Ocena ryzyka kredytu we frankach przez ekspert ma więc również ten plus, że może dodatkowo przekonać wszystkich wahających się, że wniesienie pozwu frankowego naprawdę się opłaca.         

Jak wybrać eksperta finansowego do sprawy o kredyt frankowy?

Z uwagi na fakt, że opinia eksperta finansowego kredyt frankowy ma istotne znaczenie dla postępowania frankowego z pewnością ważnym jest właściwy wybór takiej osoby. Kluczem do znalezienia zaufanego eksperta finansowego jest zgłoszenie się po wsparcie prawne do doświadczonej i profesjonalnej kancelarii.

Kancelaria frankowa wyspecjalizowana w sporach z bankami zatrudnia doświadczonych prawników prawa bankowego oraz współpracuje z godnymi zaufania ekspertami finansowymi. Tylko w takim wypadku będziemy mieli gwarancję, że ocena ryzyka kredytu we frankach przez eksperta  jest rzetelna i prawidłowa. Jest to niezwykle istotne, gdyż jak zostało już wskazane, analiza umowy kredytowej przez eksperta finansowego to istotny element procesu z bankiem.

Autor: radca prawny Maciej Fiedorowicz, nr wpisu WA-15162


Sebastian Frejowski

Doktor nauk prawnych

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Stypendysta Królowej Holenderskiej oraz Académie de droit international de La Haye, EUI we Florencji. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w prowadzeniu spraw przed sądem w tym w sprawach precedensowych (spory frankowe, , opcje walutowe, wskaźnik Libor). Specjalizuje się w prawie bankowym, rynku kapitałowym, prawie papierów wartościowych. Doradza zarządzającym funduszami, towarzystwom funduszy inwestycyjnych oraz domom maklerskim w sprawach szeroko pojętego rynku finansowego. Prowadzi obsługę prawną podmiotów rynku kapitałowego, w tym spółek publicznych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych i New Connect. Jest autorem i współautorem kilkunastu artykułów związanych z rynkiem kapitałowym, rynkiem papierów wartościowych w tym wystąpień do organów ochrony prawnej (KNF, UOKIK).

Oceń artykuł:

Średnia ocen użytkowników: 5.0

(Na podstawie 198 opinii)
Kalkulator frankowy

Inne wpisy z tej kategorii

Kredyt frankowy a wpływ na życie codzienne Polaków

Kredyt frankowy a wpływ na życie codzienne Polaków
Kredyty frankowe wpłynęły i nadal wpływają na życie wielu tysięcy Polaków. Spirala zadłużenia, w jaką zostali wciągnięci frankowicze, odciska piętno...

Kredyt frankowy a naruszenie praw konsumentów: co to oznacza?

Kredyt frankowy a naruszenie praw konsumentów: co to oznacza?
Jeżeli przedsiębiorca postępuje w sposób bezprawny lub niezgodny z dobrymi obyczajami, co ma wpływ na sytuację konsumenta, to możemy mówić...

Reklamacja do banku kredyt frankowy

Reklamacja do banku kredyt frankowy
Kredyty frankowe masowo unieważniane są przez sądy. Warto jednak wiedzieć, jakie działania podjąć, aby doprowadzić do sytuacji, jaką jest unieważnienie...