Ugoda frankowa mBank – sprawdź, czy się opłaca!

BEZPŁATNA ANALIZA / 100% WYGRANYCH SPRAW / NAJLEPSI SPECJALIŚCI NIOSĄCY POMOC FRANKOWICZOM
kancelaria frejowski chf

Spis treści:

Frankowicze jeszcze niedawno zadawali sobie pytanie ,,kiedy ugody z mBankiem?”, a gdy już one są, zastanawiają się, czy warto. Powodem może być zamknięcie drogi do dochodzenia roszczeń przed sądem lub mało atrakcyjna propozycja ze strony banku.

Zobacz również: kancelaria frankowa BRE bank mBank

Ugoda frankowa mBank

Propozycje przewalutowania kredytu, zwane przez banki ,,ugodami” mijają się z oczekiwaniami frankowicza, który przez lata borykał się z coraz to wyższymi ratami, problemami ze spłatą, czy też ślepotą ze strony banku na prośby o złagodzenie negatywnych efektów wadliwych umów frankowych. Gdy już frankowicze masowo wyruszyli na podbój sądów i walkę o sprawiedliwość – banki udając, iż ruszyło to ich sumienia, zaczęły przygotowywać propozycje ugodowe. Nie dajmy się zwieść – nie jest to dobra wola, a strach przed przegraną sprawą, które coraz wygrywają frankowicze (sprawdź: wygrane sprawy frankowe), nie zapominajmy tym samym o zaleceniach KNF w tej materii. Przykład stanowią klienci PKO BP, którzy częściej decydują się na walkę w sądzie. Czy klienci mBanku również skłonią w stronę odrzucenia ugody frankowej?

Ugody frankowe mBank

Jeśli zdecydujesz się skorzystać z ugody frankowej – mBank przewalutuje Twój kredyt zamieniając saldo kredytu na takie, które odpowiadałoby kredytowi złotówkowemu od samego początku trwania umowy, a ryzyko walutowe podzieli na pół. Twój kredyt się zmniejszy do kilkunastu procent według prognoz mBanku. I to byłoby na tyle ze ,,złotego środka” zaproponowanego przez Twój bank, bowiem – frankowicz w tym momencie staje się złotówkowiczem, a więc przejmuje na siebie wszelkie zobowiązania związane z taką formą umowy.

Marża Twojego kredytu się podniesie, a SARON, który dotychczas obowiązuje w Twojej umowie zostanie zmieniony na WIBOR, który przygniata kredytobiorców przez falę podwyżek, a te na pewno się dopiero zbierają do uderzenia w portfele.

Ugoda z mBankiem więc jest działaniem doraźnym, na ,,tu i teraz”, ale w sytuacji frankowiczów – dr Sebastian Frejowski apeluje o rozważność – można zamienić problem z ryzykiem walutowym na problem ze wzrostem stóp procentowych.

Sprawdź również: kalkulator frankowy

Frankowicze mBank

Warto mieć na uwadze, iż mBank stanowi jeden z większych portfeli kredytów frankowych na rynku – ugody zatem nie dziwią, bowiem konsekwencje sporów sądowych mogą być opłakane i nieobliczalne w konsekwencjach dla finansowego kolosa. Ilość wygranych frankowiczów, orzecznictwo sądów, czy też udzielonych zabezpieczeń roszczenia na czas postępowania nie wróży mBankowi świetlanej przyszłości. Program na ugody frankowe jest odpowiedzią na falę przegranych w sporach z frankowiczami? Odpowiedź sugestywnie wydaje się być prosta.

Ugoda frankowa z mBankiem – opłaca się?

Dr Sebastian Frejowski podaje kilka obiektywnych postulatów, które nie zachęcają do zawierania ugód z mBankiem:

  • ugoda zamyka możliwość dochodzenia roszczeń przed sądem
  • WIBOR może wykończyć portfele byłych frankowiczów
  • inflacja nie oszczędzi kredytobiorców i z dwojga złego – ryzyko walutowe nie jest tak opłakane w skutkach, jak mogą być wysokie stopy procentowe
  • zdecydowanie lepiej zawalczyć o swoje pieniądze i unieważnić umowę, aniżeli liczyć na doraźną pomoc, która na chwilę zmniejszy zobowiązanie, ale nie zniweluje problemu

Jeśli jednak rozważasz dogadanie się z bankiem i podpisanie ugody – skontaktuj się z nami, wytłumaczymy, jak wygląda ugoda z mBankiem i doradzimy Ci najlepsze rozwiązanie zorientowane na szczegółowo i konkretnie na Twoją sytuacjękancelaria frankowa Frejowski.

Oceń ten artykuł

0/5

Średnia ocen użytkowników: 5.0
na podstawie 198 opinii

BEZPŁATNA ANALIZA / 100% WYGRANYCH SPRAW / NAJLEPSI SPECJALIŚCI NIOSĄCY POMOC FRANKOWICZOM
Data publikacji: 30 marca 2022
Ostatnia aktualizacja: 10 października 2022

KONTAKT

BEZPŁATNA ANALIZA UMOWY KREDYTOWEJ CHF