SPRAWDŹ ILE MOŻESZ ODZYSKAĆ
Skip to content

Kancelaria frankowa Ugoda frankowa mBank – sprawdź, czy się opłaca!

Renomowani specjaliści od prawa bankowego. Pomoc w unieważnieniu Twojej umowy kredytu frankowego. Pomagamy Frankowiczom w walce z bankami.


  Skontaktuj się z nami w celu bezpłatnej konsultacji, i analizy Twojej umowy  Frankowicze jeszcze niedawno zadawali sobie pytanie ,,kiedy ugody z mBankiem?”, a gdy już one są, zastanawiają się, czy warto. Powodem może być zamknięcie drogi do dochodzenia roszczeń przed sądem lub mało atrakcyjna propozycja ze strony banku.

  Zobacz również: kancelaria frankowa BRE bank mBank

  Ugoda frankowa mBank

  Propozycje przewalutowania kredytu, zwane przez banki ,,ugodami” mijają się z oczekiwaniami frankowicza, który przez lata borykał się z coraz to wyższymi ratami, problemami ze spłatą, czy też ślepotą ze strony banku na prośby o złagodzenie negatywnych efektów wadliwych umów frankowych. Gdy już frankowicze masowo wyruszyli na podbój sądów i walkę o sprawiedliwość - banki udając, iż ruszyło to ich sumienia, zaczęły przygotowywać propozycje ugodowe. Nie dajmy się zwieść - nie jest to dobra wola, a strach przed przegraną sprawą, które coraz wygrywają frankowicze (sprawdź: wygrane sprawy frankowe), nie zapominajmy tym samym o zaleceniach KNF w tej materii. Przykład stanowią klienci PKO BP, którzy częściej decydują się na walkę w sądzie. Czy klienci mBanku również skłonią w stronę odrzucenia ugody frankowej?

  Ugody frankowe mBank

  Jeśli zdecydujesz się skorzystać z ugody frankowej - mBank przewalutuje Twój kredyt zamieniając saldo kredytu na takie, które odpowiadałoby kredytowi złotówkowemu od samego początku trwania umowy, a ryzyko walutowe podzieli na pół. Twój kredyt się zmniejszy do kilkunastu procent według prognoz mBanku. I to byłoby na tyle ze ,,złotego środka” zaproponowanego przez Twój bank, bowiem - frankowicz w tym momencie staje się złotówkowiczem, a więc przejmuje na siebie wszelkie zobowiązania związane z taką formą umowy.

  Marża Twojego kredytu się podniesie, a SARON, który dotychczas obowiązuje w Twojej umowie zostanie zmieniony na WIBOR, który przygniata kredytobiorców przez falę podwyżek, a te na pewno się dopiero zbierają do uderzenia w portfele.

  Ugoda z mBankiem więc jest działaniem doraźnym, na ,,tu i teraz”, ale w sytuacji frankowiczów - dr Sebastian Frejowski apeluje o rozważność - można zamienić problem z ryzykiem walutowym na problem ze wzrostem stóp procentowych.

  Sprawdź również: kalkulator frankowy

  Frankowicze mBank

  Warto mieć na uwadze, iż mBank stanowi jeden z większych portfeli kredytów frankowych na rynku - ugody zatem nie dziwią, bowiem konsekwencje sporów sądowych mogą być opłakane i nieobliczalne w konsekwencjach dla finansowego kolosa. Ilość wygranych frankowiczów, orzecznictwo sądów, czy też udzielonych zabezpieczeń roszczenia na czas postępowania nie wróży mBankowi świetlanej przyszłości. Program na ugody frankowe jest odpowiedzią na falę przegranych w sporach z frankowiczami? Odpowiedź sugestywnie wydaje się być prosta.

  Ugoda frankowa z mBankiem - opłaca się?

  Dr Sebastian Frejowski podaje kilka obiektywnych postulatów, które nie zachęcają do zawierania ugód z mBankiem:

  • ugoda zamyka możliwość dochodzenia roszczeń przed sądem
  • WIBOR może wykończyć portfele byłych frankowiczów
  • inflacja nie oszczędzi kredytobiorców i z dwojga złego - ryzyko walutowe nie jest tak opłakane w skutkach, jak mogą być wysokie stopy procentowe
  • zdecydowanie lepiej zawalczyć o swoje pieniądze i unieważnić umowę, aniżeli liczyć na doraźną pomoc, która na chwilę zmniejszy zobowiązanie, ale nie zniweluje problemu

  Jeśli jednak rozważasz dogadanie się z bankiem i podpisanie ugody - skontaktuj się z nami, wytłumaczymy, jak wygląda ugoda z mBankiem i doradzimy Ci najlepsze rozwiązanie zorientowane na szczegółowo i konkretnie na Twoją sytuację - kancelaria frankowa Frejowski.

  PRZYKŁADOWE WYROKI

  WYBRANE OPINIE KLIENTÓW

  Jeśli ktoś szuka profesjonalnej kancelarii, dla której liczą się ludzie i wygrana to polecam kancelarię Frejowski CHF.

  Pani Aleksandra

  Świetny zespół. Widać, że nad sprawą jednego klienta pracuje kilka osób, ale świetnie się między sobą dogadują. Moje zaangażowanie jako klienta ograniczone do niezbędnego minimum.

  Pan Józef

  To oni wszystkiego pilnują! Od momentu zgłoszenia przez formularz, oni pilnują żeby były dokumenty, żeby robić wszystko zgodnie z terminem. I odpowiedzą dosłownie na każde pytanie w temacie kredytów frankowych.

  Pan Stanisław

  NASI EKSPERCI

  Sebastian Frejowski

  Doktor nauk prawnych

  Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Stypendysta Królowej Holenderskiej oraz Académie de droit international de La Haye, EUI we Florencji. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w prowadzeniu spraw przed sądem w tym w sprawach precedensowych (spory frankowe, , opcje walutowe, wskaźnik Libor). Specjalizuje się w prawie bankowym, rynku kapitałowym, prawie papierów wartościowych. Doradza zarządzającym funduszami, towarzystwom funduszy inwestycyjnych oraz domom maklerskim w sprawach szeroko pojętego rynku finansowego. Prowadzi obsługę prawną podmiotów rynku kapitałowego, w tym spółek publicznych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych i New Connect. Jest autorem i współautorem kilkunastu artykułów związanych z rynkiem kapitałowym, rynkiem papierów wartościowych w tym wystąpień do organów ochrony prawnej (KNF, UOKIK).

  Darmowy kalkulator umowy frankowej

  Sprawdź ile możesz odzyskać!
  Kancelaria Frejowski

  MODEL WSPÓŁPRACY

  Bezpłatnie przeanalizujemy Twoją umowę kredytową oraz przedstawimy skuteczną strategię prowadzącą do niezależności finansowej.

  1.

  ANALIZA UMOWY KREDYTOWEJ

  Bezpłatnie przeanalizujemy Twoją umowę kredytową oraz przedstawimy skuteczną strategię prowadzącą do niezależności finansowej.

  2.

  NAWIĄZANIE WSPÓŁPRACY

  Przedstawimy konieczne do podpisania dokumenty. Na każdym etapie prowadzenia sprawy możesz skontaktować się z dedykowanym specjalnie dla Ciebie opiekunem.

  3.

  NEGOCJACJE Z BANKIEM

  Występujemy z reklamacją produktu kredytowego do banku oraz wnioskujemy o przekazanie szczegółowej dokumentacji. W tym kroku przerywamy bieg przedawnienia.

  4.

  DROGA SĄDOWA

  Sporządzamy pozew oraz występujemy na drogę sądową w sprawie nadużyć banku związanych z Twoim kredytem.

  BLOG EKSPERCKI

  Sprawdź wiedzę naszych ekspertów na temat prawa bankowego, oraz prowadzenia spraw frankowych.