SPRAWDŹ ILE MOŻESZ ODZYSKAĆ
Skip to content

Jaka kancelaria dla Frankowiczów z Mazowsza?

Data ostatniej aktualizacji:

Jaka kancelaria dla Frankowiczów z Mazowsza

Na skutek trudnej sytuacji wielu kredytobiorców z kredytami frankowymi, wiele kancelarii prawnych specjalizuje się w obsłudze spraw związanych z kredytami frankowymi. Te kancelarie pomagają klientom w analizie umów kredytowych, ocenie ewentualnych naruszeń prawa, negocjacjach z bankami oraz reprezentacji w przypadku sporów sądowych. Przed podjęciem decyzji o współpracy z konkretną kancelarią, warto zasięgnąć opinii od innych osób, które miały doświadczenie z daną kancelarią oraz porównać oferty.

Obsługa prawna kredytów frankowych Mazowsze

Obsługa prawna kredytów frankowych zaczyna się od szczegółowej analizy umowy kredytowej oraz określeniu szans na wygranie sprawy z bankiem. Następnie kancelaria inicjuje próbę porozumienia się z bankiem celem załatwienia sprawy na etapie przedsądowym. Dodatkowo kancelaria podejmuje następujące działania:

  • składa reklamację do banku, która przerywa bieg przedawnienia oraz zawiera roszczenie dotyczące zwrotu nadpłaconych rat na etapie przedsądowym,
  • pomaga w uzyskaniu wszystkich niezbędnych dokumentów potrzebnych do sporządzenia pozwu frankowego,  
  • sporządza pozew w oparciu o pozyskane dokumenty z banku,
  • prowadzi postępowanie sądowe,
  • wspiera frankowiczów w pozwach za korzystanie z kapitału wnoszonych przez banki.

Kancelaria prawna dla Frankowiczów z Mazowsza

W celu uzyskania korzystnego dla siebie wyroku, ważne jest, aby wybrać renomowaną kancelarię, która ma doświadczenie w sprawach frankowych oraz posiada pozytywne opinie od klientów. Kwoty jakie można uzyskać przy unieważnieniu umowy kredytu frankowego lub jej odfrankowaniu można szacunkowo wyliczyć korzystając z kalkulatora frankowego. W celu wyliczenia kwoty, którą możesz odzyskać w przypadku wygranego postępowania sądowego z bankiem, należy wpisać w powyższym darmowym kalkulatorze frankowicza podstawowe parametry umowy, takie jak: nazwa banku, w którym zaciągnięty został kredyt frankowy, miesiąc oraz rok zaciągnięcia kredytu, walutę oraz kwotę wypłaty kredytu, okres kredytowania w latach, marżę z dnia uruchomienia, a jeżeli kredyt został spłacony wcześniej niż zakładano podczas podpisania umowy – datę całkowitej spłaty kredytu. Po uzupełnieniu powyższych informacji poznasz orientacyjną kwotę roszczenia frankowego.

Wybór kancelarii Frankowej na Mazowszu

Kancelaria dla frankowiczów na Mazowszu – jaką najlepiej wybrać? Szukając odpowiedniej kancelarii frankowej, powinno zwrócić się szczególną uwagę, czy kancelaria posiada specjalizację w sprawach obejmujących kredyty we frankach. Jest to ogromnie ważne, bowiem doświadczony w sprawach frankowych prawnik nie da się zaskoczyć niekiedy nieuczciwymi sztuczkami pełnomocników banku, zaś na każdą podniesioną w sądzie kwestię odpowie silnymi argumentami. Kancelarie, które specjalizują się „we wszystkim”, nie są tak naprawdę w niczym ekspertami. To jednak nie wszystko. Kancelaria frankowa składa się z prawników, którzy doskonale orientują się w prawie bankowym i są zawsze o krok przed bankiem.Odpowiednia kancelaria frankowa dzięki swojemu doświadczeniu powinna być w stanie zapewnić wygraną swojemu klientowi nawet w sytuacji, gdy jego sprawa nie należy do spraw standardowych. Obowiązkiem rzetelnego pełnomocnika jest też niepozostawienie frankowicza samemu sobie i przygotowanie go w odpowiedni sposób do procesu, a także wsparcie go, gdy ten po czasem niemal trwającej lata walce z bankiem jest już wyczerpany czy też zniechęcony. 

Kancelaria frankowa Frejowski jest doświadczoną kancelarią, która oferuje swoją pomoc dla frankowiczów i z powodzeniem zwalcza kredyty frankowe. Oferuje bezpłatną analizę dokumentacji kredytowej wszystkim zainteresowanym, którzy posiadają kredyty frankowe. Właściwie przeprowadzona przez naszych doświadczonych specjalistów analiza pozwala wskazać, jakie realne korzyści można odnieść pozywając bank oraz jakie jest prawdopodobieństwo wygranej.


Sebastian Frejowski

Doktor nauk prawnych

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Stypendysta Królowej Holenderskiej oraz Académie de droit international de La Haye, EUI we Florencji. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w prowadzeniu spraw przed sądem w tym w sprawach precedensowych (spory frankowe, , opcje walutowe, wskaźnik Libor). Specjalizuje się w prawie bankowym, rynku kapitałowym, prawie papierów wartościowych. Doradza zarządzającym funduszami, towarzystwom funduszy inwestycyjnych oraz domom maklerskim w sprawach szeroko pojętego rynku finansowego. Prowadzi obsługę prawną podmiotów rynku kapitałowego, w tym spółek publicznych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych i New Connect. Jest autorem i współautorem kilkunastu artykułów związanych z rynkiem kapitałowym, rynkiem papierów wartościowych w tym wystąpień do organów ochrony prawnej (KNF, UOKIK).

Oceń artykuł:

Średnia ocen użytkowników: 5.0

(Na podstawie 198 opinii)
Kalkulator frankowy

Inne wpisy z tej kategorii

Historia kredytów we frankach szwajcarskich w Polsce

Historia kredytów we frankach szwajcarskich w Polsce
Ewolucja kredytów we frankach w polskim systemie bankowym trwa już od 20 lat. Poczynając od dużej popularności kredytów hipotecznych CHF,...

Kiedy warto walczyć o unieważnienie kredytu frankowego?

Kiedy warto walczyć o unieważnienie kredytu frankowego?
Unieważnienie umowy kredytu polega na jej całkowitym anulowaniu. Umowa jest traktowana tak, jakby nigdy nie była zawarta między kredytobiorcą a...

Jakie argumenty są skuteczne w sprawach frankowych?

Jakie argumenty są skuteczne w sprawach frankowych?
Klauzule abuzywne w kredycie frankowym to postanowienia umowy zawieranej z konsumentem, które nie zostały z nim indywidualnie uzgodnione, a które...