SPRAWDŹ ILE MOŻESZ ODZYSKAĆ
Skip to content

Jaka kancelaria dla frankowiczów?

Data ostatniej aktualizacji:

Jaka kancelaria dla frankowiczów?

Mając umowę frankową i chcąc rozpocząć spór z bankiem stajemy przed wyborem kancelarii prawnej, która zajmie się naszą sprawą. Niezaprzeczalnie jest to ważny wybór, bo od niego mogą zależeć szanse powodzenia w sprawie. Czym się sugerować przy wyborze kancelarii frankowej oraz z jakimi kosztami wiąże się sprawa frankowa? O tym przeczytacie poniżej.

Jak wybrać kancelarię do sprawy o kredyt frankowy?

Wybierając kancelarię do sprawy o kredyt frankowy warto zwrócić uwagę na opinie klientów kancelarii na różnych portalach. Zapoznając się z opiniami, należy ocenić je pod względem wiarygodności. Anonimowe opinie czy opinie osób niepodpisanych z imienia i nazwiska należy traktować jako mało wiarygodne. Dodatkowo należy kierować się posiadanym przez kancelarie doświadczeniem w prowadzeniu spraw frankowych i formą prawną kancelarii.

Jak ocenić doświadczenie kancelarii frankowej?

Wybierając kancelarię frankowicz powinien przede wszystkim zwrócić uwagę na jej doświadczenie. Kancelarie, które już od dłuższego czasu zajmują się kredytami frankowymi, wiedzą jak takie sprawy wyglądają na różnych ich stadiach. Ponadto wąska specjalizacja umożliwia im skoncentrowanie się na jednym temacie i dokładną jego analizę.

Czy każda kancelaria frankowa to kancelaria?

Wybierając kancelarię należy także sprawdzić czy zatrudnia ona profesjonalnych pełnomocników – adwokatów czy radców prawnych. Wiele z podmiotów, które obecnie świadczą pomoc dla frankowiczów jest nastawiona na zysk i zatrudnia m.in. studentów prawa. W sądzie zaś może reprezentować klienta tylko profesjonalny pełnomocnik (adwokat lub radca prawny). Podmioty te często prowadzą działalność w formie spółek kapitałowych (spółki z o.o. i spółki akcyjne). Ich odpowiedzialność w razie zaniedbań będzie ograniczona. Inaczej jest w przypadku adwokatów czy radców prawnych, którzy posiadają obowiązkowe ubezpieczenie OC, a także mogą odpowiadać przed sądem dyscyplinarnym.

Jakich kancelarii frankowych unikać?

Od lat ogromną popularnością cieszą się sprawy frankowe, co sprawia, że liczne kancelarie, oferują swoją pomoc frankowiczom. Odpowiednia pomoc prawna w sprawach o kredyt frankowy oraz reprezentacja klienta pozwala na zredukowanie rat kredytu bądź anulowanie umowy kredytowej. Najlepiej unikać kancelarii, które dopiero niedawno zaczęły prowadzić sprawy w tym zakresie. Brak doświadczenie profesjonalnego pełnomocnika może skutkować bowiem przegraną sprawą.

Dlaczego warto dobrze wybrać kancelarię frankową?

Konsekwencje wyboru niewłaściwej kancelarii mogą być daleko idące. Frankowicze powinni pamiętać, że każda sprawa dotycząca kredytu we frankach szwajcarskich może zostać przeprowadzona tylko raz, dlatego ogromnie ważne jest, aby odpowiednio dobrze wykorzystać tę jedyną szansę na walkę z nieuczciwym kredytem. W tym celu należy wybrać odpowiednią kancelarię frankową, która skutecznie poprowadzi postępowanie przeciwko bankowi w sądzie.

Co wyróżnia Kancelarię Frejowski?

Kancelaria frankowa Frejowski jest doświadczoną kancelarią, która oferuje swoją pomoc dla frankowiczów i z powodzeniem zwalcza kredyty frankowe. Oferuje bezpłatną analizę dokumentacji kredytowej wszystkim zainteresowanym, którzy posiadają kredyty frankowe. Właściwie przeprowadzona przez naszych doświadczonych specjalistów analiza pozwala wskazać, jakie realne korzyści można odnieść pozywając bank oraz jakie jest prawdopodobieństwo wygranej. To co wyróżnia Kancelarię frankową Frejowski na rynku to:

  • nieszablonowe myślenie,
  • indywidualne podejście,
  • znajomość prawa bankowego,
  • długoletnie doświadczenie w reprezentowaniu kredytobiorców w sporach z bankami.

Ile można odzyskać z kredytu we frankach?

To jakiej kwoty możemy się domagać od banku zależy m.in. od kwoty kredytu, parametrów kredytu oraz tego ile dotychczas wpłaciliśmy do banku. Kwoty jakie można uzyskać przy unieważnieniu umowy kredytu frankowego lub jej odfrankowaniu można szacunkowo wyliczyć korzystając z kalkulatora frankowego

Ile bierze adwokat za sprawę frankową?

Wynagrodzenie za sprawę frankową zawsze ustalane jest indywidualnie z klientem. Zależy ono od wielu czynników, w tym m.in. skomplikowania sprawy. Jednak zazwyczaj składa się ono z wynagrodzenia podstawowego (uiszczanego na początku) oraz wynagrodzenia od sukcesu tzw. success free (uiszczanego po zakończeniu postępowania sądowego). Ten koszt to zazwyczaj procent od tego co uda się uzyskać. Wynosi on od ok. 5 do 10%. Kosztem jaki może się także pojawić jest koszt za stawiennictwo na rozprawie adwokata czy radcy prawnego. Wynosi on zazwyczaj kilkaset złotych. Rozpraw w sprawach frankowych zazwyczaj nie ma zbyt wiele. Sądy wydają wyroki czasami już po pierwszej rozprawie.

Ile kosztuje sprawa frankowa?

Oprócz kosztów wynagrodzenia kancelarii frankowicz musi liczyć się także z innymi kosztami. Opłata od pozwu w sprawie frankowej jest stała i wynosi 1000 zł. Jednak przed jego wniesieniem trzeba także ponieść koszt uzyskania dokumentacji z banku, co wiąże się z wydatkiem około 300 zł. Ponadto może się zdarzyć, że sąd w trakcie postępowania uzna, że konieczne jest powołanie biegłego. Wówczas kredytobiorca może zostać zobowiązany do wniesienia zaliczki na poczet opinii biegłego. Wysokość zaliczki jest zróżnicowana i z reguły waha się w przedziale między 1 000 zł – 3 000 zł. Jednak w przypadku wygrania sprawy frankowej, bank zwraca kredytobiorcy wszystkie koszty procesu, co w istotny sposób obniża ostateczny koszt pozwu w sprawie frankowej.


Sebastian Frejowski

Doktor nauk prawnych

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Stypendysta Królowej Holenderskiej oraz Académie de droit international de La Haye, EUI we Florencji. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w prowadzeniu spraw przed sądem w tym w sprawach precedensowych (spory frankowe, , opcje walutowe, wskaźnik Libor). Specjalizuje się w prawie bankowym, rynku kapitałowym, prawie papierów wartościowych. Doradza zarządzającym funduszami, towarzystwom funduszy inwestycyjnych oraz domom maklerskim w sprawach szeroko pojętego rynku finansowego. Prowadzi obsługę prawną podmiotów rynku kapitałowego, w tym spółek publicznych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych i New Connect. Jest autorem i współautorem kilkunastu artykułów związanych z rynkiem kapitałowym, rynkiem papierów wartościowych w tym wystąpień do organów ochrony prawnej (KNF, UOKIK).

Oceń artykuł:

Średnia ocen użytkowników: 5.0

(Na podstawie 198 opinii)
Kalkulator frankowy

Inne wpisy z tej kategorii

Prawnik od franków – kredyty CHF

Prawnik od franków – kredyty CHF
Każdy z frankowiczów myśląc o powierzenie sprawy swojego kredytu prawnikowi zastanawia się czy kancelaria którą wybrał jest odpowiednia oraz jakie...

Czy Frankowicze wygrywają sprawy frankowe z bankiem?

Czy Frankowicze wygrywają sprawy frankowe z bankiem?
Z miesiąca na miesiąc coraz większa liczba kredytobiorców decyduje się wytoczyć pozwy przeciwko bankom, z którymi zawarli umowę kredytu frankowego....

Czy Ugoda frankowa z bankiem w 2024 roku się opłaca?

Czy Ugoda frankowa z bankiem w 2024 roku się opłaca?
W ostatnich miesiącach można zauważyć wzmożoną kampanię zachęcająca frankowiczów do zawarcia ugody. Banki przekonują, że ugoda to najlepsze rozwiązanie problemu...