SPRAWDŹ ILE MOŻESZ ODZYSKAĆ
Skip to content

Kancelaria frankowa Warszawa – którą kancelarię wybrać?

Data ostatniej aktualizacji:

Jakie są najlepsze kancelarie frankowe w Warszawie?

Na rynku funkcjonuje całkiem sporo podmiotów, w tym niekoniecznie kancelarii, które zajmują się tematem kredytów frankowych. Jak wybrać dobrze? I jak wybrać najlepszą kancelarię frankową w Warszawie? Na co zwrócić uwagę przy wyborze kancelarii frankowej?

Jakie są najlepsze kancelarie frankowe w Warszawie?

Najlepsza kancelaria frankowa w Warszawie powinna indywidualnie podchodzić do powierzonej sprawy, ale także mieć ugruntowaną wiedzę i doświadczenie w tym zakresie. Orzecznictwo w sprawach frankowych cały czas się poszerza, dlatego też tak ważna jest specjalizacja kancelarii. Dzięki konkretnej specjalizacji kancelaria może skupić się na danym temacie, być na bieżąco ze wszystkimi nowościami i zmianami. Warto dokonać porównania kilku kancelarii. Porównanie kancelarii prawniczych specjalizujących się w sprawach frankowych w Warszawie da nam ogólny ogląd na sprawę.

Pamiętaj, nie musisz wybierać kancelarii frankowej ze swojej miejscowości. Większość kancelarii prowadzi sprawy na terenie całej Polski, w tym też oferuje możliwość spotkania w kancelarii lub zdalnie.

Na co zwracać uwagę przy wyborze kancelarii prawniczej specjalizującej się w kredytach we frankach?

Należy pamiętać, że rekomendowana kancelaria prawnicza ds. kredytów frankowych także powinna być dobrze sprawdzona. Pierwsze wrażenie nie jest bez znaczenia przy wyborze odpowiedniej kancelarii frankowej. Przy rozmowie z prawnikiem zwróć uwagę na to, jakie sprawił na Tobie wrażenie. Zwróć uwagę na to jak przebiegała rozmowa, czy uzyskałeś odpowiedzi na nurtujące Cię pytania oraz, czy koszty prowadzenia sprawy zostały jasno wskazane. Prawnikowi powierzysz swoją sprawę, a zatem powinieneś mu ufać.

Co istotne, zwróć uwagę na to z kim rozmawiasz i kto będzie zajmował się Twoją sprawą. Na rynku istnieje wiele podmiotów, które nie są kancelariami a firmami odszkodowawczymi. Wówczas często sprawą nie zajmuje się adwokat czy radca prawny a jedynie pracownik, niekoniecznie nawet po studiach prawniczych.

Warto wejść także na stronę internetową danej kancelarii frankowej, sprawdzić opinie na forach i dopiero po rozmowie z prawnikiem i poznaniu warunków współpracy podjęć decyzję.

Jakie kryteria warto brać pod uwagę przy wyborze kancelarii frankowej w Warszawie?

Poniżej przedstawiamy kryteria oceny kancelarii frankowych w Warszawie, które mogą być użyteczne przy podejmowaniu decyzji.

  • Doświadczenie – zwróć uwagę na doświadczenie kancelarii w sprawach frankowych, zapytaj o odniesione sukcesy, statystykę korzystnych wyroków.
  • Komunikacja – zapytaj o to, kto będzie prowadził Twoją sprawę oraz upewnij się czy będziesz miał bezpośredni kontakt z tą osobą.
  • Warunki współpracy – kancelaria powinna w sposób jasny przedstawić Ci wszelkie koszty i warunki współpracy.  Jeżeli coś jest niezrozumiałe – pytaj!
  • Rekomendacje innych – oceny kancelarii frankowych Warszawa są ważne, jednak do opinii pisanych w Internecie należy podchodzić z pewną rezerwą.
  • Forma prawna organizacji – szczególną ostrożność należy zachować przy firmach działających jako spółki akcyjne lub spółki z o.o., bowiem nie są one objęte wymogami takimi jak kancelarie prawne i nie muszą zatrudniać adwokatów czy radców prawnych.

Wybór kancelarii frankowej to klucz do unieważnienia umowy kredytu frankowego. Dlatego też warto podejść do tego rozsądnie, tym bardziej, że w przypadku przegranej to frankowicz będzie musiał ponieść koszty procesu. Znane są przypadki, że sprawa została przegrana w wyniku błędów pełnomocnika, dlatego też tak ważny jest jego odpowiedni wybór.

Nasza kancelaria frankowa Warszawa pomaga frankowiczom już od wielu lat. Z naszą pomocą przez lata setki osób pozbyły się frankowego problemu. Stawiamy na to, aby wszystkie prowadzone przez nas sprawy frankowe przyniosły jak najlepszy rezultat dla naszych klientów. Dla nad niezwykle ważne jest zaufanie i wzajemne poznanie, dlatego też oferujemy bezpłatną i niezobowiązującą analizę dokumentów kredytowych!


Sebastian Frejowski

Doktor nauk prawnych

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Stypendysta Królowej Holenderskiej oraz Académie de droit international de La Haye, EUI we Florencji. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w prowadzeniu spraw przed sądem w tym w sprawach precedensowych (spory frankowe, , opcje walutowe, wskaźnik Libor). Specjalizuje się w prawie bankowym, rynku kapitałowym, prawie papierów wartościowych. Doradza zarządzającym funduszami, towarzystwom funduszy inwestycyjnych oraz domom maklerskim w sprawach szeroko pojętego rynku finansowego. Prowadzi obsługę prawną podmiotów rynku kapitałowego, w tym spółek publicznych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych i New Connect. Jest autorem i współautorem kilkunastu artykułów związanych z rynkiem kapitałowym, rynkiem papierów wartościowych w tym wystąpień do organów ochrony prawnej (KNF, UOKIK).

Oceń artykuł:

Średnia ocen użytkowników: 5.0

(Na podstawie 198 opinii)
Kalkulator frankowy

Inne wpisy z tej kategorii

Kredyty frankowe Warszawa Praga – Bemowo

Kredyty frankowe Warszawa Praga – Bemowo
Wielu kredytobiorców posiadających kredyty frankowe Praga Bemowo szuka pomocy frankowiczom na forum. W celu uzyskania skutecznej i kompleksowej pomocy frankowicz...

Sądy Warszawa – wszystko, co musisz wiedzieć

Sądy Warszawa – wszystko, co musisz wiedzieć
Najwięcej spraw frankowych toczy się przed sądami w Warszawie. Dzisiaj przedstawię najważniejsze informacje o warszawskich sądach. Jakie są rodzaje sądów...

Kancelaria Warszawa – sprawny bankowe

Kancelaria Warszawa – sprawny bankowe
Za większością wygranych spraw sądowych stoi wsparcie specjalisty z danej gałęzi prawa. W przypadku kredytów jest to prawo bankowe. Czym...