Podwyżki stóp procentowych uderzają w Złotówkowiczów! Frankowicze mogą na tym zyskać

BEZPŁATNA ANALIZA / 100% WYGRANYCH SPRAW / NAJLEPSI SPECJALIŚCI NIOSĄCY POMOC FRANKOWICZOM
Podwyżki stóp procentowych uderzają w Złotówkowiczów! Frankowicze mogą na tym zyskać

Spis treści:

Złotówkowicze jak Frankowicze! Wczorajsza wiadomość o kolejnych podwyżkach stóp procentowych, to kolejne uderzenie w posiadaczy kredytów w walucie polskiej. Na wartości traci polski złoty, ugody i portfele kredytobiorców. Paradoksalnie, jest grupa osób, która na podwyżkach może zyskać.

Frankowicze zyskają na podwyżkach stóp procentowych?

Odniesienie korzyści w przypadku jakichkolwiek podwyżek wydaje się być stwierdzeniem absurdalnym. Szalejąca inflacja, podwyżki cen towarów i usług, a także podwyższenie rat kredytu, to dla wszystkich poważny powód do obaw. Dostrzegamy jednak jeden wyjątek od reguły, który faktycznie ma szansę zyskać na stracie Złotówkowiczów – to Frankowicze, którzy zdecydowali się na złożenie swojej sprawy frankowej do sądu. Choć niewiele osób spodziewało się takiego wniosku, to mamy aktualnie do czynienia z czasami bardzo sprzyjającymi Frankowiczom, bowiem ilość wygranych przez nich spraw przekracza 95% wyroków, a zdecydowana część z tych wyroków, to unieważnienia umów w całości. Korzyści, jakie odnieść mogą Frankowicze dzięki wygranej sprawie z bankiem są niewątpliwe i większości z nas doskonale znane. Jakie korzyści przynoszą zatem podwyżki stóp procentowych dla grupy Frankowiczów walczących w sądzie?

Frankowicze z unieważnioną umową wygrywają podwójnie

Najczęściej stosowanym rozstrzygnięciem sprawy frankowej jest unieważnienie umowy, co sprawia wrażenie, jakoby nigdy zawarcie jej nie miało miejsca. Frankowicze, którzy jakiś czas temu podjęli decyzję o walce z bankiem o unieważnienie umowy i zwrot nienależnie pobranych rat mają teraz powód do radości, bowiem gdy sąd zadecyduje o uznaniu umowy za nieważną, Frankowicz otrzyma także zwrot odsetek ustawowych za opóźnienie banku w przypadku zwlekania z uregulowaniem należności ze strony banku. Wysokie stopy procentowe wpłyną zatem na wysokość odsetek ustawowych, które otrzyma Frankowicz, zatem – finalnie otrzyma on wyższe roszczenie niż spodziewane! To oznacza, że Frankowicze, którzy nadpłacili kredyt – otrzymają zwrot swoich nienależnie pobranych pieniędzy, a na dodatek powiększone o wyższe odsetki ustawowe.

Wyższe stopy gwarantują więcej pieniędzy dla Frankowiczów

Stopy procentowe będą rosły i na ten moment nie ma oficjalnych informacji dotyczących ewentualnego zahamowania w tej materii, Rada Polityki Pieniężnej zapowiedziała, iż będą one podnoszone tak długo, jak to będzie niezbędne do akcji ratunkowej polskiej gospodarki przed konsekwencjami inflacji i Wojny na Ukrainie. W naszej ocenie, złożenie pozwu przeciwko bankowi właśnie teraz jest najlepszym momentem, aby wygrać z bankiem i zyskać na tym podwójnie.

Zachęcamy do kontaktu z Naszą Kancelarią Frankową, która kompleksowo i profesjonalnie poprowadzi Twoją sprawę kredytu frankowego! Już wielu Frankowiczów nam zaufało, dołącz do tego grona i ciesz się życiem bez kredytu!

Oceń ten artykuł

0/5

Średnia ocen użytkowników: 5.0
na podstawie 198 opinii

BEZPŁATNA ANALIZA / 100% WYGRANYCH SPRAW / NAJLEPSI SPECJALIŚCI NIOSĄCY POMOC FRANKOWICZOM
Data publikacji: 6 maja 2022
Ostatnia aktualizacja: 6 maja 2023

KONTAKT

BEZPŁATNA ANALIZA UMOWY KREDYTOWEJ CHF