SPRAWDŹ ILE MOŻESZ ODZYSKAĆ
Skip to content

Jakie są prognozy franka szwajcarskiego na 2024 rok?

Data ostatniej aktualizacji:

Prognoza kursu franka na 2024 rok

Prognozy kursu franka szwajcarskiego w 2024 roku dopiero się kształtują. W większości ekonomiści prognozują, że w sytuacji, gdy nie dojdzie do nowych kryzysów na rynku światowym  lub do eskalacji już trwających konfliktów zbrojnych, pod koniec roku 2024 frank szwajcarski może wynosić 4,25 zł.

Sprawdź: Kurs franka szwajcarskiego 2024 – aktualna cena franka

Ile wynosi frank szwajcarski w styczniu 2024 roku?

Przez cały miniony rok kurs franka szwajcarskiego względem polskiej złotówki nie spadał poniżej 4,50 zł. Rok 2023 zakończył się kursem franka szwajcarskiego na poziomie 4,68 zł, a inflacja w Szwajcarii spadła do najniższego od dwóch lat poziomu 1,4%, czyli osiągnięty został cel inflacyjny szwajcarskiego banku centralnego wynoszący 2 %. W 2024 roku analitycy prognozują stabilizację kursu franka szwajcarskiego. Nie można jednak wykluczyć nieprzewidzianych zdarzeń na rynku światowym, które mogą wywołać krach na rynku walut.

 Aktualnie kurs franka (stan na 15 stycznia 2024 roku) wynosi 4,66 zł.

Kurs franka 15 stycznia

Unieważnienie umowy kredytu frankowego

Sytuacja geopolityczna i gospodarcza na świecie jest niestabilna i jeden poważny kryzys może spowodować krach na rynku walut. Rozwiązaniem dla frankowiczów, którzy zamartwiają się poziomem kursu franka szwajcarskiego, jest unieważnienie umowy kredytu frankowego. Unieważnienie kredytu frankowego wywiera takie konsekwencje, że umowa kredytowa jest traktowana tak, jakby nigdy nie została zawarta. Co za tym idzie nie wywołuje żadnych skutków prawnych. Kredytobiorca może skorzystać z darmowego kalkulatora frankowicza w celu wyliczenia kwoty zwrotu, którą może uzyskać z banku.

W celu uzyskania skutecznej i kompleksowej pomocy frankowicz powinien zgłosić się do kancelarii frankowej wyspecjalizowanej w obsłudze spraw frankowych, która posiada unikalną strategię procesową w walce z bankami, zwiększającą szanse na uwzględnienie roszczenia kredytobiorcy, a w konsekwencji korzystny wyrok. Nie pozwól oszukać się bankowi drugi raz!


Sebastian Frejowski

Doktor nauk prawnych

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Stypendysta Królowej Holenderskiej oraz Académie de droit international de La Haye, EUI we Florencji. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w prowadzeniu spraw przed sądem w tym w sprawach precedensowych (spory frankowe, , opcje walutowe, wskaźnik Libor). Specjalizuje się w prawie bankowym, rynku kapitałowym, prawie papierów wartościowych. Doradza zarządzającym funduszami, towarzystwom funduszy inwestycyjnych oraz domom maklerskim w sprawach szeroko pojętego rynku finansowego. Prowadzi obsługę prawną podmiotów rynku kapitałowego, w tym spółek publicznych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych i New Connect. Jest autorem i współautorem kilkunastu artykułów związanych z rynkiem kapitałowym, rynkiem papierów wartościowych w tym wystąpień do organów ochrony prawnej (KNF, UOKIK).

Oceń artykuł:

Średnia ocen użytkowników: 5.0

(Na podstawie 198 opinii)
Kalkulator frankowy

Inne wpisy z tej kategorii

Pozew frankowy przedsiębiorcy – co i jak?

Pozew frankowy przedsiębiorcy – co i jak?
Umowy kredytów we frankach szwajcarskich zawierali nie tylko konsumenci, ale również przedsiębiorcy. W przypadku przedsiębiorców banki również wykorzystywały swoją dominującą...

Jaka kancelaria dla Frankowiczów z Mazowsza?

Jaka kancelaria dla Frankowiczów z Mazowsza?
Na skutek trudnej sytuacji wielu kredytobiorców z kredytami frankowymi, wiele kancelarii prawnych specjalizuje się w obsłudze spraw związanych z kredytami...

Bank PKO BP ugody z frankowiczami kalkulator

Bank PKO BP ugody z frankowiczami kalkulator
W roku 2024 w dalszym ciągu toczyć będą się przed sądami liczne sprawy frankowe. Jednoznacznie korzystne dla kredytobiorców orzecznictwo sądów...