Uchwała Sądu Najwyższego! Frankowicz -przedsiębiorca może iść do sądu?

BEZPŁATNA ANALIZA / 100% WYGRANYCH SPRAW / NAJLEPSI SPECJALIŚCI NIOSĄCY POMOC FRANKOWICZOM
Uchwała Sądu Najwyższego! Frankowicz -przedsiębiorca może iść do sądu?

Spis treści:

Zdecydowana część Frankowiczów wzięła głęboki oddech, gdy wielkimi krokami zbliżało się posiedzenie Sądu Najwyższego w przedmiocie nieważności umów frankowych. Spodziewano się ważnego głosu, który niejako wskaże kierunek rozwiązań nie tylko w podobnych sprawach, ale także w tych, które dotychczas nie mogły liczyć na rozwiązanie swoich problemów na wokandzie. Mowa o Frankowiczach, których umowy powiązane były z działalnością gospodarczą, a których procesy obarczone były wysokim ryzykiem przegranej. 28 kwietnia może zapisać się we frankowym kalendarzu, jako dzień, w którym Frankowicze-przedsiębiorcy ruszą do boju o swoje prawa! Co faktycznie zmienia podjęta ustawa przez Sąd Najwyższy?

Sąd Najwyższy daje przepustkę Frankowiczom – Przedsiębiorcom?

Przedmiotem rozważań Sądu Najwyższego w tym konkretnym zagadnieniu frankowym stanowiło pytanie dotyczące zasadności w postępowaniu banków związanym z wadliwym mechanizmem, na podstawie którego przeliczano raty oraz różnice w zobowiązaniu frankowym dla kredytobiorcy. W świetle prawa każde naruszenie dobrych obyczajów podczas trwania stosunku prawnego jest naruszeniem zasad współżycia społecznego, co w rezultacie przynosi krzywdę oraz szkodę na rzecz konsumenta. Z takim właśnie naruszeniem mamy do czynienia w sprawach kredytów frankowych, bowiem brak dostatecznej informacji o ryzyku kursowym, czy dowolność w kształtowaniu kursów do takich właśnie należy. Przedsiębiorcy również mogą zabrać głos w tej sprawie, Sąd Najwyższy określił wszystkie umowy kredytów frankowych, w których bank pozwalał sobie na dowolność w ustalaniu kursów – mogą być nieważne!

Uchwała Sądu Najwyższego – co zmieni dla Frankowiczów Przedsiębiorców?

Ogłoszenie uchwały w sprawie o sygnaturze III CZP 40/22 stanowi przełom w sprawach Frankowiczów, których umowy były powiązane z działalnością gospodarczą. Do tej pory umowy frankowe tej grupy Frankowiczów i kwestia ich nieważności nie tyle, co nie była wyjaśniona – była niemożliwa do podjęcia, ponieważ wytoczenie takiego procesu łączyło się ze znaczącym ryzykiem przegranej sprawy. Powyższe doprowadziło do tego, iż część zdecydowanych Klientów – przedsiębiorców, chcących podjąć walkę o sprawiedliwość zaniechała swoich działań, choć determinacja do pozwania banku i odzyskanie swoich pieniędzy była bardzo wysoka, jak twierdzą przedstawiciele Kancelarii Frejowski CHF. Czy ta znacząca uchwała Sądu Najwyższego doprowadzi do wyjścia z cienia Frankowiczów – przedsiębiorców?

Za rogiem fala pozwów Frankowiczów Przedsiębiorców!

Większośc umów frankowych skonstruowana jest w sposób pozwalający bankom na dowolne ustalanie wartości zobowiązania frankowego poprzez odwoływanie się do tabeli kursowych, co daje pole do rozważań nad złożeniem pozwu przeciwko bankowi. Szczególnie Frankowicze – Przedsiębiorcy, których sprawy nie znajdowały się na listach kancelarii frankowych prowadzących sprawy o dochodzenie roszczeń. 

Frankowicze – Przedsiębiorcy muszą działać szybko?

Frankowicze, których umowy kredytowe były powiązane z działalnością gospodarczą powinni bardzo szybko podjąć decyzję o złożeniu pozwu – radzą specjaliści Kancelarii Frejowski CHF. Terminy przedawnienia roszczeń w przypadku konsumentów przedsiębiorców są zdecydowanie krótsze. Pełnomocnicy obu stron wokandy będą mieć teraz ręce pełne roboty, przybędzie Frankowiczów chcących walczyć o sprawiedliwość, bowiem ostatnia uchwała jedynie tylko bardziej utwierdza w przeświadczeniu, iż wygrana z bankiem jest możliwa!

Zachęcamy do podjęcia pierwszych kroków w drodze do życia bez kredytu, skontaktuj się z Kancelarią Frejowski CHF i przeanalizuj swoją umowę!

Oceń ten artykuł

0/5

Średnia ocen użytkowników: 5.0
na podstawie 198 opinii

BEZPŁATNA ANALIZA / 100% WYGRANYCH SPRAW / NAJLEPSI SPECJALIŚCI NIOSĄCY POMOC FRANKOWICZOM
Data publikacji: 29 kwietnia 2022
Ostatnia aktualizacja: 6 maja 2023

KONTAKT

BEZPŁATNA ANALIZA UMOWY KREDYTOWEJ CHF