Wakacje kredytowe kalkulator

BEZPŁATNA ANALIZA / 100% WYGRANYCH SPRAW / NAJLEPSI SPECJALIŚCI NIOSĄCY POMOC FRANKOWICZOM

Spis treści:

Wszechobecny kryzys panujący w Polsce doprowadził dużą część kredytobiorców do zastanowienia się nad tym, jak zaoszczędzić lub zniwelować swoje zobowiązania, szczególnie kredytowe. Wakacje kredytowe 2023 kalkulator może wielu potrzebującym pomóc rozstrzygnąć zagadnienie dotyczące tego, czy owe wakacje opłaca się wziąć. Jednakże, czy należne są one Frankowiczom?

Na czym polegają wakacje kredytowe 2023?

Wakacje kredytowe polegają na tym, że kredytobiorca wskazuje miesiące, w których nie będzie miał obowiązku spłaty swojego zobowiązania kredytowego zaciągniętego na hipotekę. Raty zatem zostaną przeniesione na koniec okresu kredytowania, tak aby zniwelować zadłużenie na dany moment, jednak jak pokazuje kalkulator kredytu hipotecznego, okres kredytowania zostaje wydłużony o te raty, które zostały odroczone. Warto zauważyć, iż wakacje kredytowe zostały skierowane jedynie dla kredytobiorców złotówkowych.

Czy w czasie wakacji kredytowych można nadpłacić kredyt?

Kredytobiorca złotówkowy ma możliwość odroczenia aż ośmiu rat kredytu, które dokładnie może przeliczyć za pośrednictwem narzędzia, jakim jest kalkulator wakacji kredytowych gov. Możliwym jest również rozwiązanie, które jest zdecydowanie najbardziej korzystną opcją dla kredytobiorców, a mianowicie wakacje kredytowe nadpłata. W czasie trwania wakacji kredytowych można zatem nadpłacić swój kredyt przeznaczając kwotę, która uiszczona byłaby na poczet raty kredytu, co wiąże się z brakiem pobierania dodatkowej prowizji. Można skorzystać z UOKIK kalkulator nadpłaty celem określenia szczegółowych korzyści, jakie niosą za sobą wakacje kredytowe nadpłata. Dlaczego skorzystanie z nadpłaty jest opłacalne? Kredytobiorca spłaca wówczas jedynie część kapitałową bez naliczanych odsetek.

Ile kosztują wakacje kredytowe?

Choć wakacje kredytowe wady posiadają, to warto zauważyć, że wakacje kredytowe są całkowicie bezpłatne dla Kredytobiorcy, ponieważ zawieszenie spłaty części kapitałowej oraz odsetkowej nie wymaga uiszczania żadnych opłat, bowiem zostają one odroczone na koniec okresu kredytowania. Kredytobiorca i tak poniesie ten koszt, tyle, że w przyszłości.

Czy opłaca się wziąć wakacje kredytowe?

Przechodzimy powoli do wakacje kredytowe wady, bowiem poza szybkim wsparciem systemowym dla Kredytobiorców, dość sporną kwestią jest ich opłacalność. Kalkulator kredytu hipotecznego pokazuje, iż skorzystanie z możliwości wakacji kredytowych podnosi koszty okołokredytowe, co oznacza, że znacznie wydłuża się okres kredytowania, co w przypadku niepewnej przyszłości w kwestii stóp procentowych może nie okazać się korzystne, jeśli Kredytobiorca nie skorzysta z wakacje kredytowe nadpłata. 

Komu nie opłacają się wakacje kredytowe?

Wakacje kredytowe to temat, który w środowisku Frankowiczów wywołał niemałe zamieszanie, bowiem to właśnie ci Kredytobiorcy zostali wyłączeni z planu wsparcia rządowego w ciężkich czasach. Jednak warto zauważyć, że wakacje kredytowe wady mają ogromne i nie są tak opłacalne, jak przedstawiają to specjaliści, którzy ten pakiet wsparcia przygotowali. Wakacje kredytowe nie opłacają się kredytobiorcom, jeśli ci nie zamierzają nadpłacić kredytu, a w większości sytuacji, gdy skorzystają z UOKIK kalkulator nadpłaty dojdą do wniosku, że mogą nie być w stanie ponieść takich kosztów, bowiem decydują się na wakacje kredytowe ci Klienci, którzy nie mają już środków na kolejne spłaty.

Jakie są wady wakacji kredytowych?

Jeśli mówimy o wakacje kredytowe wady, to elementarnym minusem tego pakietu wsparcia jest brak przeznaczenia dla kredytów frankowych, które od lat obarczone są toksycznością i łamaniem prawa. Jednocześnie warto zauważyć, jak pokazuje kalkulator kredytu hipotecznego, że okres kredytowania się wydłuża co oznacza jeszcze większą ilość czasu przeznaczoną na oszczędności związanych z kredytem. Wakacje kredytowe są tak samo nieopłacalne, jak ugody frankowe, dlatego gorąco zachęcamy Państwa do kontaktu oraz podjęcia jedynych słusznych kroków w kwestii uwolnienia się od kredytu.

Oceń ten artykuł

0/5

Średnia ocen użytkowników: 5.0
na podstawie 198 opinii

BEZPŁATNA ANALIZA / 100% WYGRANYCH SPRAW / NAJLEPSI SPECJALIŚCI NIOSĄCY POMOC FRANKOWICZOM
Data publikacji: 12 listopada 2022
Ostatnia aktualizacja: 8 grudnia 2022

KONTAKT

BEZPŁATNA ANALIZA UMOWY KREDYTOWEJ CHF