SPRAWDŹ ILE MOŻESZ ODZYSKAĆ
Skip to content

Zabezpieczenie roszczenia w kredycie frankowym, czyli jak w krótkim czasie zawiesić spłatę rat

Data ostatniej aktualizacji:

Zabezpieczenie roszczenia w kredycie frankowym, czyli jak w krótkim czasie zawiesić spłatę rat

Mimo ciężkiej sytuacji, z jaką mierzą się obecnie Frankowicze, jawi się bardzo duża szansa na zaprzestanie płatności rat kredytu i to w bardzo krótkim czasie! Jaki jest zatem sposób na ekspresowe działanie w sprawie, które pozwoli w rezultacie zatrzymać płatność rat? Wniosek o zabezpieczenie roszczenia daje taką możliwość w ciągu zaledwie kilkunastu dni od jego złożenia do Sądu.

Istnieje kilka czynników, które właśnie teraz stają się kluczowe podczas rozpatrywania wniosków o zabezpieczenie roszczenia. Już w samym Warszawskim Sądzie Okręgowym w procesie jest 30 tysięcy spraw frankowych, a liczba ta stale wzrasta, wprost proporcjonalnie do kursu franka szwajcarskiego. Do czynienia mamy tutaj bowiem z sytuacją, w której coraz większa ilość kredytobiorców dochodzi swoich roszczeń.

Wysoki kurs franka nie taki straszny? Z pewnością dla odważnych Frankowiczów, którzy pozwą bank

Diametralny wzrost franka może coraz bardziej martwić wielu posiadaczy kredytu frankowego, jednakże okazuje się, że w dobie kryzysu Frankowicze, którzy zdecydują się na złożenie pozwu mogą wiele zyskać już na samym początku postępowania, ponieważ Sądy są aktualnie zdecydowanie przychylne wnioskom o udzielenie zabezpieczenia.

Blisko 80% złożonych wniosków o zabezpieczenie rat kredytu na czas postępowania jest rozpatrywanych pozytywnie przez sąd.

Jak uzyskać zabezpieczenie roszczenia kredytu frankowego i nie płacić rat?

Frankowicz chcąc uzyskać ochronę na czas postępowania sądowego musi spełnić obligatoryjny warunek, którym jest nadpłata kapitału. Aby dowiedzieć się, czy kapitał został nadpłacony, a sprawa może kwalifikować się do złożenia wniosku o zabezpieczenie, należy zwrócić się do profesjonalnego pełnomocnika, który posiada doświadczenie w sprawach frankowych i ze szczególną starannością przygotuje wniosek o zabezpieczenie roszczenia oparty na szczegółowej analizie umowy kredytowej.

Szczególnie pomocne w tej sytuacji będzie informacja o kwocie, jaka została wpłacona na poczet kredytu. Istnieją również alternatywne rozwiązania, które pomocne będą w wykonaniu pierwszego kroku w drodze do zawieszenia spłat rat kredytu – można samodzielnie sprawdzić, czy umowa kredytowa kwalifikuje się do posiadania klauzul abuzywnych. W tym celu Kancelaria Frejowski CHF stworzyła narzędzie dla kredytobiorców chcących samodzielnie przeprowadzić analizę swojej umowy kredytowej.

Wstrzymanie rat kredytu frankowego – korzyści płynące z zabezpieczenia roszczenia dla kredytobiorców

Zabezpieczenie roszczenia ma na celu chronić klienta długofalowo. Kredytobiorca może czuć się bezpiecznie na wypadek utraty płynności finansowej, a także drastycznego wzrostu miesięcznej raty z uwagi na wysoki kurs franka szwajcarskiego. W przypadku braku możności spłaty kredytu Bank nie ma prawa wypowiedzieć umowy kredytobiorcy, a co za tym idzie zostaje udzielona ochrona przed wpisem do BIK-u oraz KRD. Oznacza to, iż Bank pozostaje bez żadnej możliwości na wymuszenie spłaty rat na kredytobiorcy.

Biorąc pod uwagę fakt, że rata dla przykładu mogłaby wynosić 2000 zł, a postępowanie sądowe trwać może nawet do 3 lat, tym samym kredytobiorca ma szansę zaoszczędzić przy zawieszonych spłatach kredytu aż do 72.000 zł, tylko dzięki złożeniu wniosku o udzielenie zabezpieczenia roszczenia.

Zabezpieczenie roszczenia kredyt frankowy

Kancelaria Frankowa Frejowski CHF zrzesza znamienitych specjalistów w zakresie spraw frankowych, dr Sebastian Frejowski aktualnie kładzie ogromny nacisk na zabezpieczenie roszczenia swoich Klientów, szczególnie z uwagi na aktualną sytuację związaną ze skokiem franka szwajcarskiego. Jeśli posiadasz kredyt w CHF i aktualne zmiany uderzają w Twój portfel – skontaktuj się z nami i wykonaj swój pierwszy krok, który uwolni Cię od niekończących się rat kredytu!


Sebastian Frejowski

Doktor nauk prawnych

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Stypendysta Królowej Holenderskiej oraz Académie de droit international de La Haye, EUI we Florencji. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w prowadzeniu spraw przed sądem w tym w sprawach precedensowych (spory frankowe, , opcje walutowe, wskaźnik Libor). Specjalizuje się w prawie bankowym, rynku kapitałowym, prawie papierów wartościowych. Doradza zarządzającym funduszami, towarzystwom funduszy inwestycyjnych oraz domom maklerskim w sprawach szeroko pojętego rynku finansowego. Prowadzi obsługę prawną podmiotów rynku kapitałowego, w tym spółek publicznych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych i New Connect. Jest autorem i współautorem kilkunastu artykułów związanych z rynkiem kapitałowym, rynkiem papierów wartościowych w tym wystąpień do organów ochrony prawnej (KNF, UOKIK).

Oceń artykuł:

Średnia ocen użytkowników: 5.0

(Na podstawie 198 opinii)
Kalkulator frankowy

Inne wpisy z tej kategorii

Kredyty frankowe Warszawa Praga – Bemowo

Kredyty frankowe Warszawa Praga – Bemowo
Wielu kredytobiorców posiadających kredyty frankowe Praga Bemowo szuka pomocy frankowiczom na forum. W celu uzyskania skutecznej i kompleksowej pomocy frankowicz...

Kancelaria frankowa Warszawa – którą kancelarię wybrać?

Kancelaria frankowa Warszawa – którą kancelarię wybrać?
Na rynku funkcjonuje całkiem sporo podmiotów, w tym niekoniecznie kancelarii, które zajmują się tematem kredytów frankowych. Jak wybrać dobrze? I...

Sądy Warszawa – wszystko, co musisz wiedzieć

Sądy Warszawa – wszystko, co musisz wiedzieć
Najwięcej spraw frankowych toczy się przed sądami w Warszawie. Dzisiaj przedstawię najważniejsze informacje o warszawskich sądach. Jakie są rodzaje sądów...