SPRAWDŹ ILE MOŻESZ ODZYSKAĆ
Skip to content

Zabezpieczenie roszczenia w kredycie frankowym, czyli jak w krótkim czasie zawiesić spłatę rat

Zabezpieczenie roszczenia w kredycie frankowym, czyli jak w krótkim czasie zawiesić spłatę rat

Mimo ciężkiej sytuacji, z jaką mierzą się obecnie Frankowicze, jawi się bardzo duża szansa na zaprzestanie płatności rat kredytu i to w bardzo krótkim czasie! Jaki jest zatem sposób na ekspresowe działanie w sprawie, które pozwoli w rezultacie zatrzymać płatność rat? Wniosek o zabezpieczenie roszczenia daje taką możliwość w ciągu zaledwie kilkunastu dni od jego złożenia do Sądu. Istnieje kilka czynników, które właśnie teraz stają się kluczowe podczas rozpatrywania wniosków o zabezpieczenie roszczenia. Już w samym Warszawskim Sądzie Okręgowym w procesie jest 30 tysięcy spraw frankowych, a liczba ta stale wzrasta, wprost proporcjonalnie do kursu franka szwajcarskiego. Do czynienia mamy tutaj bowiem z sytuacją, w której coraz większa ilość kredytobiorców dochodzi swoich roszczeń.

Wysoki kurs franka nie taki straszny? Z pewnością dla odważnych Frankowiczów, którzy pozwą bank

Diametralny wzrost franka może coraz bardziej martwić wielu posiadaczy kredytu frankowego, jednakże okazuje się, że w dobie kryzysu Frankowicze, którzy zdecydują się na złożenie pozwu mogą wiele zyskać już na samym początku postępowania, ponieważ Sądy są aktualnie zdecydowanie przychylne wnioskom o udzielenie zabezpieczenia. Blisko 80% złożonych wniosków o zabezpieczenie rat kredytu na czas postępowania jest rozpatrywanych pozytywnie przez sąd.

Jak uzyskać zabezpieczenie roszczenia kredytu frankowego i nie płacić rat?

Frankowicz chcąc uzyskać ochronę na czas postępowania sądowego musi spełnić obligatoryjny warunek, którym jest nadpłata kapitału. Aby dowiedzieć się, czy kapitał został nadpłacony, a sprawa może kwalifikować się do złożenia wniosku o zabezpieczenie, należy zwrócić się do profesjonalnego pełnomocnika, który posiada doświadczenie w sprawach frankowych i ze szczególną starannością przygotuje wniosek o zabezpieczenie roszczenia oparty na szczegółowej analizie umowy kredytowej. Szczególnie pomocne w tej sytuacji będzie informacja o kwocie, jaka została wpłacona na poczet kredytu. Istnieją również alternatywne rozwiązania, które pomocne będą w wykonaniu pierwszego kroku w drodze do zawieszenia spłat rat kredytu – można samodzielnie sprawdzić, czy umowa kredytowa kwalifikuje się do posiadania klauzul abuzywnych. W tym celu Kancelaria Frejowski CHF stworzyła narzędzie dla kredytobiorców chcących samodzielnie przeprowadzić analizę swojej umowy kredytowej.

Wstrzymanie rat kredytu frankowego – korzyści płynące z zabezpieczenia roszczenia dla kredytobiorców

Zabezpieczenie roszczenia ma na celu chronić klienta długofalowo. Kredytobiorca może czuć się bezpiecznie na wypadek utraty płynności finansowej, a także drastycznego wzrostu miesięcznej raty z uwagi na wysoki kurs franka szwajcarskiego. W przypadku braku możności spłaty kredytu Bank nie ma prawa wypowiedzieć umowy kredytobiorcy, a co za tym idzie zostaje udzielona ochrona przed wpisem do BIK-u oraz KRD. Oznacza to, iż Bank pozostaje bez żadnej możliwości na wymuszenie spłaty rat na kredytobiorcy. Biorąc pod uwagę fakt, że rata dla przykładu mogłaby wynosić 2000 zł, a postępowanie sądowe trwać może nawet do 3 lat, tym samym kredytobiorca ma szansę zaoszczędzić przy zawieszonych spłatach kredytu aż do 72.000 zł, tylko dzięki złożeniu wniosku o udzielenie zabezpieczenia roszczenia.

Zabezpieczenie roszczenia kredyt frankowy

Kancelaria Frankowa Frejowski CHF zrzesza znamienitych specjalistów w zakresie spraw frankowych, dr Sebastian Frejowski aktualnie kładzie ogromny nacisk na zabezpieczenie roszczenia swoich Klientów, szczególnie z uwagi na aktualną sytuację związaną ze skokiem franka szwajcarskiego. Jeśli posiadasz kredyt w CHF i aktualne zmiany uderzają w Twój portfel – skontaktuj się z nami i wykonaj swój pierwszy krok, który uwolni Cię od niekończących się rat kredytu!


Sebastian Frejowski

Doktor nauk prawnych

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Stypendysta Królowej Holenderskiej oraz Académie de droit international de La Haye, EUI we Florencji. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w prowadzeniu spraw przed sądem w tym w sprawach precedensowych (spory frankowe, , opcje walutowe, wskaźnik Libor). Specjalizuje się w prawie bankowym, rynku kapitałowym, prawie papierów wartościowych. Doradza zarządzającym funduszami, towarzystwom funduszy inwestycyjnych oraz domom maklerskim w sprawach szeroko pojętego rynku finansowego. Prowadzi obsługę prawną podmiotów rynku kapitałowego, w tym spółek publicznych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych i New Connect. Jest autorem i współautorem kilkunastu artykułów związanych z rynkiem kapitałowym, rynkiem papierów wartościowych w tym wystąpień do organów ochrony prawnej (KNF, UOKIK).

Oceń artykuł:

Średnia ocen użytkowników: 5.0

(Na podstawie 198 opinii)

Inne wpisy z tej kategorii

Kancelaria frankowa Gorzów Wielkopolski

Kancelaria frankowa Gorzów Wielkopolski
Posiadasz kredyt frankowy? Mieszkasz lub zawarłeś kredyt w Gorzowie Wielkopolskim i interesuje Cię profesjonalna pomoc dla frankowiczów ? Jeśli tak,...

Pomoc frankowiczom Puławy

Pomoc frankowiczom Puławy
Pomoc na jaką mogą liczyć frankowicze zamieszkujący Puławy oraz okolice może polegać na odfrankowieniu kredytu lub też jego unieważnieniu. Odfrankowienie,...

Kancelarie frankowe opinie

Kancelarie frankowe opinie
Na rynku usług prawnych istnieje już wiele wyspecjalizowanych kancelarii, które oferują usługi z zakresu prowadzenia procesów związanych z umowami kredytu...