Banki pozywają frankowiczów! Czy warto złożyć pozew do sądu?

BEZPŁATNA ANALIZA / 100% WYGRANYCH SPRAW / NAJLEPSI SPECJALIŚCI NIOSĄCY POMOC FRANKOWICZOM
Banki pozywają frankowiczów! Czy warto złożyć pozew do sądu?

Spis treści:

Nie musielibyśmy mówić o pozwach banków, gdyby nie duża ilość wygranych spraw przez Frankowiczów, które kończyły się unieważnianiem umów. Aktualnie ponad 98% spraw kończy się właśnie unieważnieniem umowy w całości. Nie zawsze jednak Frankowicze mieli taką przewagę, dlatego też dopiero gdy trend wygranych Frankowiczów się zmienił – banki uciekają się do pozywania swoich klientów. Jaki to może mieć skutek? Czy warto w takiej sytuacji złożyć pozew?

Banki pozywają frankowiczów

Pewna część Frankowiczów, która zdecydowała się na pozwanie banku oraz walkę o odzyskanie swoich pieniędzy, czy też unieważnienie umowy – może mierzyć się aktualnie z sytuacją, w której bank złożyć pozew o korzystanie z kapitału. Prognozy podają, że właściwie każdy Frankowicz toczący swoją sprawę w sądzie taki pozew otrzyma. Czy zatem jest o co się martwić? Ilość pozwów o korzystanie z kapitału zalała frankowe kancelarie i szybko również okazało się, iż roszczenie banku o wynagrodzenie z kapitału było bezzasadne, co potwierdzają przełomowe wyroki sądów w tej materii. Sprawy wpływające do sądów o korzystanie z kapitału w większości zostawały oddalone w całości już po pierwszej rozprawie. Sądy zatem przychylają się do stanowisk kancelarii frankowych broniących swoich klientów.

Pozwać bank czy iść na ugodę?

W świetle wydarzeń związanych z pozwami za korzystanie kapitału warto zastanowić się, czy pozew jest dobrą decyzją. Jednym ze sposobów na zniwelowanie konsekwencji kredytu frankowegougody. Czy to jest opłacalne? Już wiemy, że nagłe propozycje ugodowe były jedynie zabiegiem wizerunkowym, który na celu miał wskazanie na dobrą wolę banku. Większość Frankowiczów, która przystąpiła do mediacji, na sam ich koniec była rozczarowana. Przystąpienie do ugody zabiera Frankowiczom możliwość do dochodzenia roszczeń a także możliwość odzyskania swoich pieniędzy. To jednak nie wszystko, zdecydowanie się na ugodę to zdecydowanie mniejsza korzyść niż w przypadku złożenia sprawy do sądu, bowiem około 70% mniej korzyści mogą uzyskać Frankowicze decydując się na ugodowe rozwiązanie sprawy.

Czy warto złożyć teraz pozew do sądu?

Pozwy banków o korzystanie z kapitału mogą wystraszyć Frankowiczów, którzy zastanawiają się, czy warto podjąć się wytoczenia takiej sprawy, ale warto spojrzeć na to z innej strony. W ocenie Kancelarii Frejowski CHF nie ma żadnych przesłanek do tego, aby banki miały zasadność w wytaczaniu spraw swoim klientom, co pokazują liczne orzeczenia w takich sprawach. Warto zdecydować się na złożenie pozwu, ale upewnić się, że kancelaria frankowa, która będzie prowadziła sprawę nie pobiera dodatkowego wynagrodzenia za reprezentację w przypadku pozwu od banku o korzystanie z kapitału. Kancelaria Frejowski CHF oferuje swoim klientom obronę w takiej sprawie nieodpłatnie przy okazji prowadzenia powództwa głównego o zapłatę w związku z niedozwolonymi klauzulami w umowie.

Skontaktuj się z nami, aby przeanalizować swoją sprawę lub wykonaj analizę umowy samodzielnie i zdecyduj, czy warto złożyć pozew do sądu, jednak – pamiętaj, że pozwy ze strony banków, to odpowiedź na ilość wygranych w sprawach frankowych.

Oceń ten artykuł

0/5

Średnia ocen użytkowników: 5.0
na podstawie 198 opinii

BEZPŁATNA ANALIZA / 100% WYGRANYCH SPRAW / NAJLEPSI SPECJALIŚCI NIOSĄCY POMOC FRANKOWICZOM
Data publikacji: 19 kwietnia 2022
Ostatnia aktualizacja: 6 maja 2023

KONTAKT

BEZPŁATNA ANALIZA UMOWY KREDYTOWEJ CHF