SPRAWDŹ ILE MOŻESZ ODZYSKAĆ
Skip to content

Frankowicze o dwa kroki przed bankiem. Coraz większa ilość prawomocnych wyroków na rzecz kredytobiorców

Data ostatniej aktualizacji:

Frankowicze o dwa kroki przed bankiem. Coraz większa ilość prawomocnych wyroków na rzecz kredytobiorców

Frankowicze nadal wygrywają z bankami. Ostatni miesiąc okazał się rekordowym pod kątem ilości wygranych prawomocnie spraw przeciwko bankom.

  • dane z ponad 40 sądów okręgowych podają, że tylko od stycznia do lutego tego roku wpłynęło ponad 10 tysięcy spraw
  • luty bieżącego roku stał się rekordowym miesiącem wygranych frankowiczów z bankami
  • orzekanie sądów powszechnych w sprawach frankowych staje się jednolite

Z uwagi na coraz większą ilość pozytywnych wyroków i przegranych banków – TSUE rozstrzygnie, jak będzie wyglądało rozliczenie z bankiem, gdy umowa będzie nieważna na mocy orzeczenia sądu.

Frankowicze wygrywają z bankami?

Kolejne miesiące przynoszą nam coraz więcej wieści z sądowych wokand świadczące o tym, że wielkie korporacje bankowe mają problem, ponieważ frankowi pogromcy będący w natarciu – wygrywają.

Luty był miesiącem, który przyniósł rekordową ilość wygranych spraw, mimo że bankowi specjaliści w swoich wypowiedziach twierdzą i straszą przegranymi zdeterminowanych frankowiczów. Liczba 97 procent wygranych przez frankowiczów spraw tylko w zeszłym miesiącu mówi sama za siebie.

Jednakże warto również zwrócić uwagę na to, że orzeczenia te oscylują wokół unieważnienia umów głównie, co oznacza, że masz szansę na to, aby faktycznie pozbyć się swojego kredytu. Nie ma lepszego potwierdzenia na słuszność złożenia pozwu przeciwko bankowi, niż decyzje sądu o nieważności umów. Na unieważnieniu umowy frankowej się nie kończy, ponieważ odfrankowianie umów, to również często spotykane rozstrzygnięcie w sporach sądowych. Wszystko zależy od tego, na czym najbardziej zależy frankowiczowi w perspektywie wytoczenia sprawy przeciwko bankowi. Jedno jest pewne – frankowicze wygrywają z bankami.

Wygrana z bankiem – jakie są szanse?

Znajdą się również takie sprawy, które nie zyskają korzystnego rozstrzygnięcia, ale są to sytuacje bardzo rzadkie i zazwyczaj w tych sprawach, gdzie frankowicz prowadził działalność gospodarczą, czy wynajmował nieruchomość, tym samym wzbogacając się. To jednak nie zmienia faktu, że umowy frankowe są wadliwe.

Nie każda sprawa kwalifikuje się do dochodzenia sprawiedliwości przed sądem, ale tę kwestię warto omówić z doświadczoną kancelarią frankową, która szczegółowo określi i oceni szansę na wygraną – to pozwoli Ci podjąć decyzję o tym, czy do grona walczących frankowiczów warto dołączyć.

Frankowiczu, zaufaj doświadczonej kancelarii frankowej

Stale rośnie liczba prawomocnych wyroków i zainteresowanie różnych środowisk sytuacją posiadaczy kredytów frankowych. O pochyleniu się nad losami frankowiczów ze strony Prokuratora  Generalnego pisaliśmy tutaj. Warunki do podjęcia walki z bankiem zatem są idealne, niczym śnieg na stoku w połowie lutego i wydaje się, że to już z górki. Jednakże warto zauważyć, że samo wytoczenie powództwa nie daje gwarancji wygranej.

Jesteśmy tu po to, aby przedstawić Ci wszelkie korzyści i zagrożenia, jednocześnie analizując Twoją sprawę z dochowaniem szczególnej staranności i w Twoim interesie. Wyślij nam umowę do analizy i skończ z toksycznym kredytem! Zapytaj nas, jak zacząć!


Sebastian Frejowski

Doktor nauk prawnych

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Stypendysta Królowej Holenderskiej oraz Académie de droit international de La Haye, EUI we Florencji. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w prowadzeniu spraw przed sądem w tym w sprawach precedensowych (spory frankowe, , opcje walutowe, wskaźnik Libor). Specjalizuje się w prawie bankowym, rynku kapitałowym, prawie papierów wartościowych. Doradza zarządzającym funduszami, towarzystwom funduszy inwestycyjnych oraz domom maklerskim w sprawach szeroko pojętego rynku finansowego. Prowadzi obsługę prawną podmiotów rynku kapitałowego, w tym spółek publicznych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych i New Connect. Jest autorem i współautorem kilkunastu artykułów związanych z rynkiem kapitałowym, rynkiem papierów wartościowych w tym wystąpień do organów ochrony prawnej (KNF, UOKIK).

Oceń artykuł:

Średnia ocen użytkowników: 5.0

(Na podstawie 198 opinii)
Kalkulator frankowy

Inne wpisy z tej kategorii

Prawnik od franków – kredyty CHF

Prawnik od franków – kredyty CHF
Każdy z frankowiczów myśląc o powierzenie sprawy swojego kredytu prawnikowi zastanawia się czy kancelaria którą wybrał jest odpowiednia oraz jakie...

Jaka kancelaria dla frankowiczów?

Jaka kancelaria dla frankowiczów?
Mając umowę frankową i chcąc rozpocząć spór z bankiem stajemy przed wyborem kancelarii prawnej, która zajmie się naszą sprawą. Niezaprzeczalnie...

Czy Frankowicze wygrywają sprawy frankowe z bankiem?

Czy Frankowicze wygrywają sprawy frankowe z bankiem?
Z miesiąca na miesiąc coraz większa liczba kredytobiorców decyduje się wytoczyć pozwy przeciwko bankom, z którymi zawarli umowę kredytu frankowego....