Adwokat – Frankowicze

BEZPŁATNA ANALIZA / 100% WYGRANYCH SPRAW / NAJLEPSI SPECJALIŚCI NIOSĄCY POMOC FRANKOWICZOM
sprawy frankowe

Spis treści:

Każdy z frankowiczów myśląc o powierzenie sprawy swojego kredytu prawnikowi zastanawia się czy kancelaria którą wybrał jest odpowiednia oraz jakie koszty wiążą się ze sprawą kredytu frankowego. Podkreślić należy, że jeszcze przed podpisaniem umowy obsługi prawnej powinieneś dokładnie znać wszystkie koszty związane z prowadzeniem sprawy – tak aby nie być zaskoczonym ich późniejszą płatnością.

Sprawdź również: KALKULATOR FRANKOWY

Ile bierze adwokat za sprawę frankową?

Jak w większości usług nie ma jednego cennika prowadzenia sprawy frankowej. Każdy adwokat może określić inne wynagrodzenie za prowadzenie przez niego sprawy. Im jednak bardziej złożona sprawa i wymagająca większych nakładów czasu tym to wynagrodzenie będzie wyższe. Co do spraw frankowych to znaczna część adwokatów ustala wynagrodzenie w oparciu o opłatę wstępną oraz premię od sukcesu. Opłata wstępna to opłata ponoszona już na początku – zazwyczaj wynosi ona od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Natomiast premia od sukcesu to opłata ponoszona w przypadku wygrania sprawy. Stanowi ona zazwyczaj procent od uzyskanych środków.

Ile kosztuje sprawa o kredyt frankowy?

Oprócz kosztów wynagrodzenia kancelarii prawnej czy adwokata frankowicz musi liczyć się także z innymi kosztami. Pierwszy koszt jaki pojawia się w sprawie to koszt uzyskania dokumentacji bankowej. W zależności od banku wynosi on ok. 200-400 zł. Kolejna opłata to opłata od wnoszonego do sądu pozwu. Jest on stała i wynosi 1000 zł. Dodatkowo należy ponieść opłatę 17 zł od udzielonego pełnomocnictwa. Ponadto może się zdarzyć, że sąd w trakcie postępowania uzna, że konieczne jest powołanie biegłego. Wówczas kredytobiorca może zostać zobowiązany do wniesienia zaliczki na poczet opinii biegłego. Wysokość zaliczki jest zróżnicowana i z reguły waha się w przedziale między 1 000 zł – 3 000 zł. Jednak w przypadku wygrania sprawy frankowej, bank zwraca kredytobiorcy wszystkie koszty procesu, co w istotny sposób obniża ostateczny koszt pozwu w sprawie frankowej.

Którą kancelarię frankową wybrać?

Jeżeli stoisz przed wyborem kancelarii frankowej warto w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na jej doświadczenie. W niektórych poradnikach przeczytamy, że również i duża ilość wygranych spraw świadczy o większych szansach powodzenia. Jednak tutaj na uwadze należy mieć, że najwięcej wyroków co do zasady mają ogromne kancelarie, które zwyczajowo nastawione są na ilość, która nie musi iść w parze z jakością. Takie kancelarie nie zawsze wykazują się indywidualnym podejściem do klientów i w większości działają szablonowo. Ze względu na to, że sprawę frankową można przeprowadzić tylko raz należy dobrze zastanowić się nad wyborem kancelarii. Prawnik, który zajmuje się nasza sprawą powinien przedstawić nam plan działania, szczegółowo wyjaśnić poszczególne etapy sprawy a także konsekwencje wiążące się z danymi rozwiązaniami. Ponadto warto zwrócić uwagę na kontakt z prawnikiem czy kancelarią. Jeżeli już na początku kontakt ten jest trudny, w szczególności nie uzyskuje się odpowiedzi na stawiane pytania to warto raz jeszcze przemyśleć decyzję o wyborze danego prawnika.

Jak pozbyć się kredytu we frankach?

Obecnie orzecznictwo sądów sprzyja frankowiczów. Dlatego też jest to dobry moment na rozpoczęcie drogi umożliwiającej nam pozbycie się toksycznego kredytu. Umowy kredytów we frankach szwajcarskich są często unieważniane, co oznacza, że traktuje się je tak jakby nigdy nie zostały zawarte. Skutkiem unieważnienia umowy kredytu frankowego jest wymóg, aby strony zwróciły sobie wzajemne świadczenia, czyli to, co od siebie otrzymały. W większości spraw kredytobiorcy spłacili już kapitał otrzymany od banku.

Jeżeli masz kredyt we frankach i zastanawiasz się jak się go pozbyć to najprostsza drogą jest kontakt z nasza kancelarią, która od wielu lat kompleksowo przeprowadza kredytobiorców przez proces z bankiem.

Oceń ten artykuł

0/5

Średnia ocen użytkowników: 5.0
na podstawie 198 opinii

BEZPŁATNA ANALIZA / 100% WYGRANYCH SPRAW / NAJLEPSI SPECJALIŚCI NIOSĄCY POMOC FRANKOWICZOM
Data publikacji: 25 lutego 2023
Ostatnia aktualizacja: 25 lutego 2023

KONTAKT

BEZPŁATNA ANALIZA UMOWY KREDYTOWEJ CHF