SPRAWDŹ ILE MOŻESZ ODZYSKAĆ
Skip to content

Która kancelaria ma najwięcej wygranych spraw frankowych?

Data ostatniej aktualizacji:

Która kancelaria ma najwięcej wygranych spraw frankowych?

Jaka kancelaria dla Frankowiczów?

Nie da się ukryć, że wielu Frankowiczów przed wyborem kancelarii poszukują w internecie najróżniejszych fraz, takich jak „kancelarie frankowe poznan opinie”, „ranking kancelarii frankowiczow warszawa”, „ranking kancelarii frankowych 2022” czy też „jaka kancelaria dla frankowiczow forum”. Jednak ile kancelarii tyle i opinii. Podczas wyboru kancelarii należy kierować się swoją intuicją, ale też nie popadać w błąd wyboru kancelarii pod względem rankingów i wygranych. 

Nie da się ukryć, że jeśli frankowicz sprawdza ranking kancelarii frankowych 2022 i widzi na pierwszym miejscu kancelarię z ogromną ilością wygranych, to właśnie z nią chce podpisać umowę. Jednak czy to dobry pomysł? Niekoniecznie. Należy tu zaznaczyć, że ogromne ilości wygranych spraw mają ogromne kancelarie, które kierują się w swojej działalności zasadą „ilość, nie jakość”. Są to kancelarie, które działają szablonowo, używając identycznego schematu działań dla każdej sprawy, nawet jeśli dany schemat nie jest najlepszy. Nie ma tu wówczas mowy o indywidualnym podejściu do sprawy.

Ranking kancelarii frankowych 2022 – czy ilość znaczy jakość?

Ze względu na ogromną ilość prowadzonych spraw kancelarie, które zajmują podium w ranking kancelarii frankowych 2022, mają trudność z dopilnowaniem wszelkich terminów sądowych, których przegapienie może skutkować przegraną. Wiąże się to z zatrudnianiem dużej ilości mniej wykwalifikowanych pracowników, którzy będą mogli zaopiekować się stale rosnącą ilością spraw. Jednak jak powszechnie wiadomo – niewykwalifikowany w sprawach frankowych prawnik może przyczynić się do przegranej. 

Co więcej – duże kancelarie frankowe nie zwracają uwagi na przegrane, bowiem mają na tyle dużo prowadzonych spraw, że z pewnością część z nich wygrają i rankingi w dalszym ciągu będą wyglądać zachęcająco, nawet jeśli owe kancelarie posiadają podobną ilość przegranych. Nie da się ukryć, że kancelaria, która chwali się tym, że ma 600 pozytywnych wyroków jest zachęcająca dla odbiorcy. Jeśli jednak okaże się, że ta sama kancelaria ma 600 wyroków wygranych, ale i również 500 wyroków przegranych, przestaje ona być aż tak atrakcyjna

Ile bierze adwokat za sprawę Frankową?

Nie da się ukryć, że decydując się na sprawę sądową, wiele osób zastanawia się, jakich środków potrzebują, aby zacząć walkę z bankiem. Zatem ile biorą kancelarie frankowe? Należy tu zaznaczyć, że stawki adwokatów do spraw frankowiczów różnią się w zależności od kancelarii. Większość rzetelnych kancelarii tak jak i nasza kancelaria frankowa Warszawa, bazuje na modelu finansowym, który łączy opłatę wstępną wraz z premią za sukces, czyli success fee.

Opłata wstępna uiszczana jest na początku współpracy i nie zależy ona od zakończenia sprawy. Warto również zaznaczyć, że nasza kancelaria frankowa Warszawa umożliwia frankowiczom rozłożenie opłaty wstępnej na dogodne i nieoprocentowane raty, aby każdy zainteresowany mógł skorzystać z naszej pomocy dla frankowiczów

Premia od sukcesu jest jednak opłatą, która zależy od rezultatu postępowania, a to oznacza, że jest pobierana tylko i wyłącznie w przypadku wygranej sprawy. W momencie, w którym sprawa frankowa nie skończyłaby się pomyślnie dla frankowicza – premia success fee nie zostanie pobrana. W zależności od kancelarii stawki premii od sukcesu wynoszą od 5% do 30%.

Ile kosztuje unieważnienie kredytu Frankowego?

Skoro zostało wspomniane już, ile biorą kancelarie frankowe, pewnie część frankowiczów zastanawia się, ile wynoszą koszty unieważnienia umowy frankowej. Zgodnie z ustawą z dn. 28 lipca 2005 roku o kosztach sądowych w sprawach cywilnych, opłata za pozew frankowy wynosi 1000 zł. Opłata ta nie ulega zmianie niezależnie od tego, czy frankowicz dochodzi odfrankowienia umowy, czy też unieważnienia. 

Ile trwa proces CHF?

Ze względu na ogromną ilość czynników, które wpływają na długość trwania procesu, trudno jednoznacznie określić, jak długo trwa sprawa frankowa. Szacunkowo sprawa w sądzie w sprawie umowy CHF wynosi 2-3 lata. Można jednak liczyć na szybciej przeprowadzony proces, jeśli daną sprawę prowadzi rzetelna kancelaria frankowa warszawa. Wiedza poparta doświadczeniem pozwala na użycie w pozwie wyczerpującej argumentacji, która daje szanse na wygraną już po pierwszej rozprawie. 

Co dalej z kredytami we frankach?

Rok 2022 nie jest dla frankowiczów rokiem dobrych nowin. Rosnące stopy procentowe, a także rosnący kurs franka przysparza bólu głowy niejednemu frankowemu kredytobiorcy. Jednak remedium na stale rosnące raty może być sądowe zawieszenie płatności rat. Nasza kancelaria frankowa warszawa wraz z pozwem składa w imieniu swoich klientów wniosek o zawieszenie spłaty kredytu na czas postępowania, co pozwala frankowiczom odetchnąć od kredytu, a także uniknąć ogromnych podwyżek. 

Nasza kancelaria frankowa Warszawa – ranking kancelarii frankowiczow Warszawa

Pragniemy gorąco zachęcić wszystkich frankowiczów szukających pomocy do kontaktu z naszym zespołem specjalistów. Nasza kancelaria frankowa Warszawa posiada 13-letnie doświadczenie w prawie bankowym, które z powodzeniem przekuwa na ilość wygranych w sprawach naszych klientów. Już dziś użyj formularza kontaktowego znajdującego się na naszej stronie internetowej i razem z nami pozwij swój bank!


Sebastian Frejowski

Doktor nauk prawnych

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Stypendysta Królowej Holenderskiej oraz Académie de droit international de La Haye, EUI we Florencji. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w prowadzeniu spraw przed sądem w tym w sprawach precedensowych (spory frankowe, , opcje walutowe, wskaźnik Libor). Specjalizuje się w prawie bankowym, rynku kapitałowym, prawie papierów wartościowych. Doradza zarządzającym funduszami, towarzystwom funduszy inwestycyjnych oraz domom maklerskim w sprawach szeroko pojętego rynku finansowego. Prowadzi obsługę prawną podmiotów rynku kapitałowego, w tym spółek publicznych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych i New Connect. Jest autorem i współautorem kilkunastu artykułów związanych z rynkiem kapitałowym, rynkiem papierów wartościowych w tym wystąpień do organów ochrony prawnej (KNF, UOKIK).

Oceń artykuł:

Średnia ocen użytkowników: 5.0

(Na podstawie 198 opinii)
Kalkulator frankowy

Inne wpisy z tej kategorii

Prawnik od franków – kredyty CHF

Prawnik od franków – kredyty CHF
Każdy z frankowiczów myśląc o powierzenie sprawy swojego kredytu prawnikowi zastanawia się czy kancelaria którą wybrał jest odpowiednia oraz jakie...

Jaka kancelaria dla frankowiczów?

Jaka kancelaria dla frankowiczów?
Mając umowę frankową i chcąc rozpocząć spór z bankiem stajemy przed wyborem kancelarii prawnej, która zajmie się naszą sprawą. Niezaprzeczalnie...

Czy Frankowicze wygrywają sprawy frankowe z bankiem?

Czy Frankowicze wygrywają sprawy frankowe z bankiem?
Z miesiąca na miesiąc coraz większa liczba kredytobiorców decyduje się wytoczyć pozwy przeciwko bankom, z którymi zawarli umowę kredytu frankowego....