Z rynku finansowego płynie kolejna zła informacja dla frankowiczów, ponieważ jedna z najbardziej znaczących walut na rynku finansowym spada względem kursu franka szwajcarskiego. Można uznać, że nie jest to żadna nadzwyczajna sytuacja, jednak dla frankowiczów, którzy swoje kredyty spłacają w Polsce, ma to ogromne znaczenie. Sytuacja ta wpłynie znacząco na umocnienie się franka a raty kredytu wzrosną. Jak frankowicze mogą temu przeciwdziałać? O tym w kolejnych akapitach.
Frank szwajcarski droższy od euro?
Szwajcaria prowadzi zaostrzenie polityki monetarnej i choć poziom inflacji w tym kraju zdaje się być zjawiskiem egzotycznym względem tego, z czym mierzymy się w Polsce, to reakcja na zagrożenie przyszła bardzo szybko i w połowie czerwca podniesiono stopy procentowe o 0,5 pkt. SARON dopiero zostanie zaktualizowany, ale wraz z podwyżką wzrósł kurs franka.
Jednak to nie koniec złych wieści, bowiem frank szwajcarski ponownie zaskoczył i przewyższył swoją ceną wartość euro, które w tym roku straciło prawie 3,9 proc. w stosunku do CHF. Jednocześnie specjaliści uczulają, aby powoli zacząć odkładać na kolejne raty, ponieważ cykl podwyżek dopiero się zbliża.
Kurs franka a raty — frankowicze znów przepłacą
Frankowicze, którzy w dalszym ciągu spłacają swoje zobowiązania i nie weszli na drogę sądową ze swoim bankiem, nie zaznali jeszcze spokoju. Istna frankowa sinusoida co jakiś czas przynosi złe wieści, a kredytobiorcy w tej sytuacji mają związane ręce, zatem pozostaje im tylko płacenie coraz wyższych rat.
Informacje dobiegające aktualnie z frankowego podwórka, to jedynie pierwsza jaskółka, która nie uczyni wiosny, ale przyniesie za sobą ciężki grad, który spadnie prosto na głowy polskich frankowiczów. W naszej ocenie, stopy procentowe w Szwajcarii w obawie przed inflacją będą podnoszone tak długo, jak to będzie konieczne, a frank szwajcarski będzie się umacniał. Przykrym jednak jest fakt, iż za inflację w Szwajcarii przypłacą złotówką frankowicze.
Gdzie mogą szukać pomocy frankowicze?
Wysoki kurs franka a raty stale rosną? Gdzie frankowicze mogą znaleźć pomoc? W dalszym ciągu frankowicze są zdani sami na siebie i na pomoc pełnomocników, których profesją jest prowadzenie spraw frankowych przed sądem. W żadnej sytuacji, gdy frankowicze potrzebują pomocy rządowej, nie zostają wysłuchani, a ugody proponowane przez bank z żadną wymierną korzyścią się nie wiążą.
Mówiąc o unieważnieniu umowy przed sądem, w pierwszej kolejności należy sprawdzić, czy umowa kredytu w ogóle kwalifikuje się do podważenia. Opracowaliśmy narzędzie frankowe, które pozwala w szybki sposób i przy małym wysiłku wykonać szybką analizę swojego kredytu. To narzędzie, to kalkulator frankowy, dzięki któremu możesz określić, czy umowa kwalifikuje się do dochodzenia roszczeń oraz ile pieniędzy można odzyskać od banku.
Sprawdź również:
- kancelaria frankowa
- odfrankowienie
- unieważnienie