Prognozy na kurs franka w 2023 roku

BEZPŁATNA ANALIZA / 100% WYGRANYCH SPRAW / NAJLEPSI SPECJALIŚCI NIOSĄCY POMOC FRANKOWICZOM

Spis treści:

Wybuch wojny na Ukrainie i jej następstwa spowodowały, iż duża część frankowiczów zastanawia się, co dalej z frankiem. Od kilku miesięcy widzimy, co z kursem franka dzieje się na walutowym parkiecie, bowiem ten ma charakter bardzo skokowy i każda zmiana w gospodarce wpływa na jego wysokość. Czy frank wzrośnie? Jest to bardziej niż pewne, ponieważ szwajcarska waluta stale się umacnia, ale nie jest to problem jedynie frankowiczów, ponieważ w tej sytuacji również banki muszą być w stałej gotowości. Rośnie frank co dalej? Banki w tej sytuacji muszą nawiązać znacznie wyższe rezerwy finansowe, spodziewać się pogorszenia w spłacaniu kredytów, ale też za chwilę banki będą zadawać sobie pytanie, dlaczego kurs franka jest taki wysoki, ponieważ w przypadku przegranej sprawy w sądzie, to właśnie bank będzie zobligowany przez wyższy kurs franka oddać zdecydowanie więcej frankowiczowi. 

  • Od jesieni 2008 frankowicze zastanawiają się co z frankiem, podczas gdy ten stale się umacnia i tak bez zmian, odkąd wybuchł światowy kryzys gospodarczy. Bardzo aktualnym zagadnieniem jest kurs franka co dalej po wybuchu wojny na Ukrainie, bowiem to właśnie wtedy kurs franka wyskoczył do absurdalnej i magicznej granicy 5 zł, co dla frankowiczów zdaje się być nie do poniesienia, ponieważ stanowi to dwukrotność kursu franka, na który godzili się, podpisując umowę z bankiem.
  • Kurs franka w latach 2008 – 2022 przeszedł naprawdę ogromną zmianę i nie spadł już nawet na moment poniżej 3 zł. Jeśli kredyt frank szwajcarski nadal będzie się umacniał w tak zastraszająco szybkim tempie, frankowicze będą mieli ogromne problemy ze spłacaniem swoich zobowiązań. Jeśli tak się stanie, to kurs franka co dalej doprowadzi banki do sytuacji, w której będą musieli oni nawiązać rezerwy na ryzyko kredytowe.
  • Kredyty frank szwajcarski są już  powodem dużej ilości pozwów frankowych, a nawet zablokowania komórki frankowej, która miała za zadanie przyśpieszyć wydawanie wyroków w sprawach frankowych. Dalsze skoki i zastanawiania się co z frankiem spowoduje z dużą pewnością jeszcze większą ilość pozwów w sądach. 
  • Kredyt frank szwajcarski dla frankowiczów, którzy mają swoje sprawy w sądach może okazać się nawet pozytywny w skutkach, ponieważ kwestia czy frank wzrośnie, ma wpływ na ostateczną kwotę, jaką bank będzie zobligowany oddać frankowiczowi.

Kurs franka w latach 2008 – 2023

Kredyt frank szwajcarski notuje od kilkunastu miesięcy ogromne wzrosty, poziom ten można określić jako rekordowy oraz historyczny, bowiem od czasu, gdy wybuchła wojna na Ukrainie frankowicze codziennie sprawdzają co z frankiem. Nie są to mrzonki, bowiem 7 marca kurs franka wywindował na poziom 4,95 zł, a jeszcze kilka dni temu, z końcem sierpnia ponownie pobił rekord, wynosząc aż 4,99 zł. 

Nie wiemy, jak długo kredyt frank szwajcarski utrzyma się na stabilnym poziomie, ale prognozować można, iż wrzesień przyniesie kolejne znaczące podwyżki, a co za tym idzie, jeszcze wyższe raty, które co miesiąc spadną na frankowiczów. Już za chwilę odbędzie się kolejne posiedzenie Narodowego Banku Szwajcarii i zostaną podniesione stopy procentowe, a czy frank wzrośnie, to bardziej niż pewne, bowiem szwajcarska waluta traktowana jest od lat przez inwestorów, jako bezpieczna przystań, zatem przy obecnym kryzysie gospodarczym oraz politycznym – ucierpią najbardziej frankowicze.

Frank szwajcarski co dalej 2023

Nawet frank szwajcarski prognozy na 2012 nie zakładał, że za jednego franka przyjdzie kredytobiorcom płacić więcej niż 4 zł, bowiem w frank szwajcarski prognozy na 2012 przyniósł franka na poziomie 3,50 zł. Gdyby dziś frankowiczom przyszło tyle zapłacić za franka, nie mielibyśmy tyle spraw frankowych w sądzie, a co za tym idzie, tyle unieważnionych umów w całości i rezerw bankowych. 

Frank szwajcarski jest aktualnie bardzo drogi, co przekłada się na ogromne problemy finansowe frankowiczów, ale poza bardzo wysokimi ratami, rośnie także wartość zadłużenia względem banku. Nawet jeśli dziś frankowicze zastanawiają się, co z kursem franka, to jednocześnie borykają się ze spłacaniem kredytu, który wcale się nie zmniejsza. Jeśli kurs franka dalej będzie rósł, co zdaje się być powoli faktem, a nie jedynie nieprzyjemną prognozą, frankowicze ruszą do sądów, bowiem będzie to jedyne wyjście na problemy ze spłatą, jaką stanowi kredyt frank szwajcarski

Kurs franka opinie 

Gdy na rynku walutowym dochodzi do zmian, wielu specjalistów zastanawia się od razu, co z kursem franka. W ostatnich miesiącach doszło nawet do sytuacji, w której frank szwajcarski wart był więcej, niż euro oraz amerykański dolar. Według opinii specjalistów z zakresu ekonomii można było się tego spodziewać już w pierwszych dniach wybuchu wojny na Ukrainie, bowiem sytuacja ta nie jest novum. Kredyty frank szwajcarski wzrosły przecież znacząco tuż po kryzysie gospodarczym kilkanaście lat temu, a kurs franka w latach od 2008, nieprzerwanie się zmienia i to niekorzystnie dla frankowiczów. 

W naszej opinii kurs franka nieustająco będzie wzrastał w ciągu najbliższych miesięcy, bowiem tak jak Polska, również Szwajcaria mierzy się aktualnie z inflacją, której zasięg jest globalny. Podniesienie stóp procentowych przez Szwajcarię i dalsze umacnianie się waluty sprawi, że nie będziemy zastanawiać się, co z frankiem, bo może on nawet osiągnąć poziom 6 zł. 

Czy frank szwajcarski będzie rósł?

Ze względu na ogłoszoną przez Rosję mobilizację wojskową, a także podwyżkę stóp procentowych w Szwajcarii kurs franka szwajcarskiego przekroczył barierę 5 złotych, co z pewnością wstrząsnęło frankowiczami. Aktualna sytuacja polityczna, a także gospodarcza na świecie sprawia, że analitycy przewidują, iż frank szwajcarski będzie się stale umacniał. Prognozy na 2023 rok nie wykluczają osiągnięcia przez franka wartości 6 złotych.

Czy warto kupić franki szwajcarskie?

Frank szwajcarski jest bardzo mocną, a także bezpieczną walutą, jeśli mowa o oszczędzaniu w tej walucie. Zważywszy na prognozy analityków dotyczące przewidywań wzrostu franka, z całą pewnością osoby spłacające kredyt w CHF mogą rozważyć zakupienie większej ilości franków na poczet przyszłych rat kapitału. Pozwoli to zaoszczędzić na wymianie walutowej, kiedy to frank szwajcarski ponownie wzrośnie. 

Od czego zależy wysokość kursu franka szwajcarskiego?

Kurs franka zależy między innymi od relacji podaż-popyt na walutę CHF. Oznacza to, że jeśli popyt na franka szwajcarskiego jest wyższy niż jego dostępność na rynku, kurs CHF idzie w górę. Wysokość waluty zależy również od poziomu inflacji, a także ustalanych stóp procentowych. Należy również pamiętać, że na wysokość kursu franka ma również wpływ ogólnoświatowa sytuacja gospodarcza, czy nawet tempo wzrostu gospodarczego.

Co z kursem franka mogą zrobić frankowicze

Frankowicze nie zastanawiają się już, dlaczego kurs franka jest tak wysoki, większość z nich z uwagi na wyższą świadomość i narosłe wokół tematu spraw frankowych kontrowersje wie już, że rozwiązanie problemu, który generuje temat co z frankiem, jest jeden. Kredyty frank szwajcarski nadal będą rosnąć, a rząd w dalszym ciągu nie będzie oferował odpowiedniej pomocy, która zniweluje problem. Frankowicze mogą w tej sytuacji zgłosić się do profesjonalnej kancelarii frankowej, która ma wiedzę, doświadczenie oraz narzędzia, które umożliwią zatrzymanie spłaty kredytu oraz doprowadzą do unieważnienia umowy kredytowej w całości. Nie zastanawiaj się dłużej, dlaczego kurs franka jest tak wysoki, ani co z frankiem, ponieważ aktualnie jest to strata czasu oraz energii. Wybierz sprawdzone rozwiązanie oraz profesjonalną pomoc, która załatwi za Ciebie problem z toksycznym kredytem. Skontaktuj się z Kancelarią Frejowski CHF i umów się na rozmowę! Dowiedz się, jak możesz z naszą pomocą wyjść z toksycznej relacji z bankiem!

yjść z toksycznej relacji z bankiem!

Oceń ten artykuł

0/5

Średnia ocen użytkowników: 5.0
na podstawie 198 opinii

BEZPŁATNA ANALIZA / 100% WYGRANYCH SPRAW / NAJLEPSI SPECJALIŚCI NIOSĄCY POMOC FRANKOWICZOM
Data publikacji: 30 września 2022
Ostatnia aktualizacja: 11 listopada 2022

KONTAKT

BEZPŁATNA ANALIZA UMOWY KREDYTOWEJ CHF