SPRAWDŹ ILE MOŻESZ ODZYSKAĆ
Skip to content

Co z ugodami z syndykiem Getin Noble Bank?

Data ostatniej aktualizacji:

Ugody z syndykiem Getin Noble Bank

Minął ponad rok od momentu ogłoszenia upadłości Getin Noble Banku. Od tego czasu frankowicze zgłosili w postępowaniu upadłościowym kilkadziesiąt tysięcy wierzytelności. Syndyk upadłości Getin Noble Bank deklaruje chęć zawarcia ugód z frankowiczami, jednak nie można zapominać, że jego głównym zadaniem jest odzyskiwanie aktywów na potrzeby masy upadłościowej banku, a nie łagodzenie konfliktu z frankowiczami.

Ugody z syndykiem Getin Noble Bank

Syndyk poinformował, że trwają prace nad programem ugodowym, którego założenia mają być zgodne z wytycznymi resortu sprawiedliwości, a także Nadzoru Finansowego. Ministerstwo Sprawiedliwości stoi na stanowisku, żeby ugody zawierane z frankowiczami były zgodne z orzeczeniami Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Póki co oferty składane frankowiczom przez syndyka były zaprzeczeniem wniosków wynikających z orzeczeń Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

Informacje o ugodach z frankowiczami syndyka Getin Noble Bank mogą być taktyką pod toczący się przed TSUE proces, który jest wynikiem pytań prejudycjalnych wysłanych do Luksemburga przez Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie. Sprawa toczy się przed TSUE pod sygnaturą C-118/23 i wyrok w niej powinien zapaść w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Getin Noble Bank kancelaria

Po ogłoszeniu upadłości Getin Noble Banku większość sądów prowadzi dalej postępowania w zakresie ustalenia nieważności umowy kredytu z Getin Noble Bankiem, zawiesza zaś tylko sprawy o zapłatę.

Getin Noble Bank to jeden z banków, które masowo udzielały kredytów frankowych. W przypadku sporu sądowego warto skorzystać z usług profesjonalnej kancelarii frankowej, która w kompleksowy sposób przeprowadzi kredytobiorców przez wszystkie etapy procesu frankowego.

Wsparcie profesjonalistów zwiększa istotnie szanse na końcowy sukces, jakim jest unieważnienie kredytu frankowego. Wstępną kwotę możliwego do uzyskania roszczenia, każdy kredytobiorca może wyliczyć samodzielnie, korzystając z prostego w obsłudze, jakim jest kalkulator frankowy.


Sebastian Frejowski

Doktor nauk prawnych

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Stypendysta Królowej Holenderskiej oraz Académie de droit international de La Haye, EUI we Florencji. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w prowadzeniu spraw przed sądem w tym w sprawach precedensowych (spory frankowe, , opcje walutowe, wskaźnik Libor). Specjalizuje się w prawie bankowym, rynku kapitałowym, prawie papierów wartościowych. Doradza zarządzającym funduszami, towarzystwom funduszy inwestycyjnych oraz domom maklerskim w sprawach szeroko pojętego rynku finansowego. Prowadzi obsługę prawną podmiotów rynku kapitałowego, w tym spółek publicznych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych i New Connect. Jest autorem i współautorem kilkunastu artykułów związanych z rynkiem kapitałowym, rynkiem papierów wartościowych w tym wystąpień do organów ochrony prawnej (KNF, UOKIK).

Oceń artykuł:

Średnia ocen użytkowników: 5.0

(Na podstawie 198 opinii)
Kalkulator frankowy

Inne wpisy z tej kategorii

Spadek zapytań o kredyty mieszkaniowe

Spadek zapytań o kredyty mieszkaniowe
Według raportu Biura Informacji Kredytowej w lipcu 2024 roku liczba zapytań o kredyty hipoteczne spadła aż o 31,7% w porównaniu...

Nowa strategia mBank w sprawach frankowych

Nowa strategia mBank w sprawach frankowych
mBank przegrywa prawomocnie już 98% postępowań o unieważnienie umów kredytów frankowych. Wcześniej mBank nie chciał ustępować frankowiczom, nawet gdy jasne...

Nowa strategia BOŚ Bank w sprawach frankowych

Nowa strategia BOŚ Bank w sprawach frankowych
Banki pogodziły się już z faktem, że wygranie przez nich spraw frankowych ma małe szanse powodzenia. Banki szukają oszczędności, nie...