SPRAWDŹ ILE MOŻESZ ODZYSKAĆ
Skip to content

Ile jest spraw frankowych w Warszawie?

Data ostatniej aktualizacji:

Ile jest spraw frankowych w Warszawie?

Sprawy frankowe nie tracą na popularności. Wpływ na to ma przede wszystkim bardzo korzystna dla kredytobiorców linia orzecznicza sądów krajowych oraz TSUE. Prowadzi to do sytuacji, w której ok. 97% spraw frankowych wygrywają frankowicze.

Spośród wszystkich polskich miast, najwięcej spraw frankowych, co chyba nie może dziwić, jest rozpoznawanych w Warszawie. Jak kształtują się obecnie statystyki spraw kredytowych we frankach Warszawa? Czy znana jest dokładna liczba spraw frankowych w Warszawie?

Ile czeka się na sprawę Frankową w Warszawie?

Jak zostało już zaznaczone najwięcej spraw frankowych toczy się przed sądami w Warszawie, głównie Sądem Okręgowym, w ramach którego działa Wydział Frankowy w Warszawie. W tzw. wydziale frankowym w Warszawie nadal utrzymuje się ogromna kolejka. Nie jest to zaskakujące, biorąc pod uwagę, że na jednego sędziego przypada od 1500 do 1600 spraw.

Tak olbrzymie obłożenia ma oczywiście swoje konsekwencje. Statystyki z sądów okręgowych w Warszawie wskazują, że na pierwszy termin rozprawy rozpoznawanej przez Wydział Frankowy w Warszawie trzeba obecnie czekać nawet ok. 2 lat. Sprawy frankowe Warszawa rozpoznawane są więc wyjątkowo długu w skali reszty kraju. Liczba spraw sądowych dotyczących kredytów we frankach Warszawa w dalszym ciągu przy tym rośnie (podobnie zresztą jak w całym kraju).

Jak szybko zapadają wyroki frankowe w Warszawie?

Analiza sytuacji frankowiczów w stolicy prowadzi do jednoznacznych wniosków – nikt inny nie czeka tak długo na rozpoznanie sprawy frankowej. W praktyce na wyrok sądu pierwszej instancji czeka się nieraz kilka lat. Następnie, w wypadku zaskarżenia wyroku, trzeba uzbroić się raz jeszcze w cierpliwość. Sąd Apelacyjny w Warszawie rozpoznaje sprawy frankowe z reguły nie wcześniej, niż 1-1,5 roku po wpłynięciu apelacji.

Długi czas rozpoznawania spraw z pewnością wchodzi w zakres problemów frankowiczów w Warszawie. Z pocieszających informacji można wskazać, że Wydział Frankowy w Warszawie, choć każe długo czekać na rozstrzygnięcie, to może pochwalić się jednym z najwyższych w skali całego kraju odsetkiem spraw wygranych – uwzględniających interes frankowiczów.

Czy liczba spraw kredytów we frankach w Warszawie wzrasta czy maleje?

Statystyki spraw kredytowych we frankach Warszawa są nieubłagane. Liczba spraw frankowych w Warszawie nieustannie rośnie. Co więcej nic nie wskazuje na to, żeby ten trend miał się w ogóle zmienić. Nie może więc dziwić, że to w stolicy działa obecnie najwięcej kancelarii wyspecjalizowanych w obsłudze spraw kredytowych. Kancelaria frankowa Warszawa to gwarancja profesjonalizmu, rzetelnego podejścia do sprawy i doświadczenia w obsłudze frankowiczów.

Jakie są główne przyczyny wzrostu liczby spraw frankowych w Warszawie?

Główne przyczyny wzrostu spraw frankowych w Warszawie można podzielić na dwie kategorie. Po pierwsze wpływ na znaczną liczbę spraw frankowych w Warszawie ma fakt, że to w stolicy najwięcej osób wzięło kredyt frankowe. W dalszym ciągu spora część frankowiczów nie zdecydowała się skierować sprawy do sądu, stąd też potencjał rynku warszawskiego jest ogromny. Drugą przyczyną ciągłego wzrostu spraw frankowych w Warszawie jest z pewnością fakt, że orzecznictwo jest nieustannie, jednolicie korzystne dla frankowiczów. To natomiast prowadzi do sytuacji, w której coraz więcej kredytobiorców odważa się pozwać bank o unieważnienie kredytu.

Jakie są prognozy dotyczące przyszłości spraw kredytów we frankach w Warszawie?

Prognozy spraw frankowych w Warszawie są jednoznacznie korzystne. W najbliższych latach spodziewamy się konsekwentnie dalszego wzrostu liczby spraw frankowych. Korzystna linia orzecznicza, wśród której prym wiedzie Wydział Frankowy w Warszawie, jest gwarantem korzystnych rozstrzygnięć większości spraw frankowych.

Autor: radca prawny Maciej Fiedorowicz, nr wpisu WA-15162


Sebastian Frejowski

Doktor nauk prawnych

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Stypendysta Królowej Holenderskiej oraz Académie de droit international de La Haye, EUI we Florencji. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w prowadzeniu spraw przed sądem w tym w sprawach precedensowych (spory frankowe, , opcje walutowe, wskaźnik Libor). Specjalizuje się w prawie bankowym, rynku kapitałowym, prawie papierów wartościowych. Doradza zarządzającym funduszami, towarzystwom funduszy inwestycyjnych oraz domom maklerskim w sprawach szeroko pojętego rynku finansowego. Prowadzi obsługę prawną podmiotów rynku kapitałowego, w tym spółek publicznych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych i New Connect. Jest autorem i współautorem kilkunastu artykułów związanych z rynkiem kapitałowym, rynkiem papierów wartościowych w tym wystąpień do organów ochrony prawnej (KNF, UOKIK).

Oceń artykuł:

Średnia ocen użytkowników: 5.0

(Na podstawie 198 opinii)
Kalkulator frankowy

Inne wpisy z tej kategorii

Kredyty frankowe Warszawa Praga – Bemowo

Kredyty frankowe Warszawa Praga – Bemowo
Wielu kredytobiorców posiadających kredyty frankowe Praga Bemowo szuka pomocy frankowiczom na forum. W celu uzyskania skutecznej i kompleksowej pomocy frankowicz...

Kancelaria frankowa Warszawa – którą kancelarię wybrać?

Kancelaria frankowa Warszawa – którą kancelarię wybrać?
Na rynku funkcjonuje całkiem sporo podmiotów, w tym niekoniecznie kancelarii, które zajmują się tematem kredytów frankowych. Jak wybrać dobrze? I...

Sądy Warszawa – wszystko, co musisz wiedzieć

Sądy Warszawa – wszystko, co musisz wiedzieć
Najwięcej spraw frankowych toczy się przed sądami w Warszawie. Dzisiaj przedstawię najważniejsze informacje o warszawskich sądach. Jakie są rodzaje sądów...