SPRAWDŹ ILE MOŻESZ ODZYSKAĆ
Skip to content

Jak napisać pismo do banku – ugoda z bankiem (wzór)

Data ostatniej aktualizacji:

Jak napisać pismo do banku - ugoda z bankiem

Sprawy frankowe i korzystne orzecznictwo wokół nich sprawiły, że coraz większa ilość Frankowiczów zainteresowana jest pozwaniem swojego banku i zastanawia się, jak napisać pismo do banku wzór, żeby rozpocząć powoli dochodzenie swoich roszczeń od banku. Rozpoczęcie batalii z bankiem wymaga pewnych konkretnych kroków, zatem warto rozpocząć od reklamacja do banku wzór pdf, która rozpoczyna zanegowanie kredytu frankowego i wskazanie go jako wadliwego wraz z uzasadnieniem. Każde pismo do banku w sprawie kredytu frankowego ma doprowadzić w efekcie do unieważnienia kredytu frankowego, które jest najbardziej korzystne dla Frankowicza.

Wniosek – ugoda z bankiem w sprawie kredytu frankowego

Część z Frankowiczów na pewno zastanawia się nad tym, jak wziąć sprawy w swoje ręce i w zadaje sobie pytanie jak napisać pismo do banku w sprawie ugody frankowej? Należy w takiej sytuacji wskazać wadliwe mechanizmy prawne umowy kredytowej oraz powołać się na konkretną wykładnię prawa wraz ze wskazaniem kwoty, jaką żąda się od banku tytułem zwrotu lub jak winny wyglądać raty. Najlepiej jednak, aby reklamacja do banku wzór pdf lub wezwanie banku do zapłaty wzór zostały sporządzone oraz złożone przez profesjonalną kancelarią frankową, która dopilnuje, aby bank nie miał kontrargumentów.

Darmowy wniosek o zawarcie ugody z bankiem wzór, z pewnością może pomóc w odpowiedzi na pytanie jak napisać pismo do banku? Pismo do banku w sprawie ugody nie oznacza jeszcze, że do zawarcia takiej ugody będzie musiało ostatecznie dojść. Wniosek o zawarcie ugody wzór należy więc traktować poglądowo i pomocniczo.

Wezwanie banku do zapłaty kredyt frankowy – wzór

Formułując wezwanie banku do zapłaty, powinniśmy przede wszystkim zawrzeć w nim podstawowe informacje takie jak:

  • dane kredytobiorców,
  • adres korespondencyjny,
  • dane banku,
  • numer umowy kredytu,
  • żądanie zapłaty określonej kwoty,
  • termin zapłaty,
  • uzasadnienie.

Jak napisać pismo do banku? Wzywając bank do zapłaty z tytułu kredytu frankowego, powinniśmy wskazać dokładnie, jakiej kwoty się domagamy od banku. Będzie to zazwyczaj kwota, jaką wpłaciliśmy dotychczas do banku. Jeżeli spłacamy kredyt we frankach, zaś wcześniej spłacaliśmy w złotówkach, żądane kwoty powinny to odzwierciedlać.

W uzasadnieniu wezwania banku do zapłaty należy wskazać argumenty, jakie przemawiają za nieważnością umowy kredytu oraz wskazać, które postanowienia naszej umowy kredytu spełniają przesłanki postanowień niedozwolonych. Warto przywołać tutaj szerokie orzecznictwo sądów powszechnych i Sądu Najwyższego.

Pomocnym w przygotowaniu wezwania do banku może być również darmowe pismo do banku wzór. Może ono stanowić bazę wyjściową dla Państwa wezwania do zapłaty.


Sebastian Frejowski

Doktor nauk prawnych

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Stypendysta Królowej Holenderskiej oraz Académie de droit international de La Haye, EUI we Florencji. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w prowadzeniu spraw przed sądem w tym w sprawach precedensowych (spory frankowe, , opcje walutowe, wskaźnik Libor). Specjalizuje się w prawie bankowym, rynku kapitałowym, prawie papierów wartościowych. Doradza zarządzającym funduszami, towarzystwom funduszy inwestycyjnych oraz domom maklerskim w sprawach szeroko pojętego rynku finansowego. Prowadzi obsługę prawną podmiotów rynku kapitałowego, w tym spółek publicznych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych i New Connect. Jest autorem i współautorem kilkunastu artykułów związanych z rynkiem kapitałowym, rynkiem papierów wartościowych w tym wystąpień do organów ochrony prawnej (KNF, UOKIK).

Oceń artykuł:

Średnia ocen użytkowników: 5.0

(Na podstawie 198 opinii)
Kalkulator frankowy

Inne wpisy z tej kategorii

Jakie są najczęstsze błędy popełniane przez frankowiczów?

Jakie są najczęstsze błędy popełniane przez frankowiczów?
Orzecznictwo niewątpliwie stoi po stronie frankowiczów, jednak nie zawsze frankowicz wygrywa sprawę w sądzie. Specyfika spraw frankowych oraz specyficzny przeciwnik...

Czy Frankowicze mogą liczyć na wsparcie rządu?

Czy Frankowicze mogą liczyć na wsparcie rządu?
Frankowicze nie mają co liczyć na ustawę frankową. Na nią jest już za późno. Frankowicze powinni sami podjąć kroki, aby...

Czy unieważnienie kredytu frankowego wpływa na zdolność kredytową?

Czy unieważnienie kredytu frankowego wpływa na zdolność kredytową?
Pozwy w przedmiocie unieważnienia umowy kredytu frankowego nieustannie zyskują na popularności. Nie może to dziwić gdyż w efekcie uzyskania wyroku...