Jak obliczyć nadpłatę kredytu frankowego?

BEZPŁATNA ANALIZA / 100% WYGRANYCH SPRAW / NAJLEPSI SPECJALIŚCI NIOSĄCY POMOC FRANKOWICZOM

Spis treści:

Wiemy już, że umowy frankowe można, a nawet trzeba unieważnić przed sądem, ale nie każdy z Frankowiczów zdaje sobie sprawę z tego, iż rozliczenie po unieważnieniu umowy frankowej także odgrywa znaczącą rolę w całym procesie. Warto zatem wiedzieć, jak oszacować dokładną kwotę pieniędzy, jaką można odzyskać od swojego banku, bowiem unieważnienie kredytu frankowego skutki przynosi właściwie natychmiastowe, a to zmaterializuje się w postaci gotówki na koncie Frankowicza. Jak jednak dokładnie obliczyć nadpłatę kredytu frankowego?

  • Kredyty frankowe nieważność niosą za sobą pożegnanie się z kredytem oraz kwotę pieniędzy, którą bank zobligowany jest oddać, co zwane jest także nadpłatą kredytu frankowego.
  • Gdy umowa frankowa nieważna od początku naraziła Frankowicza na straty finansowe, może on wnieść o zwrot nadpłaty kredytu frankowego w pozwie, podając dokładną kwotę roszczenia.
  • Aby dokładnie obliczyć nadpłatę kredytu frankowego należy skorzystać z narzędzia, które oblicza unieważnienie kredytu frankowego kalkulator i podaje dokładną kwotę roszczenia należną od banku.
  • Aby obliczyć nadpłatę kredytu frankowego należy wiedzieć, jaka była wysokość raty od początku kredytu oraz wysokość następnych rat, które powinny być płacone gdyby umowa była zgodna z prawem. 

Co się dzieje po unieważnieniu umowy frankowej?

Wielu Frankowiczów zastanawia się, co po unieważnieniu kredytu, ponieważ dużo mówi się o tym, jak założyć sprawę frankową bankowi, ale nikt niewiele informacji można znaleźć na temat, jakim jest rozliczenie po unieważnieniu umowy frankowej. Po unieważnieniu umowy frankowej Frankowicz nie musi już spłacać swojego kredytu, a bank zobligowany jest do dokonania rozliczenie po unieważnieniu umowy frankowej, które skutkować będzie zwrotem nadpłaty kredytu frankowego dla konto Kredytobiorcy. Następnie kancelaria walcząca o kredyty frankowe nieważność zajmuje się zdjęciem hipoteki z nieruchomości oraz wykreśleniem Frankowicza z KRD oraz BIK. 

Czy opłaca się iść do sądu z kredytem frankowym?

Sprawy frankowe cieszą się ogromną popularnością i nawet poszukując informacji na unieważnienie kredytu frankowego forum można bardzo często przeczytać o sukcesach Frankowiczów w procesach z bankami. Orzecznictwo w sprawach frankowych jest aktualnie bardzo bogate, a kredyty frankowe nieważność, to już codzienność i reguła. Zarówno indeksowany, jak i kredyt denominowany we frankach unieważnienie może zostać osiągnięte, gdy tylko Frankowicz zdecyduje się na pójście do sądu, bowiem aktualnie ponad 95 proc. procesów frankowych, to wygrane Frankowiczów.

Ile kosztuje sprawa o kredyt frankowy?

Sprawa o kredyt frankowy nie kosztuje dużo biorąc pod uwagę korzyści, jakie można osiągnąć dzięki niej. Zazwyczaj należy liczyć opłatę za usługę prawną dla kancelarii, którą można rozłożyć na raty, 1000 zł opłaty sądowej oraz 34 zł opłaty skarbowej od pełnomocnictwa. W trakcie procesu, który toczy się o to, że umowa frankowa nieważna od początku mogą pojawić się dodatkowo małe opłaty sądowe w wysokości 100 zł lub opcjonalnie opłata za czynności biegłego, choć to zdarza się rzadko. 

Kiedy najlepiej spłacać kredyt we franku?

Zdecydowanie najbardziej opłacalnym rozwiązaniem jest rozliczenie po unieważnieniu umowy frankowej, jednakże nie każdy Frankowicz chce pójść ze swoją sprawą do sądu. Jednakże istnieje możliwość spłacenia kredytu wcześniej. Jeśli jednak w grę nie wchodzą kredyty frankowe nieważność, najlepiej spłacać kredyt we franku wtedy, gdy jego kurs jest zdecydowanie niższy, aczkolwiek teraz nie jest to możliwe, ponieważ kurs franka jest ciągle wysoki.

Czy opłaca się zamienić kredyt we frankach na złotówki?

Frankowicze, którzy chcą uniknąć sądu niestety nie będą zadowoleni, bowiem nie opłaca się zamienić kredytu we frankach na złotówki, ponieważ uwolnienie się od kursu franka szwajcarskiego spowoduje, że raty mogą być jeszcze wyższe, niż przed przewalutowaniem z uwagi na wysoki WIBOR. Dlatego w dalszym ciągi najbardziej opłacalne będzie rozwiązanie obejmujące rozliczenie po unieważnieniu umowy frankowej. 

Co dalej z Frankowiczami?

Frankowicze dalej muszą liczyć na siebie oraz na pomoc kancelarii frankowych, ale kredyty frankowe nieważność to już reguła, dlatego rok 2022 jest najlepszym czasem do pozwania swojego banku. Zapraszamy do kontaktu wszystkich Frankowiczów, którzy mają dosyć dorabiania banków swoim kosztem!

Oceń ten artykuł

0/5

Średnia ocen użytkowników: 5.0
na podstawie 198 opinii

BEZPŁATNA ANALIZA / 100% WYGRANYCH SPRAW / NAJLEPSI SPECJALIŚCI NIOSĄCY POMOC FRANKOWICZOM
Data publikacji: 12 listopada 2022
Ostatnia aktualizacja: 12 listopada 2022

KONTAKT

BEZPŁATNA ANALIZA UMOWY KREDYTOWEJ CHF