SPRAWDŹ ILE MOŻESZ ODZYSKAĆ
Skip to content

Jak obliczyć nadpłatę kredytu frankowego?

Jak obliczyć nadpłatę kredytu frankowego?

Wiemy już, że umowy frankowe można, a nawet trzeba unieważnić przed sądem, ale nie każdy z Frankowiczów zdaje sobie sprawę z tego, iż rozliczenie po unieważnieniu umowy frankowej także odgrywa znaczącą rolę w całym procesie. Warto zatem wiedzieć, jak oszacować dokładną kwotę pieniędzy, jaką można odzyskać od swojego banku, bowiem unieważnienie kredytu frankowego skutki przynosi właściwie natychmiastowe, a to zmaterializuje się w postaci gotówki na koncie Frankowicza. Jak jednak dokładnie obliczyć nadpłatę kredytu frankowego?

  • Kredyty frankowe nieważność niosą za sobą pożegnanie się z kredytem oraz kwotę pieniędzy, którą bank zobligowany jest oddać, co zwane jest także nadpłatą kredytu frankowego.
  • Gdy umowa frankowa nieważna od początku naraziła Frankowicza na straty finansowe, może on wnieść o zwrot nadpłaty kredytu frankowego w pozwie, podając dokładną kwotę roszczenia.
  • Aby dokładnie obliczyć nadpłatę kredytu frankowego należy skorzystać z narzędzia, które oblicza unieważnienie kredytu frankowego kalkulator i podaje dokładną kwotę roszczenia należną od banku.
  • Aby obliczyć nadpłatę kredytu frankowego należy wiedzieć, jaka była wysokość raty od początku kredytu oraz wysokość następnych rat, które powinny być płacone gdyby umowa była zgodna z prawem. 

Co się dzieje po unieważnieniu umowy frankowej?

Wielu Frankowiczów zastanawia się, co po unieważnieniu kredytu, ponieważ dużo mówi się o tym, jak założyć sprawę frankową bankowi, ale nikt niewiele informacji można znaleźć na temat, jakim jest rozliczenie po unieważnieniu umowy frankowej. Po unieważnieniu umowy frankowej Frankowicz nie musi już spłacać swojego kredytu, a bank zobligowany jest do dokonania rozliczenie po unieważnieniu umowy frankowej, które skutkować będzie zwrotem nadpłaty kredytu frankowego dla konto Kredytobiorcy. Następnie kancelaria walcząca o kredyty frankowe nieważność zajmuje się zdjęciem hipoteki z nieruchomości oraz wykreśleniem Frankowicza z KRD oraz BIK. 

Czy opłaca się iść do sądu z kredytem frankowym?

Sprawy frankowe cieszą się ogromną popularnością i nawet poszukując informacji na unieważnienie kredytu frankowego forum można bardzo często przeczytać o sukcesach Frankowiczów w procesach z bankami. Orzecznictwo w sprawach frankowych jest aktualnie bardzo bogate, a kredyty frankowe nieważność, to już codzienność i reguła. Zarówno indeksowany, jak i kredyt denominowany we frankach unieważnienie może zostać osiągnięte, gdy tylko Frankowicz zdecyduje się na pójście do sądu, bowiem aktualnie ponad 95 proc. procesów frankowych, to wygrane Frankowiczów.

Ile kosztuje sprawa o kredyt frankowy?

Sprawa o kredyt frankowy nie kosztuje dużo biorąc pod uwagę korzyści, jakie można osiągnąć dzięki niej. Zazwyczaj należy liczyć opłatę za usługę prawną dla kancelarii, którą można rozłożyć na raty, 1000 zł opłaty sądowej oraz 34 zł opłaty skarbowej od pełnomocnictwa. W trakcie procesu, który toczy się o to, że umowa frankowa nieważna od początku mogą pojawić się dodatkowo małe opłaty sądowe w wysokości 100 zł lub opcjonalnie opłata za czynności biegłego, choć to zdarza się rzadko. 

Kiedy najlepiej spłacać kredyt we franku?

Zdecydowanie najbardziej opłacalnym rozwiązaniem jest rozliczenie po unieważnieniu umowy frankowej, jednakże nie każdy Frankowicz chce pójść ze swoją sprawą do sądu. Jednakże istnieje możliwość spłacenia kredytu wcześniej. Jeśli jednak w grę nie wchodzą kredyty frankowe nieważność, najlepiej spłacać kredyt we franku wtedy, gdy jego kurs jest zdecydowanie niższy, aczkolwiek teraz nie jest to możliwe, ponieważ kurs franka jest ciągle wysoki.

Czy opłaca się zamienić kredyt we frankach na złotówki?

Frankowicze, którzy chcą uniknąć sądu niestety nie będą zadowoleni, bowiem nie opłaca się zamienić kredytu we frankach na złotówki, ponieważ uwolnienie się od kursu franka szwajcarskiego spowoduje, że raty mogą być jeszcze wyższe, niż przed przewalutowaniem z uwagi na wysoki WIBOR. Dlatego w dalszym ciągi najbardziej opłacalne będzie rozwiązanie obejmujące rozliczenie po unieważnieniu umowy frankowej. 

Co dalej z Frankowiczami?

Frankowicze dalej muszą liczyć na siebie oraz na pomoc kancelarii frankowych, ale kredyty frankowe nieważność to już reguła, dlatego rok 2022 jest najlepszym czasem do pozwania swojego banku. Zapraszamy do kontaktu wszystkich Frankowiczów, którzy mają dosyć dorabiania banków swoim kosztem!


Sebastian Frejowski

Doktor nauk prawnych

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Stypendysta Królowej Holenderskiej oraz Académie de droit international de La Haye, EUI we Florencji. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w prowadzeniu spraw przed sądem w tym w sprawach precedensowych (spory frankowe, , opcje walutowe, wskaźnik Libor). Specjalizuje się w prawie bankowym, rynku kapitałowym, prawie papierów wartościowych. Doradza zarządzającym funduszami, towarzystwom funduszy inwestycyjnych oraz domom maklerskim w sprawach szeroko pojętego rynku finansowego. Prowadzi obsługę prawną podmiotów rynku kapitałowego, w tym spółek publicznych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych i New Connect. Jest autorem i współautorem kilkunastu artykułów związanych z rynkiem kapitałowym, rynkiem papierów wartościowych w tym wystąpień do organów ochrony prawnej (KNF, UOKIK).

Oceń artykuł:

Średnia ocen użytkowników: 5.0

(Na podstawie 198 opinii)

Inne wpisy z tej kategorii

Kancelaria frankowa Gorzów Wielkopolski

Kancelaria frankowa Gorzów Wielkopolski
Posiadasz kredyt frankowy? Mieszkasz lub zawarłeś kredyt w Gorzowie Wielkopolskim i interesuje Cię profesjonalna pomoc dla frankowiczów ? Jeśli tak,...

Pomoc frankowiczom Puławy

Pomoc frankowiczom Puławy
Pomoc na jaką mogą liczyć frankowicze zamieszkujący Puławy oraz okolice może polegać na odfrankowieniu kredytu lub też jego unieważnieniu. Odfrankowienie,...

Kancelarie frankowe opinie

Kancelarie frankowe opinie
Na rynku usług prawnych istnieje już wiele wyspecjalizowanych kancelarii, które oferują usługi z zakresu prowadzenia procesów związanych z umowami kredytu...