SPRAWDŹ ILE MOŻESZ ODZYSKAĆ
Skip to content

Które banki najczęściej przegrywają z frankowiczami?

Które banki najczęściej przegrywają z frankowiczami?

Która kancelaria ma najwięcej wygranych spraw frankowych?

Mało kiedy słyszy się, żeby frankowicze przegrali w sądzie, nawet najnowsze wyroki frankowe składają się z ponad 90% wygranych frankowiczów. Z tego też powodu wiele kancelarii może pochwalić się licznymi wygranymi, którymi to próbuje zachęcić innych frankowych kredytobiorców do współpracy. Jednak należy pamiętać, że ilość wyroków nie świadczy o tym, że dana kancelaria będzie dobrym wyborem. 

Zbyt duża ilość prowadzonych spraw naraz skutkuje brakiem indywidualnego podejścia do klientów, a także wiąże się z wieloma trudnościami związanych z dopilnowaniem terminów sądowych. Zbyt duża ilość spraw frankowych na barkach kancelarii przeciąża ją i wymusza zatrudnienie większej ilości pracowników, którzy często nie są wykwalifikowani i odpowiednio zaznajomieni w sprawie franków, a przez to zwiększają ryzyko przegranej. Podczas wyboru kancelarii należy się więc zwracać uwagę na specjalizację danej kancelarii, a także na jej doświadczenie w prawie bankowym. 

Odpowiednio wybrana kancelaria nie pozwoli, aby współpracujący z nimi frankowicze przegrali. Dołoży wszelkich starań, aby sprawa frankowa zakończyła się już podczas pierwszych rozpraw, a także przygotuje swojego klienta do rozprawy, przedstawiając pytania i odpowiedzi na rozprawie frankowej. 

Kto wygrywa sprawy Frankowe?

Aktualnie aż 97 na 100 spraw o kredyt frankowych kończy się pozytywnym wyrokiem dla frankowicza. Dlatego każdy kredytobiorca zastanawiający się, kto przegrywa sprawy frankowe najczęściej, bez zawahania i z radością może odpowiedzieć „Bank!”. Najnowsze wyroki frankowe nie odbierają frankowiczom optymizmu i zachęcają do skierowania sprawy do sądu. 

Dlaczego frankowicze przegrywają?

Choć frankowicze najnowsze wiadomości 2022 przeglądając, zauważają, że prym wiodą wygrane sprawy frankowe forum, to niekiedy nadal można natrafić na wiadomości o tym, że frankowicze przegrali. Dlaczego się tak dzieje i dlaczego frankowicze przegrywają? Zwykle należy doszukiwać się winy w niedoświadczonym pełnomocniku bądź w tym, że dany kredytobiorca nie był ze swoim pełnomocnikiem szczery i nie przekazał mu znaczących dla sprawy faktów. Jednak przegrane sprawy frankowe nie zdarzają się często. 

Które banki przegrywają z frankowiczami?

Jednym z najczęściej zadawanych przez frankowiczów pytań jest pytanie o to, które banki przegrywają z frankowiczami najczęściej. Bez wątpienia powinien zostać tu wymieniony bank PKO BP, który w ubiegłym roku przegrał aż 99% prowadzonych spraw frankowych w I instancji. 

Ile bierze adwokat za sprawę Frankową?

Nie da się ukryć, że przeszłe i najnowsze wyroki frankowe zachęcają frankowiczów do wchodzenia z bankami na drogę sądową. Jednak walka z bankiem niesie za sobą również koszty współpracy z kancelarią frankową. Stawki, jakie pobierają kancelaria za reprezentowanie frankowiczów, są różne, ale największa część z nich opiera się na modelu finansowym, który dzieli się na dwie części wynagrodzenia. Jedna z nich to opłata wstępna, której uiszczenie jest konieczne na początku współpracy. Druga opłata to premia od sukcesu, która pobierana jest tylko i wyłącznie w momencie, w którym reprezentowani przez daną kancelarię frankowicze przegrali. Najczęściej success fee waha się od 5% do 30%. 


Sebastian Frejowski

Doktor nauk prawnych

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Stypendysta Królowej Holenderskiej oraz Académie de droit international de La Haye, EUI we Florencji. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w prowadzeniu spraw przed sądem w tym w sprawach precedensowych (spory frankowe, , opcje walutowe, wskaźnik Libor). Specjalizuje się w prawie bankowym, rynku kapitałowym, prawie papierów wartościowych. Doradza zarządzającym funduszami, towarzystwom funduszy inwestycyjnych oraz domom maklerskim w sprawach szeroko pojętego rynku finansowego. Prowadzi obsługę prawną podmiotów rynku kapitałowego, w tym spółek publicznych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych i New Connect. Jest autorem i współautorem kilkunastu artykułów związanych z rynkiem kapitałowym, rynkiem papierów wartościowych w tym wystąpień do organów ochrony prawnej (KNF, UOKIK).

Oceń artykuł:

Średnia ocen użytkowników: 5.0

(Na podstawie 198 opinii)

Inne wpisy z tej kategorii

Kancelaria frankowa Gorzów Wielkopolski

Kancelaria frankowa Gorzów Wielkopolski
Posiadasz kredyt frankowy? Mieszkasz lub zawarłeś kredyt w Gorzowie Wielkopolskim i interesuje Cię profesjonalna pomoc dla frankowiczów ? Jeśli tak,...

Pomoc frankowiczom Puławy

Pomoc frankowiczom Puławy
Pomoc na jaką mogą liczyć frankowicze zamieszkujący Puławy oraz okolice może polegać na odfrankowieniu kredytu lub też jego unieważnieniu. Odfrankowienie,...

Kancelarie frankowe opinie

Kancelarie frankowe opinie
Na rynku usług prawnych istnieje już wiele wyspecjalizowanych kancelarii, które oferują usługi z zakresu prowadzenia procesów związanych z umowami kredytu...