Które banki najczęściej przegrywają z frankowiczami?

BEZPŁATNA ANALIZA / 100% WYGRANYCH SPRAW / NAJLEPSI SPECJALIŚCI NIOSĄCY POMOC FRANKOWICZOM
Które banki najczęściej przegrywają z frankowiczami?

Spis treści:

Która kancelaria ma najwięcej wygranych spraw frankowych?

Mało kiedy słyszy się, żeby frankowicze przegrali w sądzie, nawet najnowsze wyroki frankowe składają się z ponad 90% wygranych frankowiczów. Z tego też powodu wiele kancelarii może pochwalić się licznymi wygranymi, którymi to próbuje zachęcić innych frankowych kredytobiorców do współpracy. Jednak należy pamiętać, że ilość wyroków nie świadczy o tym, że dana kancelaria będzie dobrym wyborem. 

Zbyt duża ilość prowadzonych spraw naraz skutkuje brakiem indywidualnego podejścia do klientów, a także wiąże się z wieloma trudnościami związanych z dopilnowaniem terminów sądowych. Zbyt duża ilość spraw frankowych na barkach kancelarii przeciąża ją i wymusza zatrudnienie większej ilości pracowników, którzy często nie są wykwalifikowani i odpowiednio zaznajomieni w sprawie franków, a przez to zwiększają ryzyko przegranej. Podczas wyboru kancelarii należy się więc zwracać uwagę na specjalizację danej kancelarii, a także na jej doświadczenie w prawie bankowym. 

Odpowiednio wybrana kancelaria nie pozwoli, aby współpracujący z nimi frankowicze przegrali. Dołoży wszelkich starań, aby sprawa frankowa zakończyła się już podczas pierwszych rozpraw, a także przygotuje swojego klienta do rozprawy, przedstawiając pytania i odpowiedzi na rozprawie frankowej. 

Kto wygrywa sprawy Frankowe?

Aktualnie aż 97 na 100 spraw o kredyt frankowych kończy się pozytywnym wyrokiem dla frankowicza. Dlatego każdy kredytobiorca zastanawiający się, kto przegrywa sprawy frankowe najczęściej, bez zawahania i z radością może odpowiedzieć „Bank!”. Najnowsze wyroki frankowe nie odbierają frankowiczom optymizmu i zachęcają do skierowania sprawy do sądu. 

Dlaczego frankowicze przegrywają?

Choć frankowicze najnowsze wiadomości 2022 przeglądając, zauważają, że prym wiodą wygrane sprawy frankowe forum, to niekiedy nadal można natrafić na wiadomości o tym, że frankowicze przegrali. Dlaczego się tak dzieje i dlaczego frankowicze przegrywają? Zwykle należy doszukiwać się winy w niedoświadczonym pełnomocniku bądź w tym, że dany kredytobiorca nie był ze swoim pełnomocnikiem szczery i nie przekazał mu znaczących dla sprawy faktów. Jednak przegrane sprawy frankowe nie zdarzają się często. 

Które banki przegrywają z frankowiczami?

Jednym z najczęściej zadawanych przez frankowiczów pytań jest pytanie o to, które banki przegrywają z frankowiczami najczęściej. Bez wątpienia powinien zostać tu wymieniony bank PKO BP, który w ubiegłym roku przegrał aż 99% prowadzonych spraw frankowych w I instancji. 

Ile bierze adwokat za sprawę Frankową?

Nie da się ukryć, że przeszłe i najnowsze wyroki frankowe zachęcają frankowiczów do wchodzenia z bankami na drogę sądową. Jednak walka z bankiem niesie za sobą również koszty współpracy z kancelarią frankową. Stawki, jakie pobierają kancelaria za reprezentowanie frankowiczów, są różne, ale największa część z nich opiera się na modelu finansowym, który dzieli się na dwie części wynagrodzenia. Jedna z nich to opłata wstępna, której uiszczenie jest konieczne na początku współpracy. Druga opłata to premia od sukcesu, która pobierana jest tylko i wyłącznie w momencie, w którym reprezentowani przez daną kancelarię frankowicze przegrali. Najczęściej success fee waha się od 5% do 30%. 

Oceń ten artykuł

0/5

Średnia ocen użytkowników: 5.0
na podstawie 198 opinii

BEZPŁATNA ANALIZA / 100% WYGRANYCH SPRAW / NAJLEPSI SPECJALIŚCI NIOSĄCY POMOC FRANKOWICZOM
Data publikacji: 11 listopada 2022
Ostatnia aktualizacja: 6 maja 2023

KONTAKT

BEZPŁATNA ANALIZA UMOWY KREDYTOWEJ CHF