SPRAWDŹ ILE MOŻESZ ODZYSKAĆ
Skip to content

Specjalistyczna opinia biegłego w sprawach frankowych

Data ostatniej aktualizacji:

Opinia biegłego w sprawie frankowej

Sprawy frankowe są bardzo skomplikowane w swojej prostocie, często niezbędne jest zbadanie okoliczności, a także specjalistyczna opinia biegłego, czy nawet przesłuchanie stron w sprawie frankowej. Wiele słyszy się o efektach, czy też korzyściach, ale mało możemy usłyszeć odnośnie tego, jakie padają pytani i odpowiedzi na rozprawie frankowej. 

Biegły w sprawie frankowej – co po wygranej sprawie frankowej?

Pozwy frankowe sporządzane są w sposób jasny oraz klarowny, dostarczane są do niego również materiały dowodowe w postaci zaświadczeń oraz wyliczeń, jednakże to nie zawsze wystarcza, ponieważ nikt nie chce, aby przegrane sprawy frankowe lub wygrane sprawy frankowe okazały się niedopatrzeniem z uwagi na brak specjalistycznej opinii. Jeśli sąd postanowi o powołaniu biegłego do opiniowania i zostanie ona wygrana, to wszelkie koszty poniesione na poczet opinii zostaną zwrócone powodowi. 

Jak długo trwa proces frankowy?

Proces frankowy, co do zasady trwa nie więcej niż trzy lata, jednakże w większości sytuacji zależy to od sędziego, sądu, a także od tego, czy doszło do przesłuchanie stron w sprawie frankowej oraz dopuszczeniu opinii biegłego. Warto pamiętać, iż niezależnie od tego, jak zeznawać w sprawie frankowej sugerują kancelarie frankowe, to niektóre z zeznań potrafią znacznie wydłużyć proces frankowy, ponieważ mogą otworzyć nowe możliwości, czy potrzebę dodatkowych dowodów w sprawie. Biegły w sprawie frankowej, to konieczność oczekiwania na opinię od trzech do sześciu miesięcy, co również może wydłużyć dodatkowo proces.

Ile rozpraw w sprawie kredytu frankowego?

Jeżeli sąd uzna za konieczne, aby przesłuchanie stron w sprawie frankowej zostało przeprowadzone, to rozpraw w sprawie kredytu frankowego będzie na pewno więcej, niż tylko jedna. Coraz częściej jednak dzieje się tak, że sędziowie rozpatrują sprawy frankowe na jednej rozprawie, co więcej – nawet bez powoływania świadków i niezależnie od tego o jakie pytania i odpowiedzi na rozprawie frankowej chciałby dołączyć bank, który został pozwany.

Jaki biegły w sprawach frankowych?

Biegły w sprawie frankowej musi być specjalistą z zakresu bankowości oraz finansów, jednakże coraz częściej słyszy się, iż biegły w sprawie frankowej specjalizuje się w rachunkowości, czy też księgowości, a nawet ekonomii. Bardzo często zdarza się, że biegły w sprawie frankowej opiniuje w taki sposób, że przegrane sprawy frankowe są po stronie banków, a korzystne są właśnie dla poszkodowanych Frankowiczów. 

Ile spraw wygrali Frankowicze?

Poszukując informacji na temat tego, ile spraw wygrali Frankowicze lub tego, kto przegrywa sprawy frankowe można znaleźć najwięcej przegranych spraw banków, Frankowicze zaś odnoszą w tej materii niesłychane sukcesy. Informacje można znaleźć na sprawy frankowe forum, gdzie wygrane sprawy Frankowiczów, to ponad 95 proc. spraw z korzystnym wyrokiem dla Kredytobiorców. Pytanie, kto przegrywa sprawy frankowe to wręcz retoryczne pytanie, ponieważ banki przegrywają praktycznie każdą sprawę. Wiele osób zastanawia się także, czy są przegrane sprawy Frankowiczów z PKO BP. Otóż, bank PKO BP coraz gorzej radzi sobie z pozwami o kredyty we frankach, praktycznie jak każdy z banków, który jest pozwany przez Frankowicza.

Biegły w sprawie frankowej – czy ktoś odzyskał pieniądze z kredytu Frankowicze?

Nie jest tajemnicą, kto przegrywa sprawy frankowe, ale warto również mieć świadomość, że poza tym, że na koncie banków są przegrane sprawy frankowe, to banki w każdym przypadku zmuszone są do tego, aby wypłacić Frankowiczowi pieniądze, tak aby odzyskał on należne mu pieniądze z kredytu frankowego. Przegrane sprawy frankowe doprowadziły dużą część banków do ogromnych kłopotów finansowych, dlatego odzyskanie pieniędzy przez Frankowiczów wzbudza strach w sektorze bankowym. 

Skontaktuj się z naszą kancelarią i dowiedz się, jak szybko odzyskać pieniądze z kredytu frankowego!


Sebastian Frejowski

Doktor nauk prawnych

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Stypendysta Królowej Holenderskiej oraz Académie de droit international de La Haye, EUI we Florencji. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w prowadzeniu spraw przed sądem w tym w sprawach precedensowych (spory frankowe, , opcje walutowe, wskaźnik Libor). Specjalizuje się w prawie bankowym, rynku kapitałowym, prawie papierów wartościowych. Doradza zarządzającym funduszami, towarzystwom funduszy inwestycyjnych oraz domom maklerskim w sprawach szeroko pojętego rynku finansowego. Prowadzi obsługę prawną podmiotów rynku kapitałowego, w tym spółek publicznych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych i New Connect. Jest autorem i współautorem kilkunastu artykułów związanych z rynkiem kapitałowym, rynkiem papierów wartościowych w tym wystąpień do organów ochrony prawnej (KNF, UOKIK).

Oceń artykuł:

Średnia ocen użytkowników: 5.0

(Na podstawie 198 opinii)
Kalkulator frankowy

Inne wpisy z tej kategorii

Prawnik od franków – kredyty CHF

Prawnik od franków – kredyty CHF
Każdy z frankowiczów myśląc o powierzenie sprawy swojego kredytu prawnikowi zastanawia się czy kancelaria którą wybrał jest odpowiednia oraz jakie...

Jaka kancelaria dla frankowiczów?

Jaka kancelaria dla frankowiczów?
Mając umowę frankową i chcąc rozpocząć spór z bankiem stajemy przed wyborem kancelarii prawnej, która zajmie się naszą sprawą. Niezaprzeczalnie...

Czy Frankowicze wygrywają sprawy frankowe z bankiem?

Czy Frankowicze wygrywają sprawy frankowe z bankiem?
Z miesiąca na miesiąc coraz większa liczba kredytobiorców decyduje się wytoczyć pozwy przeciwko bankom, z którymi zawarli umowę kredytu frankowego....