SPRAWDŹ ILE MOŻESZ ODZYSKAĆ
Skip to content

PKO BP, Bank Millennium i mBank trudne do pokonania w sądzie

Data ostatniej aktualizacji:

Banki trudne do pokonania w sądzie

Okres największej popularności kredytów frankowych to lata od 2006 do 2008. Z uwagi na wysokie oprocentowanie, kredyty hipoteczne w złotych polskich były drogie i niedostępne dla wielu kredytobiorców. Z kolei kredyty hipoteczne w walutach tych krajów, które miały niskie stopy procentowe, były bardzo atrakcyjne i łatwiej dostępne. Wiele osób decydowało się więc na podpisanie umowy kredytu we frankach szwajcarskich, ponieważ nie posiadali zdolności kredytowej, aby wziąć kredyt w złotówkach. Konsekwencją bardzo dużego zainteresowania kredytami frankowymi jest fakt, że aktualnie banki PKO BP, Millennium oraz mBank to najczęściej pozywane banki w sprawach frankowych.

Sprawdź naszą usługę: unieważnienie umowy frankowej i odzyskaj swoje pieniądze razem z doświadczoną kancelarią o rekordowej ilości wygranych spraw frankowych – wyroki frankowe.

Banki trudne do pokonania w sądzie

Jakie są inne banki trudne do pokonania w sprawach frankowych? Banki trudne do pokonania w sądzie to PKO BP, Millennium i mBank. Banki te jako duże podmioty gospodarcze reprezentowane są przez pełnomocników z renomowanych, międzynarodowych kancelarii. Banki PKO BP, Millennium, mBank oferowały umowy kredytów we frankach szwajcarskich posługując się kilkoma wzorcami. Wiele postanowień z tych umów trafiło do rejestru klauzul abuzywnych UOKiK.

Klauzule abuzywne to postanowienia umowy zawieranej z konsumentem, które nie zostały z nim indywidualnie uzgodnione, a które kształtują jego prawa i obowiązki w sposób sprzeczny z dobrymi obyczajami, rażąco naruszając jego interesy. Do rejestru klauzul abuzywnych UOKiK są wpisywane z urzędu wszystkie postanowienia umowne, które zostały uznane za niedozwolone w stosunkach z konsumentami przez Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów albo przez Prezesa UOKiK.

Czy rejestry klauzul abuzywnych UOKiK pomagają w walkach sądowych z tymi bankami? Teoretycznie wpisanie postanowień umownych do rejestru klauzul abuzywnych UOKiK powinno ułatwić pokonanie banków w sądzie. Sąd jednak zbada okoliczności indywidualne każdej sprawy.

Trudne sprawy frankowe z bankami

Jak znaleźć doświadczoną kancelarię specjalizującą się w sporach z bankami dotyczących kredytów we frankach szwajcarskich? Trudne sprawy frankowe z bankami wymagają pomocy doświadczonych w prawie bankowym specjalistów. W tym celu należy poszukać kancelarii doświadczonej i ściśle wyspecjalizowanej w sporach dotyczących umów frankowych.

Szukając odpowiedniej kancelarii frankowej, powinno zwrócić się szczególną uwagę, czy leżąca w naszym zainteresowaniu kancelaria posiada specjalizację w sprawach obejmujących kredyty we frankach. Jest to ogromnie ważne, bowiem doświadczony w sprawach frankowych prawnik nie da się zaskoczyć niekiedy nieuczciwymi sztuczkami pełnomocników banku, zaś na każdą podniesioną w sądzie kwestię odpowie silnymi argumentami.

Najskuteczniejsza kancelaria frankowa składa się zawsze z prawników, którzy doskonale orientują się w prawie bankowym i są zawsze o krok przed bankiem.  

Jakie są najczęstsze problemy frankowiczów związane z PKO BP, Bankiem Millennium i mBankiem? Najczęstsze problemy frankowiczów związane z PKO BP, Bankiem Millennium i mBankiem to skorzystanie z kancelarii nieposiadającej doświadczenia w sprawach frankowych.

W celu uniknięcia problemów w trakcie walki z bankiem należy skorzystać z doświadczonej kancelarii frankowej. Kancelaria Frejowski CHF to zespół specjalistów w dziedzinie prawa bankowego, który od ponad 20 lat skutecznie walczy z instytucjami finansowymi o prawa i roszczenia kredytobiorców. Kancelaria może pochwalić się bardzo dużą skutecznością w sporach z bankami, to jest na poziomie 99% wygranych spraw. Kancelaria frankowa pomoże skierować sprawę przeciwko bankowi do sądu. Wysokość odzyskanej od banku kwoty frankowicz może wyliczyć za pomocą kalkulatora frankowego.

Strategie banków w sądach

Jakie są strategie banków, aby utrudnić procesy sądowe frankowiczom? Pełnomocnicy procesowi banków szukają sposobów na wydłużenie postępowania sądowego oraz zminimalizowania korzyści frankowicza. Utrudnianie przez pełnomocników banków postępowań sądowych polega na:

  • zgłaszaniu zarzutu zatrzymania, którego uwzględnienie przez sąd jest równoznaczne z utratą prawa do odsetek za opóźnienie przez konsumenta,
  • składanie kontrpozwów o zapłatę wynagrodzenia za korzystanie z kapitału lub waloryzację kapitału.  

Sebastian Frejowski

Doktor nauk prawnych

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Stypendysta Królowej Holenderskiej oraz Académie de droit international de La Haye, EUI we Florencji. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w prowadzeniu spraw przed sądem w tym w sprawach precedensowych (spory frankowe, , opcje walutowe, wskaźnik Libor). Specjalizuje się w prawie bankowym, rynku kapitałowym, prawie papierów wartościowych. Doradza zarządzającym funduszami, towarzystwom funduszy inwestycyjnych oraz domom maklerskim w sprawach szeroko pojętego rynku finansowego. Prowadzi obsługę prawną podmiotów rynku kapitałowego, w tym spółek publicznych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych i New Connect. Jest autorem i współautorem kilkunastu artykułów związanych z rynkiem kapitałowym, rynkiem papierów wartościowych w tym wystąpień do organów ochrony prawnej (KNF, UOKIK).

Oceń artykuł:

Średnia ocen użytkowników: 5.0

(Na podstawie 198 opinii)
Kalkulator frankowy

Inne wpisy z tej kategorii

Kredyty frankowe Warszawa Praga – Bemowo

Kredyty frankowe Warszawa Praga – Bemowo
Wielu kredytobiorców posiadających kredyty frankowe Praga Bemowo szuka pomocy frankowiczom na forum. W celu uzyskania skutecznej i kompleksowej pomocy frankowicz...

Kancelaria frankowa Warszawa – którą kancelarię wybrać?

Kancelaria frankowa Warszawa – którą kancelarię wybrać?
Na rynku funkcjonuje całkiem sporo podmiotów, w tym niekoniecznie kancelarii, które zajmują się tematem kredytów frankowych. Jak wybrać dobrze? I...

Sądy Warszawa – wszystko, co musisz wiedzieć

Sądy Warszawa – wszystko, co musisz wiedzieć
Najwięcej spraw frankowych toczy się przed sądami w Warszawie. Dzisiaj przedstawię najważniejsze informacje o warszawskich sądach. Jakie są rodzaje sądów...