SPRAWDŹ ILE MOŻESZ ODZYSKAĆ
Skip to content

Kancelaria frankowa DNB Nord Bank – ugody i kredyty frankowe

Renomowani specjaliści od prawa bankowego. Pomoc w unieważnieniu Twojej umowy kredytu frankowego BRE Bank mBank. Pomagamy Frankowiczom w walce z bankami.


  Skontaktuj się z nami w celu bezpłatnej konsultacji, i analizy Twojej umowy  kancelaria frejowski chf opinie

  DNB Bank Polska począwszy od 2012 roku realizuje strategię ograniczania swojej działalności. Ma to wpływ również na kredyty frankowe zawarte między kredytobiorcami a DNB Bank Polska. DNB Nord Bank oferuje frankowiczom umorzenie części kredytu w przypadku całościowej lub częściowej spłaty kredytu. Zdecydowanie bardziej korzystnym rozwiązaniem dla frankowiczów jest unieważnienie kredytu frankowego DNB Nord Bank.

  Kredyty frankowe w DNB Bank - umowy zawierające klauzule niedozwolone

  • Umowa z 2006 roku
  • Umowa z 2007 roku
  • Umowa z 2008 roku
  • Umowa z 2009 roku

  Jak odzyskać pieniądze z kredytu frankowego DNB Bank S.A.?

  Sposobów na pozbycie się problemu, jakim jest kredyt frankowy w DNB Banku jest wiele. Możliwe jest złożenie pozwu zbiorowego lub indywidualne dochodzenie rozwiązania takiego jak unieważnienie umowy kredytu frankowego z DNB Bank lub takiego, jakim jest odfrankowienie kredytu DNB Bank. Innym rozwiązaniem, na jakie można liczyć, są ugody z frankowiczami DNB Bank. Czy każde z wymienionych tu rozwiązań jest tak samo korzystne dla frankowych kredytobiorców? Czy pozew zbiorowy przyniesie oczekiwane rozwiązanie, czy jednak niezbędne jest wynajęcie adwokata? Czy aby na pewno warto decydować się na ugody frankowe DNB Bank?

  Wiele osób sądzi, że kredytów we franku szwajcarskim udzielały jedynie największe banki działające na polskim rynku. Nic bardziej mylnego, gdyż w okresie największego zainteresowania kredytobiorców kredytami frankowymi, zawarcie takiej umowy oferowały również banki, których udział w krajowym rynku był relatywnie niewielki.

  Jednym z takich banków, który oferował kredyty frankowe jest DNB Bank S.A. (później jako DnB Nord Polska). DNB Bank to bank z kapitałem norweskim, który nie jest co prawda szerzej znany w Polsce, ale na rynku skandynawskim (zwłaszcza w Norwegii) jest jednym z największych banków.

  DNB Bank kojarzą z pewnością niektórzy frankowicze, z uwagi na zaciągnięte właśnie w DNB Bank kredyty frankowe. Liczba kredytów frankowych w DNB Bank jest stosunkowo niewielka, mimo to frankowicze, którzy podpisali umowy kredytu frankowego z DNB Bank borykają się z analogicznymi problemami co pozostali kredytobiorcy frankowi. W efekcie frankowicze ci również muszą odpowiedzieć sobie na pytanie, czy skierować przeciwko DNB Bank pozew frankowy, czy też może skorzystać z propozycji ugody DNB Bank dla frankowiczów.

  DNB Nord ugody frankowe

  Ugody frankowe DNB Bank, na jakie mogą liczyć frankowicze posiadający kredyty frankowe w DNB Banku, nie mają zbyt wiele wspólnego z warunkami, jakie proponowała Komisja Nadzoru Finansowego.Co więcej, ugody z frankowiczami DNB Bank nie mają powszechnego charakteru, a ich szczegóły zostały objęte tajemnicą. Dzięki informacjom, które trafiły do sieci, dowiadujemy się, że ugody frankowe DNB Bank polegają na niewielkiej obniżce aktualnego zobowiązania i uniemożliwiają odzyskanie nadpłaconych rat. Za możliwość wspomnianej wyżej niewielkiej obniżki salda, DNB Bank oczekuje zrzeczenia się wszelkich praw oraz roszczeń z tytułu wadliwej umowy kredytu we franku szwajcarskim, przez co ​​frankowicze przeciwko DNB Bank mają zamkniętą możliwość dochodzenia swoich roszczeń w przyszłości.Zważywszy na te skrajnie niekorzystne ugody z frankowiczami DNB Bank, można bez wątpienia uznać, że największe korzyści mogą uzyskać frankowicze, którzy zdecydują się skierować sprawę do sądu.

  Umorzenie kredytu frankowego DNB Nord Bank

  Z uwagi na okoliczność, że DNP Nord Bank Norweski stopniowo wycofuje ze swojej oferty w Polsce kolejne produkty finansowe, oferuje frankowiczom program umorzeń walutowych kredytów hipotecznych.

  Warunkiem częściowego umorzenia zobowiązania jest całkowita spłata zadłużenia lub przynajmniej dokonanie nadpłaty. W ramach oferty „Całkowita spłata kredytu hipotecznego w PLN z dyskontem 2022” DNB Bank umożliwia kredytobiorcom skorzystanie z maksymalnie 10% umorzenia długu przy wcześniejszej całkowitej lub częściowej spłacie kredytu. Spłata nastąpi w oparciu o przeliczenie kwoty zadłużenia według średniego kursu NBP na dzień przedterminowej spłaty kredytu frankowego.Odfrankowienie kredytu

  Odfrankowienie kredytu polega na utrzymaniu w mocy zawartej pomiędzy kredytobiorcą a bankiem umowy kredytu, przy jednoczesnym pozbawienie umowy kredytu mechanizmu indeksacji/denominacji kredytu walutą obcą franka szwajcarskiego oraz zastosowaniu dotychczasowego oprocentowania określonego przy zawarciu umowy kredytu.

  Odfrankowienie kredytu najczęściej jest roszczeniem ewentualnym do roszczenia o unieważnienie umowy, które w skutkach dla kredytobiorcy jest korzystniejsze. Wygrana przez kredytobiorcę sprawa o unieważnienie lub odfrankowienie kredytu hipotecznego to szansa na odzyskanie nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych..

  Czy warto złożyć pozew zbiorowy frankowiczów przeciwko DNB Bank?

  Pozew zbiorowy przeciwko DNB Bank z pewnością kojarzy się z niższymi kosztami czy to w przypadku opłaty sądowej, czy w przypadku kosztów pełnomocnika, który reprezentowałby całą grupę. Jednak taka oszczędność może nie przynieść oczekiwanych korzyści. Pozew zbiorowy przeciwko DNB Bank nie pozwala na ubieganie się o zwrot nadpłaconych rat kredytu, czego dochodzić można w przypadku pozwu indywidualnego. Frankowicze przeciwko DNB Bank, którzy chcą zyskać na czasie, z pewnością nie będą zadowoleni z faktu, iż pozew zbiorowy przeciwko DNB Bank jest zwykle rozpatrywany dwu lub trzykrotnie dłużej niż ma to miejsce w przypadku pozwu indywidualnego. Biorąc pod uwagę powyższe, zdecydowanie korzystniejszym sposobem na walkę z bankiem jest dobór odpowiedniego adwokata lub radcy prawnego i wytoczenie indywidualnego powództwa. Frankowiczów do podjęcia indywidualnej walki z bankiem powinien zachęcić fakt, iż dla posiadaczy zobowiązania, jakim jest DNB Bank kredyt frankowy sąd wydaje orzeczenia na korzyść frankowiczów.

  DNB Bank frankowicze - Kancelaria dla frankowiczów DNB Bank

  Kancelaria frankowa Frejowski CHF doskonale zdaje sobie sprawę z tego, czego oczekiwać mogą frankowicze posiadający toksyczny kredyt frankowy w DNB Bank. Dlatego też przed podjęciem decyzji o współpracy z naszym zespołem, frankowicze przeciwko DNB Bank mogą liczyć na bezpłatną i niezobowiązującą analizę dokumentacji kredytowej, dzięki której poznają realne szanse na wygraną oraz dokładne kwoty, jakich mogą dochodzić w starciu z bankiem. Skontaktuj się z nami za pomocą formularza kontaktowego i rozpocznij walkę o życie bez kredytu!

  DNB Bank - kancelaria dla frankowiczów

  Kancelaria frankowa Frejowski CHF doskonale zdaje sobie sprawę z tego, czego oczekują frankowicze posiadający toksyczny kredyt frankowy w DNB Bank. Dlatego też przed podjęciem decyzji o współpracy z naszym zespołem, frankowicze przeciwko DNB Bank mogą liczyć na bezpłatną i niezobowiązującą analizę dokumentacji kredytowej, dzięki której poznają realne szanse na wygraną oraz dokładne kwoty, jakich mogą dochodzić w starciu z bankiem. Skontaktuj się z nami za pomocą formularza kontaktowego i rozpocznij walkę o życie bez kredytu!

  DNB Bank - aktualizacja 2024

  W 2024 należy spodziewać się, że DNB bank w dalszym ciągu będzie kontynuował program ugód frankowych. Z uwagi na niewielki udział w rynku kredytów frankowych nie należy spodziewać się znaczącej ilości spraw frankowych z udziałem DNB Bank w 2024 r.

  PRZYKŁADOWE WYROKI

  WYBRANE OPINIE KLIENTÓW

  Jeśli ktoś szuka profesjonalnej kancelarii, dla której liczą się ludzie i wygrana to polecam kancelarię Frejowski CHF.

  Pani Aleksandra

  Świetny zespół. Widać, że nad sprawą jednego klienta pracuje kilka osób, ale świetnie się między sobą dogadują. Moje zaangażowanie jako klienta ograniczone do niezbędnego minimum.

  Pan Józef

  To oni wszystkiego pilnują! Od momentu zgłoszenia przez formularz, oni pilnują żeby były dokumenty, żeby robić wszystko zgodnie z terminem. I odpowiedzą dosłownie na każde pytanie w temacie kredytów frankowych.

  Pan Stanisław

  NASI EKSPERCI

  Sebastian Frejowski

  Doktor nauk prawnych

  Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Stypendysta Królowej Holenderskiej oraz Académie de droit international de La Haye, EUI we Florencji. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w prowadzeniu spraw przed sądem w tym w sprawach precedensowych (spory frankowe, , opcje walutowe, wskaźnik Libor). Specjalizuje się w prawie bankowym, rynku kapitałowym, prawie papierów wartościowych. Doradza zarządzającym funduszami, towarzystwom funduszy inwestycyjnych oraz domom maklerskim w sprawach szeroko pojętego rynku finansowego. Prowadzi obsługę prawną podmiotów rynku kapitałowego, w tym spółek publicznych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych i New Connect. Jest autorem i współautorem kilkunastu artykułów związanych z rynkiem kapitałowym, rynkiem papierów wartościowych w tym wystąpień do organów ochrony prawnej (KNF, UOKIK).

  Kalkulator frankowy

  Darmowy kalkulator umowy frankowej

  Sprawdź ile możesz odzyskać!
  Kancelaria Frejowski

  MODEL WSPÓŁPRACY

  Bezpłatnie przeanalizujemy Twoją umowę kredytową oraz przedstawimy skuteczną strategię prowadzącą do niezależności finansowej.

  1.

  ANALIZA UMOWY KREDYTOWEJ

  Bezpłatnie przeanalizujemy Twoją umowę kredytową oraz przedstawimy skuteczną strategię prowadzącą do niezależności finansowej.

  2.

  NAWIĄZANIE WSPÓŁPRACY

  Przedstawimy konieczne do podpisania dokumenty. Na każdym etapie prowadzenia sprawy możesz skontaktować się z dedykowanym specjalnie dla Ciebie opiekunem.

  3.

  NEGOCJACJE Z BANKIEM

  Występujemy z reklamacją produktu kredytowego do banku oraz wnioskujemy o przekazanie szczegółowej dokumentacji. W tym kroku przerywamy bieg przedawnienia.

  4.

  DROGA SĄDOWA

  Sporządzamy pozew oraz występujemy na drogę sądową w sprawie nadużyć banku związanych z Twoim kredytem.

  BLOG EKSPERCKI

  Sprawdź wiedzę naszych ekspertów na temat prawa bankowego, oraz prowadzenia spraw frankowych.