SPRAWDŹ ILE MOŻESZ ODZYSKAĆ
Skip to content

Sprawy frankowe Wielkopolska

Data ostatniej aktualizacji:

Sprawy frankowe Wielkopolskie

Na przestrzeni ostatnich 4-5 lat liczba pozwów frankowy ciągle wzrasta. Tak sytuacja nie powinna dziwić, od dłuższego czasu linia orzecznicza polskich sądów jest bardzo korzystna dla kredytobiorców frankowych. Podobnie wyroki wydawane przez TSUE (w tym najświeższe z lat 2023-24) uwzględniają interesy frankowiczów i stanowią potwierdzenie zasadności ich roszczeń. W efekcie obecnie ponad 95% spraw kończy się wygraną kredytobiorców frankowych.  

Stąd też osoby, które nie złożyły jeszcze pozwu, a podpisały swego czasu umowę kredytu CHF powinny rozważyć skierowanie sprawy do sądu sprawy. Korzystne rozstrzygnięcie takiego postępowania w istotny sposób może polepszyć sytuację ekonomiczną kredytobiorców frankowych. Warto zauważyć, że wartość roszczenia o kredyt frankowy Wielkopolska można wyliczyć samodzielnie za pomocą darmowego kalkulatora frankowego.

Sprawy frankowe w Wielkopolsce, w tym w zakresie m.in. unieważnienia umowy kredytu frankowego świadczy kancelaria frankowa Frejowski CHF. Kancelaria Frejowski CHF posiada bogate doświadczenie w sporach sądowych z bankami, aktywnie angażując się i reprezentując klientów m.in. w postępowaniach związanych z kredytami CHF.

Oferujemy wsparcie frankowiczom w całej Wielkopolsce:

Prawnicy frankowi Wielkopolska

Sprawy frankowe w Wielkopolsce (i nie tylko) prowadzić mogą do dwóch korzystnych rozstrzygnięć. Po pierwsze sąd może usunąć zapisy dotyczące CHF z umowy i dokonać tzw. odfrankowienia umowy i przekształcenia jej w kredyt złotówkowy. Już takie rozstrzygnięcie sprawy będzie dużą ulgą ekonomiczną dla kredytobiorcy. 

Sprawy o kredyt frankowy Wielkopolskie mogą zakończyć się jednak jeszcze korzystniej – unieważnieniem umowy kredytowej. W takim wypadku kredytobiorca otrzyma od banku wszystko to co dotychczas mu zapłacił (w tym raty kapitałowo – odsetkowe, ale też prowizje i inne opłaty manipulacyjne), sam będzie musiał jedynie zwrócić kwotę otrzymanego kapitału.

Pomoc frankowiczom Wielkopolska

Kredyt frankowy Wielkopolskie to zagadnienie jakie trzeba powierzyć profesjonalistom. Kancelaria Frejowski CHF składa się z zespołu doświadczonych specjalistów z zakresu prawa bankowego. Współpracujący z nami prawnicy frankowi Wielkopolska od wielu lat prowadzą z sukcesami spory z bankami. Oferta kancelarii Frejowski CHF skierowana jest między innymi do mieszkańców Województwa Wielkopolskiego.

Autor: radca prawny Maciej Fiedorowicz, nr wpisu WA-15162