Frank szwajcarski najdroższy od marca! A to dopiero początek

frank szwajcarski najdroższy od marca raty będą rosnąć

Spis treści:

Frank szwajcarski ponownie wraca, tym razem jednak mocniejszy i wyższy. Rynek walutowy również został dotknięty tą niekorzystną tendencją, bowiem polski złoty zalicza aktualnie dość znaczącą regresję i traci tym samym na wartości. Zaostrzenie polityki monetarnej odbywa się nie tylko w Polsce, ale także w Szwajcarii, bowiem również tam inflacja oraz wzrosty cen konsumpcyjnych biją rekordy wysokości. Prognozy zdają się nie napawać optymizmem, a ekonomiści zapowiadają, że będzie jeszcze gorzej.

  • Polski złoty w relacji do franka szwajcarskiego spadł nawet o ponad 2 proc.
  • Frank szwajcarski aktualnie wynosi najwięcej od marca bieżącego roku
  • Inflacja w Szwajcarii jest najwyższa od października 1993 roku i nadal będzie przyśpieszać
  • Kolejne podwyżki stóp procentowych w Szwajcarii znacząco wpłyną na kurs franka szwajcarskiego, a tym samym na Polskich frankowiczów

Słaby złoty – mocny frank szwajcarski

Nigdy nie zazdroszczono frankowiczom sytuacji, w której znaleźli się przez zaciągnięcie kredytu frankowego, bowiem o ile zapewniano konsumentów o stabilności waluty, jaką jest frank szwajcarski i przedstawiano kredyt frankowy, jako najbardziej korzystny – o tyle nie wspomniano o klauzulach abuzywnych, które niektórych doprowadziły na skraj bankructwa.

Sytuacja na rynku walutowym nie nastraja optymistycznie, a to za sprawą znacznego osłabienia złotego wobec innych walut i tak relacja frank szwajcarski do złotego polskiego wzrosła o ponad 2 procent. Doświadczyliśmy już jednej podwyżki stóp procentowych w związku z galopującą inflacją w Szwajcarii, której nikt się nie spodziewał, ponieważ była pierwszą taką od ponad 15 lat.

Warto zauważyć, iż wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych w Szwajcarii wzrosły tylko w czerwcu o 3, 4 proc. wynosząc około 3 proc, podczas gdy w Polsce wskaźnik inflacji wynosi już 15, 6 proc. Nie trzeba chyba przypominać, jak poziom wskaźnika inflacji w Polsce wpłynął na podniesienie stóp procentowych, które w sposób destrukcyjny wręcz podniosły wysokość rat kredytu w polskim złotym. W naszej ocenie stopy procentowe będą podnoszone, a tym samym wraz ze wzrostem rat kredytów wzrośnie także zainteresowanie frankowiczów złożeniem swojej sprawy do sądu.

Frank szwajcarski wyśle frankowiczów na sądu

Sytuacja frankowiczów do marca bieżącego roku zdawała się być w miarę stabilna, niestety ta uległa zmianie. Umocnienie się franka szwajcarskiego oraz zapowiadane podwyżki stóp procentowych stanowią teraz główne zagrożenie dla płynności finansowej polskich frankowiczów

Nasze doświadczenie ze sprawami frankowymi pozwala stwierdzić, iż każda skokowa zmiana wysokości raty jest dla frankowiczów bodźcem do wejścia na drogę sądową, która notabene jest najkorzystniejszym rozwiązaniem frankowych problemów. Pilotaż ugód, wakacje kredytowe, propozycje przewalutowania – to wszystko nie zdało swojego egzaminu wówczas, gdy będący w potrzebie frankowicze błagali o jakąkolwiek pomoc.

Wszystkich frankowiczów obawiających się wysokich rat kredytu, które już za moment się zmaterializują – zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami! Dowiedz się, jak unieważnić swoją umowę i wstrzymać płatność rat kredytu na czas postępowania sądowego!

Oceń ten artykuł

0/5

Średnia ocen użytkowników: 5.0
na podstawie 198 opinii

KONTAKT

BEZPŁATNA ANALIZA UMOWY KREDYTOWEJ CHF