Zawieszenie kredytu frankowego lepsze niż wakacje kredytowe. Frankowicze mogą zrobić to szybko!

BEZPŁATNA ANALIZA / 100% WYGRANYCH SPRAW / NAJLEPSI SPECJALIŚCI NIOSĄCY POMOC FRANKOWICZOM
zawieszenie kredytu wakacje kredytowe frankowicze

Spis treści:

Skierowane do kredytobiorców złotówkowych wsparcie systemu wprawiło wielu zainteresowanych tematem w ogromne poruszenie. Większość osób posiadających kredyt frankowy czuła się pominięta, szczególnie ze względu na fakt, że inflacja dotyka wszystkich po równo. Oliwy do ognia dolał również fakt, że nikt nie interesował się losem frankowiczów, gdy podwyżki sukcesywnie wykańczamy ich zasoby finansowe, a to wywoływało ogromne poczucie niesprawiedliwości. Istnieje jednak pewne rozwiązanie, które jest zdecydowanie lepsze od wakacji kredytowych i jest nim zawieszenie spłat kredytu frankowego!

Frankowicze w inflacji bez wsparcia

Wakacje kredytowe zostały skierowane do kredytobiorców posiadających kredyt w złotówkach, a więc do tak zwanych złotówkowiczów, których podwyżki stóp procentowych doprowadziły do znacznego nadwyrężenia domowych budżetów, a w niektórych sytuacjach wykraczały nawet poza ich miesięczne dochody. 

Stale rosnący kurs CHF, a także wysoka inflacja nie wpływają pozytywnie na sytuację, w jakiej znaleźli się frankowi kredytobiorcy, a oferowana przez rząd pomoc frankowiczom, jak można zauważyć – nie przybyła. Mateusz Morawiecki, który został zapytany o los zapomnianych frankowiczów, zdecydowanie wysyła ich do sądu, pokazując przez to, że rząd nie ma zamiaru poczynić konkretnych działań w tej materii. Jak więc uzyskać zawieszenie rat kredytu frankowego, które zostało wspomniane na początku tekstu? 

Zawieszenie spłat kredytu frankowego jak wakacje kredytowe?

W przypadku wakacji kredytowych odroczenie spłaty kredytu zdaje się być bardzo nieopłacalnym rozwiązaniem dla kredytobiorców. Warto jednak wspomnieć o tym, jak wielkie korzyści mogą płynąć z podjęcia decyzji o wszczęciu powództwa przeciwko bankowi. Wraz z pozwem możliwe jest złożenie wniosku o zawieszenie rat kredytu frankowego, które pozwoli frankowiczom w sposób legalny zaprzestać płacenia rat na czas procesu sądowego. Rozważając decyzję o podjęciu się walki z bankiem, podczas której można zawiesić raty, powinno się pamiętać o tym, że niebawem, bo już we wrześniu tego roku czeka nas konsekwencja decyzji Szwajcarii w sprawie podniesienia stóp procentowych. Kurs CHF umocni się, a stopy procentowe wpłyną na wysokość rat polskich frankowiczów, dlatego też jakiekolwiek zabezpieczenie w tej sytuacji jest wręcz wskazane. 

Wakacje kredytowe vs zawieszenie rat kredytu frankowego 

Złożenie wniosku o odroczenie spłaty kredytu z pewnością stanowi ogromną pomoc frankowiczom, którzy w tym czasie mogą podreperować swój budżet domowy. Na czas postępowania sądowego zawieszane są raty kapitałowo-odsetkowe, a bank nie ma możliwości domagania się od frankowicza ich uiszczenia. To jeszcze nie koniec, bowiem bank nie może również przekazać do BIK-u oraz KRD informacji o braku płatności ze strony frankowicza.

Udzielenie zabezpieczenia, za sprawą którego frankowicz może zyskać zawieszenie spłat kredytu frankowego, jest wydawane przez sąd za pośrednictwem postanowienia. Dlatego też, jeśli frankowicze obawiają się nadchodzących wielkimi krokami wysokich rat, warto zdecydować się na pozwanie banku o unieważnienie umowy kredytowej i przy tej okazji wstrzymać płatność swojego zobowiązania na okres postępowania. Doświadczenie naszej kancelarii pozwala nam stwierdzić, że praktycznie każdy złożony wniosek o zawieszenie rat kredytu frankowego rozpatrywany jest pozytywnie, o ile sporządzony jest w sposób rzetelny oraz pewne wymagane warunki zostaną spełnione. Należy wskazać na fakt, że na pozytywne rozpatrzenie wniosku wpływa też czynnik ludzki, co oznacza, że sąd orzekający również będzie zdawał sobie sprawę z tego, z jakimi problemami finansowymi borykają się frankowicze. 

Pozew i zawieszenie spłat kredytu frankowego

Specjaliści zapowiadają, że lawina podwyżek dopiero się rozpocznie i choć należy ponieść pewnego rodzaju koszty na poczet rozpoczęcia sądowej walki z bankiem, to nie są to już tak duże sumy, jak comiesięczne raty kredytów po podwyżkach, które czekają wszystkich frankowiczów. Bezapelacyjnie zatem zawieszenie rat kredytu frankowego jest inwestycją oraz zabezpieczeniem interesu frankowiczów. Skontaktuj się z naszą kancelarią frankową Frejowski CHF, która duży nacisk kładzie właśnie na zawieszenie spłat kredytu frankowego dla swoich klientów, aby ci już na początku swojej walki o sprawiedliwość mogli, chociaż na chwilę odetchnąć bez toksycznego kredytu frankowego.

Oceń ten artykuł

0/5

Średnia ocen użytkowników: 5.0
na podstawie 198 opinii

BEZPŁATNA ANALIZA / 100% WYGRANYCH SPRAW / NAJLEPSI SPECJALIŚCI NIOSĄCY POMOC FRANKOWICZOM
Data publikacji: 19 sierpnia 2022
Ostatnia aktualizacja: 11 października 2022

KONTAKT

BEZPŁATNA ANALIZA UMOWY KREDYTOWEJ CHF