SPRAWDŹ ILE MOŻESZ ODZYSKAĆ
Skip to content

Zawieszenie kredytu frankowego lepsze niż wakacje kredytowe. Frankowicze mogą zrobić to szybko!

zawieszenie kredytu wakacje kredytowe frankowicze

Skierowane do kredytobiorców złotówkowych wsparcie systemu wprawiło wielu zainteresowanych tematem w ogromne poruszenie. Większość osób posiadających kredyt frankowy czuła się pominięta, szczególnie ze względu na fakt, że inflacja dotyka wszystkich po równo. Oliwy do ognia dolał również fakt, że nikt nie interesował się losem frankowiczów, gdy podwyżki sukcesywnie wykańczamy ich zasoby finansowe, a to wywoływało ogromne poczucie niesprawiedliwości. Istnieje jednak pewne rozwiązanie, które jest zdecydowanie lepsze od wakacji kredytowych i jest nim zawieszenie spłat kredytu frankowego!

Frankowicze w inflacji bez wsparcia

Wakacje kredytowe zostały skierowane do kredytobiorców posiadających kredyt w złotówkach, a więc do tak zwanych złotówkowiczów, których podwyżki stóp procentowych doprowadziły do znacznego nadwyrężenia domowych budżetów, a w niektórych sytuacjach wykraczały nawet poza ich miesięczne dochody. 

Stale rosnący kurs CHF, a także wysoka inflacja nie wpływają pozytywnie na sytuację, w jakiej znaleźli się frankowi kredytobiorcy, a oferowana przez rząd pomoc frankowiczom, jak można zauważyć – nie przybyła. Mateusz Morawiecki, który został zapytany o los zapomnianych frankowiczów, zdecydowanie wysyła ich do sądu, pokazując przez to, że rząd nie ma zamiaru poczynić konkretnych działań w tej materii. Jak więc uzyskać zawieszenie rat kredytu frankowego, które zostało wspomniane na początku tekstu? 

Zawieszenie spłat kredytu frankowego jak wakacje kredytowe?

W przypadku wakacji kredytowych odroczenie spłaty kredytu zdaje się być bardzo nieopłacalnym rozwiązaniem dla kredytobiorców. Warto jednak wspomnieć o tym, jak wielkie korzyści mogą płynąć z podjęcia decyzji o wszczęciu powództwa przeciwko bankowi. Wraz z pozwem możliwe jest złożenie wniosku o zawieszenie rat kredytu frankowego, które pozwoli frankowiczom w sposób legalny zaprzestać płacenia rat na czas procesu sądowego. Rozważając decyzję o podjęciu się walki z bankiem, podczas której można zawiesić raty, powinno się pamiętać o tym, że niebawem, bo już we wrześniu tego roku czeka nas konsekwencja decyzji Szwajcarii w sprawie podniesienia stóp procentowych. Kurs CHF umocni się, a stopy procentowe wpłyną na wysokość rat polskich frankowiczów, dlatego też jakiekolwiek zabezpieczenie w tej sytuacji jest wręcz wskazane. 

Wakacje kredytowe vs zawieszenie rat kredytu frankowego 

Złożenie wniosku o odroczenie spłaty kredytu z pewnością stanowi ogromną pomoc frankowiczom, którzy w tym czasie mogą podreperować swój budżet domowy. Na czas postępowania sądowego zawieszane są raty kapitałowo-odsetkowe, a bank nie ma możliwości domagania się od frankowicza ich uiszczenia. To jeszcze nie koniec, bowiem bank nie może również przekazać do BIK-u oraz KRD informacji o braku płatności ze strony frankowicza.

Udzielenie zabezpieczenia, za sprawą którego frankowicz może zyskać zawieszenie spłat kredytu frankowego, jest wydawane przez sąd za pośrednictwem postanowienia. Dlatego też, jeśli frankowicze obawiają się nadchodzących wielkimi krokami wysokich rat, warto zdecydować się na pozwanie banku o unieważnienie umowy kredytowej i przy tej okazji wstrzymać płatność swojego zobowiązania na okres postępowania. Doświadczenie naszej kancelarii pozwala nam stwierdzić, że praktycznie każdy złożony wniosek o zawieszenie rat kredytu frankowego rozpatrywany jest pozytywnie, o ile sporządzony jest w sposób rzetelny oraz pewne wymagane warunki zostaną spełnione. Należy wskazać na fakt, że na pozytywne rozpatrzenie wniosku wpływa też czynnik ludzki, co oznacza, że sąd orzekający również będzie zdawał sobie sprawę z tego, z jakimi problemami finansowymi borykają się frankowicze. 

Pozew i zawieszenie spłat kredytu frankowego

Specjaliści zapowiadają, że lawina podwyżek dopiero się rozpocznie i choć należy ponieść pewnego rodzaju koszty na poczet rozpoczęcia sądowej walki z bankiem, to nie są to już tak duże sumy, jak comiesięczne raty kredytów po podwyżkach, które czekają wszystkich frankowiczów. Bezapelacyjnie zatem zawieszenie rat kredytu frankowego jest inwestycją oraz zabezpieczeniem interesu frankowiczów. Skontaktuj się z naszą kancelarią frankową Frejowski CHF, która duży nacisk kładzie właśnie na zawieszenie spłat kredytu frankowego dla swoich klientów, aby ci już na początku swojej walki o sprawiedliwość mogli, chociaż na chwilę odetchnąć bez toksycznego kredytu frankowego.


Sebastian Frejowski

Doktor nauk prawnych

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Stypendysta Królowej Holenderskiej oraz Académie de droit international de La Haye, EUI we Florencji. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w prowadzeniu spraw przed sądem w tym w sprawach precedensowych (spory frankowe, , opcje walutowe, wskaźnik Libor). Specjalizuje się w prawie bankowym, rynku kapitałowym, prawie papierów wartościowych. Doradza zarządzającym funduszami, towarzystwom funduszy inwestycyjnych oraz domom maklerskim w sprawach szeroko pojętego rynku finansowego. Prowadzi obsługę prawną podmiotów rynku kapitałowego, w tym spółek publicznych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych i New Connect. Jest autorem i współautorem kilkunastu artykułów związanych z rynkiem kapitałowym, rynkiem papierów wartościowych w tym wystąpień do organów ochrony prawnej (KNF, UOKIK).

Oceń artykuł:

Średnia ocen użytkowników: 5.0

(Na podstawie 198 opinii)

Inne wpisy z tej kategorii

Kancelaria frankowa Gorzów Wielkopolski

Kancelaria frankowa Gorzów Wielkopolski
Posiadasz kredyt frankowy? Mieszkasz lub zawarłeś kredyt w Gorzowie Wielkopolskim i interesuje Cię profesjonalna pomoc dla frankowiczów ? Jeśli tak,...

Pomoc frankowiczom Puławy

Pomoc frankowiczom Puławy
Pomoc na jaką mogą liczyć frankowicze zamieszkujący Puławy oraz okolice może polegać na odfrankowieniu kredytu lub też jego unieważnieniu. Odfrankowienie,...

Kancelarie frankowe opinie

Kancelarie frankowe opinie
Na rynku usług prawnych istnieje już wiele wyspecjalizowanych kancelarii, które oferują usługi z zakresu prowadzenia procesów związanych z umowami kredytu...