O co zapyta sąd na sprawie frankowej?

BEZPŁATNA ANALIZA / 100% WYGRANYCH SPRAW / NAJLEPSI SPECJALIŚCI NIOSĄCY POMOC FRANKOWICZOM

Spis treści:

Gdy tylko rozprawa o kredyt we frankach jest blisko, wielu frankowiczów zastanawia się, jak zeznawać w sprawie frankowej. Skutkuje to licznymi wyszukiwaniami w internecie i wpisywaniem rozmaitych fraz takich jak „pytania na rozprawie frankowej forum”, które ma na celu pomóc kredytobiorcom poznać przykładowe pytania i odpowiedzi na rozprawie frankowej. Jak wygląda przesłuchanie stron w sprawie frankowej? Jakie mogą pojawić się pytania do świadków banku? Zachęcamy do poniższej lektury, w której postaramy się odpowiedzieć na wymienione pytania. 

Jak się przygotować do sprawy Frankowej?

Gdy nieubłaganie nadchodzi przesłuchanie stron w sprawie frankowej, kredytobiorców dopada ogromny stres. Jednak nie ma powodów do obaw. Należy wtedy pamiętać, że zadaniem reprezentującego frankowicza pełnomocnika nie jest tylko reprezentacja przed sądem i mowa końcowa w sprawie frankowej, ale również odpowiednie przygotowanie klienta do rozprawy. W tym celu pełnomocnik umawia się z frankowiczem na spotkanie, podczas którego zostaną omówione wszelkie pytania i odpowiedzi na rozprawie frankowej występujące. Na takim spotkaniu kredytobiorca dostanie dokładnie przygotowane przez kancelarię frankową instrukcję, jak zeznawać w sprawie frankowej. Spotkania przygotowujące do rozprawy zwykle przybierają postać spotkania bezpośredniego bądź spotkania w trybie on-line, choć często obywają się poprzez konsultacje telefoniczne. 

O co pytają w sądzie na rozprawie Frankowej?

Pytania, jakie może wręcz „zagwarantować” frankowiczowi rozprawa o kredyt frankowy, mogą być następujące: 

  • Kiedy oraz w jakim celu został zaciągnięty kredyt we frankach?
  • Czy zaciągnięty kredyt był powiązany z działalnością gospodarczą?
  • Czy nieruchomość, na jakiej zakup został zaciągnięty kredyt, była wynajmowana? 
  • Dlaczego kredytobiorca zdecydował się na zaciągnięcie kredytu w walucie CHF, a nie zaś w PLN?
  • Czy w momencie zaciągania kredytu we frankach kredytobiorca miał zdolność kredytową w złotówkach?
  • W jaki sposób kredytobiorca dowiedział się o możliwości zaciągnięcia kredytu we frankach szwajcarskich? 

Pytania do świadków banku – czego dotyczą zeznania świadków banku? 

Przesłuchanie stron w sprawie frankowej nie skupia się jedynie na przesłuchaniu frankowicza, ponieważ zarówno sąd, jak i pełnomocnik kredytobiorcy może wystosować pytania do świadków banku. Biorąc pod uwagę wszelkie dotychczasowe postępowania frankowe, można zauważyć, iż zeznania świadków banku skupiają się przede wszystkim na wszelkich praktykach, wytycznych oraz procedurach, które obowiązują w danym banku. Świadkowie banku podnoszą temat powiązań z wypłacaniem oraz spłacaniem kredytów waloryzowanych do CHF, a także temat ustalania przez bank kursów waluty, które były brane pod uwagę podczas przeliczania comiesięcznych rat kredytu. 

Jak długo trwa sprawa Frankowa w sądzie?

Pytania i odpowiedzi na rozprawie frankowej nie wzbudzają takiego zainteresowania jak pytania, które dotyczą tego, jak długo trwa sprawa frankowa. Niestety niełatwo oszacować długość trwania konkretnych spraw, jednak można z pewnością przyjąć, iż na rozwiązanie sprawy kredytu we frankach frankowicz musi poczekać 2-3 lata

Co po wygranej sprawie Frankowej?

Gdy ostatnia rozprawa o kredyt we frankach ma miejsce i do uszu frankowicza dobiega mowa końcowa w sprawie frankowej, zastanawia się on z pewnością nad tym, jakie będą następstwa ewentualnej wygranej. Różni się to oczywiście od wyroku sądu, bowiem w sprawie może zostać zasądzone unieważnienie umowy oraz odfrankowienie kredytu. Z czym wiążą się te dwa odmienne rezultaty?

  • Odfrankowienie kredytu we frankach – kredyt zostaje przekształcony na kredyt złotówkowy, zaś oprocentowanie ulega znacznemu obniżeniu. Bank zostaje zobligowany do zwrotu kredytobiorcy wszystkich nadpłaconych rat.
  • Stwierdzenie nieważności umowy frankowej – frankowicz oddaje do banku nominalną kwotę swojego zobowiązania kredytowego, a bank zwraca frankowiczowi wszystkie opłacone przez niego raty, prowizje oraz kwoty zapłacone na poczet ubezpieczeń. 

Dlaczego Frankowicze przegrywają w sądzie?

Mimo tego, że ponad 90% spraw frankowych kończy się rozstrzygnięciem na korzyść frankowicza, to jednak zdarzają się przegrane. W obliczu doniesień o takich sytuacjach odbiorcy często zastanawiają się, dlaczego frankowicze przegrywają. Najczęściej takie przegrane mają swoje źródło w niedoświadczonym pełnomocniku, który nie poradził sobie z zawiłością spraw frankowych i którego przerosła każda mająca miejsce rozprawa o kredyt we frankach. Niekiedy bywa, iż niedoświadczony pełnomocnik nie potrafi przewidzieć, jakie pytania i odpowiedzi na rozprawie frankowej padną, co skutkuje tym, iż nie może w odpowiedni sposób zaprezentować kredytobiorcy, jak zeznawać w sprawie frankowej. Należy pamiętać, że wybór odpowiedniego pełnomocnika to niemal gwarancja wygranego procesu, dlatego podczas wyboru pełnomocnika należy być szczególnie ostrożnym. 

Nasza kancelaria frankowa to zespół specjalistów z 13-letnim doświadczeniem w prawie bankowym i żadna rozprawa o kredyt we frankach nie jest nam straszna. Jesteśmy gwarancją odpowiedniego przygotowania frankowicza do rozprawy i wskazania mu, jak zeznawać w sprawie frankowej. Skontaktuj się z nami już dziś i zawalcz o swoje pieniądze!

Oceń ten artykuł

0/5

Średnia ocen użytkowników: 5.0
na podstawie 198 opinii

BEZPŁATNA ANALIZA / 100% WYGRANYCH SPRAW / NAJLEPSI SPECJALIŚCI NIOSĄCY POMOC FRANKOWICZOM
Data publikacji: 11 listopada 2022
Ostatnia aktualizacja: 11 listopada 2022

KONTAKT

BEZPŁATNA ANALIZA UMOWY KREDYTOWEJ CHF