SPRAWDŹ ILE MOŻESZ ODZYSKAĆ
Skip to content

Jak wybrać kancelarię frankową i ile kosztuje adwokat w sprawie frankowiczów?

Data ostatniej aktualizacji:

Jak wybrać kancelarie Frankową?

Wielu frankowiczów chcących podjąć się procesu przeciwko bankowi szuka we wszelkich źródłach odpowiedzi na pytanie „która kancelaria ma najwięcej wygranych spraw frankowych?”. Czy jest to jednak najbardziej rzetelny wyznacznik dobrej kancelarii? Otóż niekoniecznie. Najwięcej wyroków co do zasady mają ogromne kancelarie, które zwyczajowo nastawione są na ilość, która nie musi iść w parze z jakością. Takie kancelarie najczęściej nie wykazują się indywidualnym podejściem do klientów i w większości działają szablonowo, nawet jeśli dany schemat działania nie będzie odpowiedni dla danej sprawy. Wynika to z faktu, iż obsługując ogromnej ilości spraw i tak część z nich zostanie przecież wygrana. Jednak nie wszystkie, a nawet nie większość. Warto pamiętać, że przy dużej ilości klientów, nie sposób upilnować wszystkich prowadzonych spraw i wyznaczonych do nich terminów. Prowadzi to do konieczności powiększenia zespołu, a więc i kosztów, dlatego też takie kancelarie często zatrudniają tańszych, a przez to też mniej doświadczonych prawników, którzy zwiększają szansę na przegraną. 

Jeśli ilość wyroków nie jest tak kluczowym kryterium, to co nim jest? Przede wszystkim szukając odpowiedniej kancelarii frankowej, powinno zwrócić się szczególną uwagę, czy leżąca w naszym zainteresowaniu kancelaria posiada specjalizację w sprawach obejmujących kredyty we frankach. Jest to ogromnie ważne, bowiem doświadczony w sprawach frankowych prawnik nie da się zaskoczyć niekiedy nieuczciwymi sztuczkami pełnomocników banku, zaś na każdą podniesioną w sądzie kwestię odpowie silnymi argumentami. Kancelarie, które specjalizują się „we wszystkim”, nie są tak naprawdę w niczym ekspertami. To jednak nie wszystko.

Jaka kancelaria do kredytu frankowego?

Najskuteczniejsza kancelaria frankowa składa się zawsze z prawników, którzy doskonale orientują się w prawie bankowym i są zawsze o krok przed bankiem. Odpowiednia kancelaria frankowa dzięki swojemu doświadczeniu powinna być w stanie zapewnić wygraną swojemu klientowi nawet w sytuacji, gdy jego sprawa nie należy do spraw standardowych. Obowiązkiem rzetelnego pełnomocnika jest też niepozostawienie frankowicza samemu sobie i przygotowanie go w odpowiedni sposób do procesu, a także wsparcie go, gdy ten po czasem niemal trwającej lata walce z bankiem jest już wyczerpany czy też zniechęcony. 

Z powodu istniejącej w polskim prawie powagi rzeczy osądzonej, za sprawą której sprawę frankową można przeprowadzić tylko raz, wybór rzetelnej kancelarii powinien być najwyższym priorytetem. Nie licz na ślepy los i powierz swoją sprawę ekspertom. Posiadamy 13 lat doświadczenia w prawie bankowym, a nasi specjaliści, którzy codziennie obcują z kredytami frankowymi, pomogą Ci pozbyć się problemu liczonego we frankach.  

Ile kosztuje adwokat w sprawie Frankowiczów?

Trudno jednoznacznie określić, ile kosztuje adwokat w sprawie frankowiczów, ponieważ konkretne stawki mogą różnić się między kancelariami. Jednakże duża ich część stosuje model finansowy, który opiera się na honorarium wstępnym oraz premią success fee.

Honorarium wstępne to początkowa opłata, która nie jest w żaden sposób zależna od rezultatu sprawy, a więc jest bezwrotna nawet w przypadku przegranego procesu. Poprzez success fee rozumie się opłatę, która pobierana jest po zakończeniu sprawy frankowej, jednak tylko w sytuacji, kiedy sprawa zakończyła się wygraną frankowicza. Można szacować, że stawki premii od sukcesu w różnych kancelariach frankowych wahają się od 5% do 30%.

Często zdarza się, że frankowicze odwlekają rozpoczęcie walki z bankiem w obawie o koszty, jakie mogą wiązać się ze współpracą z dobrym prawnikiem frankowym. Kancelarie frankowe, które są nastawione prokliencko, są świadome, z jakimi problemami finansowymi mogą niekiedy borykać się frankowicze, dlatego też znaczna ilość kancelarii oferuje możliwość opłacania honorarium wstępnego w nieoprocentowanych ratach, a tym samym pomaga frankowiczom nie nadwyrężać ich budżetu. 

Co dalej z kredytami we frankach?

Jeśli nurtują Cię pytanie „co dalej z frankowiczami?’ lub spędza Ci sen z powiek rozmyślanie nad tym, „co dalej z kredytami we frankach” powinieneś wiedzieć, że w kwietniu 2022 roku przez Sąd Najwyższy została podpisana przełomowa uchwała III CZP 40/22, za sprawą której o unieważnienie umowy frankowej mogą ubiegać się również przedsiębiorcy. Tak dobrą dla frankowych przedsiębiorców wiadomość, może jednak przysłaniać osłabienie złotego i ponad dwuprocentowy wzrost relacji CHF-PLN. Rosnące raty są rosnącym problemem, który dobija nawet najbardziej optymistycznego frankowicza. Antidotum jest jednak skierowanie swojej sprawy frankowej na drogę sądową. 

Jeżeli jesteś więc zdecydowany na zakwestionowanie swojej umowy kredytu frankowego w postępowaniu sądowym lub jeszcze masz wątpliwości i szukasz profesjonalnej pomocy prawnika frankowiczów w Warszawie lub prawnika frankowiczów w Polsce, prowadzącego sprawy w różnych miastach na terenie całego kraju, skorzystaj z usług naszej kancelarii. Nasi specjaliści szczegółowo przeanalizują twoją umowę kredytu, określą szansę na wygranie sprawy z bankiem, wyjaśnią w zrozumiały sposób wszelkie wątpliwości, złożą reklamacje do banku w twoim imieniu, a jeżeli zdecydujesz się na skierowanie sprawy do sądu, pomogą w uzyskaniu z banku wszystkich niezbędnych dokumentów potrzebnych do sporządzenia pozwu oraz przygotują go. Po skierowaniu sprawy do sądu nasi specjaliści z należytą starannością poprowadzą postępowanie sądowe, informując na bieżąco o jego postępach. Prawnik frankowiczów z naszej kancelarii wesprze również kredytobiorców przeciwko którym banki w niedalekiej przyszłości wytoczą pozwy za korzystanie z kapitału.

Podsumowanie

Jeśli czytasz ten artykuł, zakładamy, że życie zatruwa Ci toksyczny kredyt we frankach szwajcarskich, dlatego jeśli interesuje Cię podjęcie współpracy z ekspertami z zakresu prawa bankowego, którzy kompleksowo zajmują się sprawami frankowymi — skontaktuj się z nami za pomocą formularza, który bez problemu znajdziesz na naszej stronie internetowej. Wykonamy dla Ciebie bezpłatną i niezobowiązującą analizę frankowej dokumentacji, a następnie przedstawimy szacowane korzyści, jakich możesz rościć od banku. Zaufaj ekspertom i pozbądź się kredytu ze swojego życia!

Prowadzimy sprawy w większości miast w Polsce m.in

 


Sebastian Frejowski

Doktor nauk prawnych

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Stypendysta Królowej Holenderskiej oraz Académie de droit international de La Haye, EUI we Florencji. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w prowadzeniu spraw przed sądem w tym w sprawach precedensowych (spory frankowe, , opcje walutowe, wskaźnik Libor). Specjalizuje się w prawie bankowym, rynku kapitałowym, prawie papierów wartościowych. Doradza zarządzającym funduszami, towarzystwom funduszy inwestycyjnych oraz domom maklerskim w sprawach szeroko pojętego rynku finansowego. Prowadzi obsługę prawną podmiotów rynku kapitałowego, w tym spółek publicznych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych i New Connect. Jest autorem i współautorem kilkunastu artykułów związanych z rynkiem kapitałowym, rynkiem papierów wartościowych w tym wystąpień do organów ochrony prawnej (KNF, UOKIK).

Oceń artykuł:

Średnia ocen użytkowników: 5.0

(Na podstawie 198 opinii)
Kalkulator frankowy

Inne wpisy z tej kategorii

Historia kredytów we frankach szwajcarskich w Polsce

Historia kredytów we frankach szwajcarskich w Polsce
Ewolucja kredytów we frankach w polskim systemie bankowym trwa już od 20 lat. Poczynając od dużej popularności kredytów hipotecznych CHF,...

Kiedy warto walczyć o unieważnienie kredytu frankowego?

Kiedy warto walczyć o unieważnienie kredytu frankowego?
Unieważnienie umowy kredytu polega na jej całkowitym anulowaniu. Umowa jest traktowana tak, jakby nigdy nie była zawarta między kredytobiorcą a...

Jakie argumenty są skuteczne w sprawach frankowych?

Jakie argumenty są skuteczne w sprawach frankowych?
Klauzule abuzywne w kredycie frankowym to postanowienia umowy zawieranej z konsumentem, które nie zostały z nim indywidualnie uzgodnione, a które...