Pozew przeciwko bankowi kredyt we frankach — czy istnieje wzór?

Spis treści:

Pozew frankowy wzór — różnice w sprawach jako argument przeciwko

Sprawy frankowe cieszą się ogromną popularnością ze względu na stale rosnące sukcesy, jakimi mogą pochwalić się frankowicze. Przeglądając internet w poszukiwaniu tematów dotyczących frankowiczów, mogą oni niekiedy natrafić na kuszące frazy „pozew franki wzór” czy też „pozew frankowy wzór”. Jednak czy na pewno ogólnodostępne wzory są dobrym rozwiązaniem?

Sprawy dotyczące kredytów frankowych to jedne z najbardziej zawiłych i skomplikowanych spraw. Mimo ich pozornego podobieństwa nie sposób znaleźć dwie identyczne sprawy. Tak jak ma to miejsce w przypadku umów frankowych proponowanych przez banki, mimo podobieństwa każda umowa była konstruowana w inny sposób. Z tego też powodu korzystając z gotowego wzoru znalezionego w internecie, nie można mieć pewności, iż wszelkie istotne kwestie zostaną w nim poruszone. Ogólnodostępny pozew franki wzór jest zbyt ogólny i nie daje pola do wyszczególnienia indywidualnych dla sprawy frankowej okoliczności. Problemem dla frankowicza może być również naniesienie na wzorze wartości przedmiotu sprawy, która w pozwie frankowym jest obligatoryjna. Nawet użycie kalkulatora frankowego nie załatwia sprawy, bowiem wartości podawane przez oferowane frankowiczom kalkulatory są jedynie wartościami przybliżonymi. 

​​Pozew franki wzór — ryzyko wzorów internetowych

Ze znalezionym w internecie wzorem pozwu przeciwko bankowi w sprawie kredytu we frankach wiąże się trudność w ustaleniu, kto jest jego autorem, czy na pewno wymienione we wzorze podstawy prawne są właściwe i czy wszystkie przedstawione zarzuty zostały sformułowane w sposób poprawny. Znaleziony w internecie pozew frankowy wzór nie może dać frankowiczowi pewności, że zostały spełnione wszelkie wymogi formalne, które mogą zagwarantować przyjęcie pozwu.

Warto podkreślić, iż rzetelna i specjalizująca się w kredytach frankowych kancelaria nigdy nie udostępnia żadnych wzorów dokumentów sporządzonych przez swoich specjalistów, ponieważ nierzadko są to dokumenty opracowywane do perfekcji przez lata. Próżno wierzyć, iż jakakolwiek kancelaria pokusi się o ujawnienie dokumentów, które stanowią niejako know-how danej kancelarii. 

Pozew przeciwko bankowi kredyt we frankach wzór — samym wzorem pozwu nie wygrasz

Nawet zakładając hipotetyczną sytuację, w której znaleziony w internecie pozew przeciwko bankowi „kredyt we frankach wzór” spełnia wszelkie wymogi, nie można spodziewać się pewnej wygranej. Dlaczego? Otóż pozew jest jedynie otwarciem drogi do procesu sądowego, podczas którego niezbędna będzie chociaż jedna rozprawa, bowiem przypadki, w których sprawy zostały rozstrzygnięte wyłącznie na podstawie pozwu, są nieliczne. Podczas procesu może pojawić się konieczność złożenia kolejnych pism procesowych, do których nie odnajdzie się wzoru w internecie. Jak widać, samodzielne wyegzekwowanie korzystnego wyroku nie należy do najprostszych spraw, dlatego dobry prawnik, który poprowadzi sprawę frankową, to podstawa. 

Wzór reklamacji do banku kredyt frankowy

Reklamacja kredytu polega na wskazaniu bankowi, że w zawartej umowie frankowej występują klauzule abuzywne, czyli niedozwolone postanowienia umowne. Powinna ona zawierać wszelkie zarzuty dotyczące wadliwego kredytu, a także precyzować, czy frankowicz domaga się unieważnienia swojej umowy, czy też odfrankowania kredytu. Wielu frankowiczów słysząc o reklamacji, podobnie jak w przypadku pozwu, zastanawia się, czy istnieje wzór reklamacji do banku „kredyt frankowy”. Oczywiście tak, jak to miało miejsce w przypadku pozwu, w internecie są dostępne wzory, jednakże i w tym przypadku zaleca się oddanie swojej sprawy w ręce specjalistów, bowiem wyspecjalizowana kancelaria frankowa w reklamacjach wspiera się rzetelnym orzecznictwem sądowym, które opowiada się w zależności od sytuacji za unieważnieniem bądź ofrankowaniem kredytu, a które może nie być znane każdemu frankowiczowi. 

Jeśli interesuje Cię rzetelnie napisany i skuteczny pozew frankowy bądź swoją batalię z bankiem pragniesz rozpocząć od reklamacji, nie czekaj i skontaktuj się z nami. Poprowadzimy Twoją sprawę z największą starannością i pomożemy Ci uwolnić się od kredytu!

Oceń ten artykuł

0/5

Średnia ocen użytkowników: 5.0
na podstawie 198 opinii

KONTAKT

BEZPŁATNA ANALIZA UMOWY KREDYTOWEJ CHF