Ugoda frankowa – czy warto z niej skorzystać?

BEZPŁATNA ANALIZA / 100% WYGRANYCH SPRAW / NAJLEPSI SPECJALIŚCI NIOSĄCY POMOC FRANKOWICZOM
Ugoda frankowa - czy warto z niej skorzystać?

Spis treści:

Kredyty frankowe miały być produktem hipotecznym, który pozwoli wielu Polakom na posiadanie własnej nieruchomości. Atrakcyjne warunki kredytu oraz łatwa dostępność kredytu sprawiły, że kredytobiorcy zdecydowali się na zaciągnięcie kredytu właśnie w walucie franka szwajcarskiego. Minęło kilka lat i doszliśmy do etapu, kiedy ugoda z bankiem forum oraz kalkulator ugody knf, to miejsca, gdzie Frankowicze szukają pomocy chcąc chociaż trochę zniwelować swoje zadłużenie.

Czy opłaca się iść na ugodę z bankiem

Wielu Frankowiczów obawia się wstąpienia na drogę sądową z bankiem, zdecydowanie częściej można spotkać Frankowiczów, którzy wolą wybrać takie rozwiązanie, jak ugoda z bankiem millennium, czy też ugoda z pko bp franki forum. Niewielu z nich jednak zdaje sobie sprawę z tego, że kalkulator ugody frankowej nie oddaje rzeczywistej zmiany, jaką taka ugoda może przynieść. Co prawda, efekty jakie może przynieść ugoda z bankiem forum są widoczne właściwie od razu po jej zawarciu, problem zaczyna się po kilku miesiącach, gdy WIBOR powoduje, że raty po zawarciu ugody frankowej stają się jeszcze wyższe, niż przed jej podpisaniem. 

Ile można zyskać na ugodzie frankowej

Istnieje możliwość zawarcia ugody poprzez złożenie pisma ugoda z bankiem wzór, dzięki czemu właściwie bank może dokonać restrukturyzacji kredytu, ale czy można zyskać w sposób faktyczny na zawarciu takiej ugody z bankiem? Niekoniecznie, bowiem kalkulator ugody knf pokazuje jedynie, ile można zyskać na dzień zawarcia ugody, nie uwzględnia późniejszych podwyżek stóp procentowych, czy też WIBOR-u, który wpływa znacząco na wysokość rat. Ugoda z bankiem forum, to miejsce gdzie niektórzy kredytobiorcy zachwalają ugodę z bankiem, ale to informacje jeszcze przed ogromnymi podwyżkami stóp procentowych przez NBP.

Co z podatkiem od ugody frankowej

Rozważając zawarcie ugody z bankiem, należy pamiętać, iż podatek od ugody frankowej 2022 może zostać pobrany od Frankowicza w związku z częściowym umorzeniem kredytu osobie prywatnej. Co prawda, rząd wprowadził w życie ustawę, która ma za zadanie uchronić od tego Frankowiczów, ale nigdy nie ma pewności, iż podatek od ugody frankowej 2022 nie zostanie pobrany, dlatego warto skorzystać w takiej sytuacji z opinii kancelarii frankowej.

Co proponuje PKO BP Frankowiczom

Frankowicze najczęściej zawierali kredyty w banku PKO BP, w związku z czym bank ten został niejako przymuszony przez KNF do stworzenia rozwiązań ugodowych. Frankowicze mogą zasięgnąć potwierdzonych informacji na ugoda z pko bp franki forum, gdzie kredytobiorcy dzielą się swoimi doświadczeniami po zawarciu ugody. Choć można skorzysać z pko bp ugody z frankowiczami kalkulator, to wiemy już jakie propozycje składa bank swoim klientom. Ugoda z pko bp franki forum, to nic innego, jak przewalutowanie kredytu frankowego na kredyt złotówkowy oraz zamiana wskaźnika referencyjnego oprocentowania z SARON na WIBOR. Warto zauważyć, iż pko bp ugody z frankowiczami forum wskazuje, że bank PKO BP nie zwraca nadpłaconych rat, ani żadnych poniesionych kosztów. 

Czy opłaca się zawrzeć ugodę z PKO BP?

Frankowicze mogą samodzielnie sprawdzić, czy pko bp ugody z frankowiczami kalkulator pokaże wynik korzyści, który będzie się im opłacać, jednakże doświadczenie naszych klientów pokazuje jasno, że zawarcie ugody z bankiem, to tak samo niekorzystny kredyt, tyle że płacony już w złotówkach. Ugoda z pko bp franki forum nie jest opłacalna dla Frankowiczów, bowiem raty tych kredytów nadal będą wysokie. Można skorzystać z ugoda z bankiem wzór i otrzymać informację zwrotną, poznać szczegóły oferty, jednakże bank nie ma żadnego interesu w podpisaniu z Frankowiczem korzystnej dla niego ugody, wówczas nie może zarabiać.

Które banki najczęściej przegrywają z Frankowiczami?Aktualnie orzecznictwo w sprawach frankowych ugruntowało się tak bardzo na korzyść Frankowiczów, że rzadko mówi się o tym, że Frankowicze mogą w ogóle przegrać proces. Najczęściej z Frankowiczami przegrywają takie banki, jak: mBank, PKO BP, Millennium Bank, ING Bank Sląski, Getin Bank,  czy też Santander. Zdarza się, że sprawy frankowe są ryzykowne z Deutsche Bankiem oraz dawnym bankiem Fortis, jednakże to również są sprawy do wygrania.

Oceń ten artykuł

0/5

Średnia ocen użytkowników: 5.0
na podstawie 198 opinii

BEZPŁATNA ANALIZA / 100% WYGRANYCH SPRAW / NAJLEPSI SPECJALIŚCI NIOSĄCY POMOC FRANKOWICZOM
Data publikacji: 8 października 2022
Ostatnia aktualizacja: 6 maja 2023

KONTAKT

BEZPŁATNA ANALIZA UMOWY KREDYTOWEJ CHF