SPRAWDŹ ILE MOŻESZ ODZYSKAĆ
Skip to content

Syndyk nie wyklucza zawarcia ugód z frankowiczami Getin Nobel Bank

Data ostatniej aktualizacji:

Syndyk nie wyklucza zawarcia ugód z frankowiczami Getin Nobel Bank

Sytuacja prawna frankowiczów, którzy zawarli umowy kredytowe z Getin Noble Bank jest znacznie trudniejsza niż w przypadku kredytobiorców z innych banków. W lipcu 2023 r. sąd ogłosił bowiem wszczęcie postępowania upadłościowego wobec Getin Nobel Bank.

Ostatnimi czasy syndyk Getin Noble Bank wskazał, że ma zamiar umożliwić kredytobiorcom zawarcie ugód w związku z umowami frankowymi. Ucieszyło to licznych frankowiczów Getin Noble Bank, niestety kwestia ta nie jest jeszcze oczywista i wywołuje coraz większe wątpliwości po stronie kredytobiorców i prawników z kancelarii frankowych.

Czy Getin Nobel bank na pewno chce doprowadzić do podpisania ugód?

Część prawników sceptycznie podchodzi do intencji jakie przyświecają Getin Noble Bank w związku z zawezwaniami do próby ugodowej. Podnoszą oni, że w rzeczywistości bank ten może jedynie próbować doprowadzić do zawieszenia biegu przedawnienia ewentualnych roszczeń banku. Prawnicy podnoszą również, że do zawarcia ugód potrzebna jest m.in. zgoda rady wierzycieli, co w skomplikowanej sytuacji Getin Noble Bank nie jest wcale takie oczywiste.

Unieważnienie umowy kredytu frankowego – kancelaria prawna

W przypadku Getin Nobel Bank, zawarcie sensownej ugody mogłoby być rozsądnym rozwiązaniem. W wypadku pozostałych banków zdecydowanie lepiej złożyć pozew frankowy – wstępna wartość możliwego do uzyskania roszczenia może być wyliczona przy pomocy kalkulatora frankowego. Niezależnie od tego jaki bank udzielił kredytu zawsze w sprawach kredytowych warto wesprzeć się profesjonalną pomocą kancelarii frankowej.

Autor: radca prawny Maciej Fiedorowicz, nr wpisu WA-15162


Sebastian Frejowski

Doktor nauk prawnych

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Stypendysta Królowej Holenderskiej oraz Académie de droit international de La Haye, EUI we Florencji. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w prowadzeniu spraw przed sądem w tym w sprawach precedensowych (spory frankowe, , opcje walutowe, wskaźnik Libor). Specjalizuje się w prawie bankowym, rynku kapitałowym, prawie papierów wartościowych. Doradza zarządzającym funduszami, towarzystwom funduszy inwestycyjnych oraz domom maklerskim w sprawach szeroko pojętego rynku finansowego. Prowadzi obsługę prawną podmiotów rynku kapitałowego, w tym spółek publicznych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych i New Connect. Jest autorem i współautorem kilkunastu artykułów związanych z rynkiem kapitałowym, rynkiem papierów wartościowych w tym wystąpień do organów ochrony prawnej (KNF, UOKIK).

Oceń artykuł:

Średnia ocen użytkowników: 5.0

(Na podstawie 198 opinii)
Kalkulator frankowy

Inne wpisy z tej kategorii

Ważna uchwała Sądu Najwyższego III CZP 25/22

Ważna uchwała Sądu Najwyższego III CZP 25/22
W dniu 25 kwietnia 2024 r. Sąd Najwyższy wydał długo oczekiwaną uchwałę w sprawie III CZP 25/22. W wydaniu uchwały...

Większe rezerwy banków na kredyty hipoteczne

Większe rezerwy banków na kredyty hipoteczne
Banki zdają sobie sprawę, że frankowicze nie zwalniają tempa w składaniu pozwów o unieważnienie umów frankowych do sądów i że...

Sąd Najwyższy powraca do prac nad uchwałą III CZP 25/22

Sąd Najwyższy powraca do prac nad uchwałą III CZP 25/22
Orzecznictwo sądów powszechnych oraz Sądu Najwyższego w sprawach frankowych jest w przeważającej większości prokonsumenckie. Sporadycznie zdarzają się jednak orzeczenia, które...