SPRAWDŹ ILE MOŻESZ ODZYSKAĆ
Skip to content

Syndyk nie wyklucza zawarcia ugód z frankowiczami Getin Nobel Bank

Data ostatniej aktualizacji:

Syndyk nie wyklucza zawarcia ugód z frankowiczami Getin Nobel Bank

Sytuacja prawna frankowiczów, którzy zawarli umowy kredytowe z Getin Noble Bank jest znacznie trudniejsza niż w przypadku kredytobiorców z innych banków. W lipcu 2023 r. sąd ogłosił bowiem wszczęcie postępowania upadłościowego wobec Getin Nobel Bank.

Ostatnimi czasy syndyk Getin Noble Bank wskazał, że ma zamiar umożliwić kredytobiorcom zawarcie ugód w związku z umowami frankowymi. Ucieszyło to licznych frankowiczów Getin Noble Bank, niestety kwestia ta nie jest jeszcze oczywista i wywołuje coraz większe wątpliwości po stronie kredytobiorców i prawników z kancelarii frankowych.

Czy Getin Nobel bank na pewno chce doprowadzić do podpisania ugód?

Część prawników sceptycznie podchodzi do intencji jakie przyświecają Getin Noble Bank w związku z zawezwaniami do próby ugodowej. Podnoszą oni, że w rzeczywistości bank ten może jedynie próbować doprowadzić do zawieszenia biegu przedawnienia ewentualnych roszczeń banku. Prawnicy podnoszą również, że do zawarcia ugód potrzebna jest m.in. zgoda rady wierzycieli, co w skomplikowanej sytuacji Getin Noble Bank nie jest wcale takie oczywiste.

Unieważnienie umowy kredytu frankowego – kancelaria prawna

W przypadku Getin Nobel Bank, zawarcie sensownej ugody mogłoby być rozsądnym rozwiązaniem. W wypadku pozostałych banków zdecydowanie lepiej złożyć pozew frankowy – wstępna wartość możliwego do uzyskania roszczenia może być wyliczona przy pomocy kalkulatora frankowego. Niezależnie od tego jaki bank udzielił kredytu zawsze w sprawach kredytowych warto wesprzeć się profesjonalną pomocą kancelarii frankowej.

Autor: radca prawny Maciej Fiedorowicz, nr wpisu WA-15162


Sebastian Frejowski

Doktor nauk prawnych

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Stypendysta Królowej Holenderskiej oraz Académie de droit international de La Haye, EUI we Florencji. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w prowadzeniu spraw przed sądem w tym w sprawach precedensowych (spory frankowe, , opcje walutowe, wskaźnik Libor). Specjalizuje się w prawie bankowym, rynku kapitałowym, prawie papierów wartościowych. Doradza zarządzającym funduszami, towarzystwom funduszy inwestycyjnych oraz domom maklerskim w sprawach szeroko pojętego rynku finansowego. Prowadzi obsługę prawną podmiotów rynku kapitałowego, w tym spółek publicznych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych i New Connect. Jest autorem i współautorem kilkunastu artykułów związanych z rynkiem kapitałowym, rynkiem papierów wartościowych w tym wystąpień do organów ochrony prawnej (KNF, UOKIK).

Oceń artykuł:

Średnia ocen użytkowników: 5.0

(Na podstawie 198 opinii)
Kalkulator frankowy

Inne wpisy z tej kategorii

Sąd Najwyższy powraca do prac nad uchwałą III CZP 25/22

Sąd Najwyższy powraca do prac nad uchwałą III CZP 25/22
Orzecznictwo sądów powszechnych oraz Sądu Najwyższego w sprawach frankowych jest w przeważającej większości prokonsumenckie. Sporadycznie zdarzają się jednak orzeczenia, które...

Już 25 kwietnia 2024 r. Frankowicze poznają stanowisko Sądu Najwyższego!

Już 25 kwietnia 2024 r. Frankowicze poznają stanowisko Sądu Najwyższego!
Na 25 kwietnia 2024 r. został wyznaczony termin posiedzenia Sądu Najwyższego. W tym też dniu Sąd Najwyższy zajmie stanowisko w...

Czy przewalutowanie kredytu frankowego jest odwracalne?

Czy przewalutowanie kredytu frankowego jest odwracalne?
Przewalutowanie kredytu we frankach szwajcarskich polega na tym, że w umowie kredytu zmianie ulega waluta z franka szwajcarskiego na złoty...