Na rynku coraz częściej możemy się spotkać z podmiotami, które oferują frankowiczom pomoc w negocjowaniu ugód frankowych oraz deklarując chęć zakupu wierzytelności wynikających z kredytów frankowych. Czy warto skorzystać z ich usług czy lepiej unikać?
Cesja wierzytelności kredytu frankowego
Na rynku pojawiły się firmy, które skupują spłacone kredyty frankowe. W takim przypadku cesja wierzytelności nie wymaga zgody banku. Należy uważać na tego typu firmy, ponieważ najczęściej są to spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, które albo współpracują z pseudokancelariami frankowymi, albo handlują danymi kredytobiorców. Dodatkowo pseudokancelarie pobierają bardzo wysokie premie za sukces, stanowiące wielokrotność honorarium renomowanych kancelarii frankowych. Dzięki jednoznacznie korzystnemu orzecznictwu dla frankowiczów, należy stwierdzić, że kredytobiorca skorzysta bardziej na samodzielnym złożeniu pozwu niż na sprzedaży swojej wierzytelności frankowej.
Rzetelna pomoc dla frankowiczów
Frankowicze, którzy jeszcze nie złożyli pozwu frankowego i w 2024 roku zamierzają rozwiązać swój problem kredytu frankowego powinni szukać pomocy jedynie w dobrej kancelarii frankowej prowadzonej przez adwokatów lub radców prawnych. Profesjonalna kancelaria frankowa udostępnia frankowiczowi kalkulator frankowy dzięki, któremu może on wyliczyć potencjalny zysk z unieważnienia umowy kredytu. Należy uważać na pseudokancelarie prowadzone w formie spółek z ograniczoną odpowiedzialnością oraz podmioty, które udają, że są zainteresowane odpłatną cesją wierzytelności.