SPRAWDŹ ILE MOŻESZ ODZYSKAĆ
Skip to content

Niebezpieczne oferty kupna kredytu frankowego

Data ostatniej aktualizacji:

Niebezpieczne oferty kupna kredytu frankowego

Na rynku coraz częściej możemy się spotkać z podmiotami, które oferują frankowiczom pomoc w negocjowaniu ugód frankowych oraz deklarując chęć zakupu wierzytelności wynikających z kredytów frankowych. Czy warto skorzystać z ich usług czy lepiej unikać?

Cesja wierzytelności kredytu frankowego

Na rynku pojawiły się firmy, które skupują spłacone kredyty frankowe. W takim przypadku cesja wierzytelności nie wymaga zgody banku. Należy uważać na tego typu firmy, ponieważ najczęściej są to spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, które albo współpracują z pseudokancelariami frankowymi, albo handlują danymi kredytobiorców. Dodatkowo pseudokancelarie pobierają bardzo wysokie premie za sukces, stanowiące wielokrotność honorarium renomowanych kancelarii frankowych. Dzięki jednoznacznie korzystnemu orzecznictwu dla frankowiczów, należy stwierdzić, że kredytobiorca skorzysta bardziej na samodzielnym złożeniu pozwu niż na sprzedaży swojej wierzytelności frankowej.

Rzetelna pomoc dla frankowiczów

Frankowicze, którzy jeszcze nie złożyli pozwu frankowego i w 2024 roku zamierzają rozwiązać swój problem kredytu frankowego powinni szukać pomocy jedynie w dobrej kancelarii frankowej prowadzonej przez adwokatów lub radców prawnych. Profesjonalna kancelaria frankowa udostępnia frankowiczowi kalkulator frankowy dzięki, któremu może on wyliczyć potencjalny zysk z unieważnienia umowy kredytu. Należy uważać na pseudokancelarie prowadzone w formie spółek z ograniczoną odpowiedzialnością oraz podmioty, które udają, że są zainteresowane odpłatną cesją wierzytelności.


Sebastian Frejowski

Doktor nauk prawnych

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Stypendysta Królowej Holenderskiej oraz Académie de droit international de La Haye, EUI we Florencji. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w prowadzeniu spraw przed sądem w tym w sprawach precedensowych (spory frankowe, , opcje walutowe, wskaźnik Libor). Specjalizuje się w prawie bankowym, rynku kapitałowym, prawie papierów wartościowych. Doradza zarządzającym funduszami, towarzystwom funduszy inwestycyjnych oraz domom maklerskim w sprawach szeroko pojętego rynku finansowego. Prowadzi obsługę prawną podmiotów rynku kapitałowego, w tym spółek publicznych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych i New Connect. Jest autorem i współautorem kilkunastu artykułów związanych z rynkiem kapitałowym, rynkiem papierów wartościowych w tym wystąpień do organów ochrony prawnej (KNF, UOKIK).

Oceń artykuł:

Średnia ocen użytkowników: 5.0

(Na podstawie 198 opinii)
Kalkulator frankowy

Inne wpisy z tej kategorii

Odwołanie rzecznika finansowego

Odwołanie rzecznika finansowego
W dniu 20 czerwca 2024 roku premier Donald Tusk odwołał Bohdana Pretkiela z funkcji Rzecznika Finansowego. Oficjalnym powodem odwołania rzecznika...

BPH poinformował o znacznej stracie za rok 2023 – czy kredytobiorcy frankowi mają powody do niepokoju?

BPH poinformował o znacznej stracie za rok 2023 – czy kredytobiorcy frankowi mają powody do niepokoju?
Ostatnimi czasy bank BPH opublikował sprawozdanie finansowe, z którego wynika, że za rok 2023 poniósł stratę w wysokości ok. 5,5...

Wyrok SN II CSKP 544/24 – oddalona skarga kasacyjna syndyka

Wyrok SN II CSKP 544/24 – oddalona skarga kasacyjna syndyka
Getin Noble Bank Wyrokiem z dnia 21 czerwca 2024 r. w sprawie II CSKP 544/24 Sąd Najwyższy oddalił skargę kasacyjną...