SPRAWDŹ ILE MOŻESZ ODZYSKAĆ
Skip to content

Niebezpieczne oferty kupna kredytu frankowego

Data ostatniej aktualizacji:

Niebezpieczne oferty kupna kredytu frankowego

Na rynku coraz częściej możemy się spotkać z podmiotami, które oferują frankowiczom pomoc w negocjowaniu ugód frankowych oraz deklarując chęć zakupu wierzytelności wynikających z kredytów frankowych. Czy warto skorzystać z ich usług czy lepiej unikać?

Cesja wierzytelności kredytu frankowego

Na rynku pojawiły się firmy, które skupują spłacone kredyty frankowe. W takim przypadku cesja wierzytelności nie wymaga zgody banku. Należy uważać na tego typu firmy, ponieważ najczęściej są to spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, które albo współpracują z pseudokancelariami frankowymi, albo handlują danymi kredytobiorców. Dodatkowo pseudokancelarie pobierają bardzo wysokie premie za sukces, stanowiące wielokrotność honorarium renomowanych kancelarii frankowych. Dzięki jednoznacznie korzystnemu orzecznictwu dla frankowiczów, należy stwierdzić, że kredytobiorca skorzysta bardziej na samodzielnym złożeniu pozwu niż na sprzedaży swojej wierzytelności frankowej.

Rzetelna pomoc dla frankowiczów

Frankowicze, którzy jeszcze nie złożyli pozwu frankowego i w 2024 roku zamierzają rozwiązać swój problem kredytu frankowego powinni szukać pomocy jedynie w dobrej kancelarii frankowej prowadzonej przez adwokatów lub radców prawnych. Profesjonalna kancelaria frankowa udostępnia frankowiczowi kalkulator frankowy dzięki, któremu może on wyliczyć potencjalny zysk z unieważnienia umowy kredytu. Należy uważać na pseudokancelarie prowadzone w formie spółek z ograniczoną odpowiedzialnością oraz podmioty, które udają, że są zainteresowane odpłatną cesją wierzytelności.


Sebastian Frejowski

Doktor nauk prawnych

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Stypendysta Królowej Holenderskiej oraz Académie de droit international de La Haye, EUI we Florencji. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w prowadzeniu spraw przed sądem w tym w sprawach precedensowych (spory frankowe, , opcje walutowe, wskaźnik Libor). Specjalizuje się w prawie bankowym, rynku kapitałowym, prawie papierów wartościowych. Doradza zarządzającym funduszami, towarzystwom funduszy inwestycyjnych oraz domom maklerskim w sprawach szeroko pojętego rynku finansowego. Prowadzi obsługę prawną podmiotów rynku kapitałowego, w tym spółek publicznych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych i New Connect. Jest autorem i współautorem kilkunastu artykułów związanych z rynkiem kapitałowym, rynkiem papierów wartościowych w tym wystąpień do organów ochrony prawnej (KNF, UOKIK).

Oceń artykuł:

Średnia ocen użytkowników: 5.0

(Na podstawie 198 opinii)
Kalkulator frankowy

Inne wpisy z tej kategorii

Ważna uchwała Sądu Najwyższego III CZP 25/22

Ważna uchwała Sądu Najwyższego III CZP 25/22
W dniu 25 kwietnia 2024 r. Sąd Najwyższy wydał długo oczekiwaną uchwałę w sprawie III CZP 25/22. W wydaniu uchwały...

Większe rezerwy banków na kredyty hipoteczne

Większe rezerwy banków na kredyty hipoteczne
Banki zdają sobie sprawę, że frankowicze nie zwalniają tempa w składaniu pozwów o unieważnienie umów frankowych do sądów i że...

Sąd Najwyższy powraca do prac nad uchwałą III CZP 25/22

Sąd Najwyższy powraca do prac nad uchwałą III CZP 25/22
Orzecznictwo sądów powszechnych oraz Sądu Najwyższego w sprawach frankowych jest w przeważającej większości prokonsumenckie. Sporadycznie zdarzają się jednak orzeczenia, które...