Co zrobić jak bank upada – kredyt frankowy

BEZPŁATNA ANALIZA / 100% WYGRANYCH SPRAW / NAJLEPSI SPECJALIŚCI NIOSĄCY POMOC FRANKOWICZOM

Spis treści:

Wielu Frankowiczów zdaje się myśleć jedynie o tym, że muszą oni spłacać swoje coraz wyższe zobowiązania, niewielu z nich zadaje sobie jednak pytanie co zrobić jak bank upada, bowiem jest to sytuacja abstrakcyjna i trudna do wyobrażenia. Widmo upadłości banków, które oferowały kredyt frankowy jest coraz bardziej realne, ponieważ przegrywają one praktycznie wszystkie procesy zakładane przez Frankowiczów, co wiąże się z ogromną stratą finansową dla całego sektora bankowego. Rodzi się pytanie ,,co zrobić jak bank upada”?

Co z kredytem w przypadku upadłości banku?

Bank może ogłosić upadłość, gdy staje się niewypłacalny, wówczas na w jego obowiązku leży poinformowanie o tym Komisję Nadzoru Finansowego, a w następstwie tej procedury:

  • bank może ogłosić upadłość i zostać przejęty przez inny bank
  • bank może wnioskować do sądu o ogłoszenie upadłości

Nie trzeba specjalnie martwić się o to, co zrobić jak bank upada, gdy nie ma się kredytu frankowego, wówczas klient może czuć się bezpiecznie, ponieważ jego środki są pod ścisłą ochroną Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Wielu prawników sugeruje Frankowiczom, którzy mają kredyt frankowy co zrobić jak bank upada, aby w sytuacji nadpłacenia kredytu skierowali oni skargę do WSA w związku z decyzją o przymusowej restrukturyzacji przez BFG. To właśnie Frankowicze Getin Banku we wrześniu mierzyli się z sytuacją odnośnie tego, co zrobić gdy bank upada kredyt frankowy. Okazało się, że rachunki i środki klientów nie posiadających kredytów frankowych zostały przeniesione do banku pomostowego, a kredyty frankowe należy spłacać bez zmian, w najgorszej sytuacji zostali postawieni ci Frankowicze, którzy zdążyli zapłacić więcej do banku, niż otrzymali. 

Kredyt frankowy co zrobić jak bank upada?

Banki nadal uważają, że umowy frankowe są ważne, mimo tego, że lwia część kredytów frankowych została już unieważniona przed sądami powszechnymi. Frankowicze, którzy nie zastanawiają się, co zrobić jak bank upada, to zazwyczaj ta grupa, która już skierowała swoje pozwy do sądów i z pomocą kancelarii frankowych sformułowała w sposób jasny swoje żądania o unieważnienie umowy kredytowej oraz zwrot niesłusznie nadpłaconych rat. Sytuacja z Getin Bankiem pokazuje, że to co zrobić jak bank upada oscylować powinno wokół zniwelowania zadłużenia w sposób, jak najszybszy, a takim jest wniosek o zabezpieczenie roszczenia, a dokładniej – o wstrzymanie płatności rat. Choć pojawiają się głosy twierdzące, że Frankowiczom w sytuacji kredyt frankowy co zrobić jak bank upada nie powinni otrzymać takiego zabezpieczenia, to jest to dezinformacją, bowiem przepisy stanowią jasno, że wniosek o zabezpieczenie nie obejmuje majątku będącego w przymusowej restrukturyzacji BFG. 

Co z kredytem w przypadku upadłości banku – jak się zabezpieczyć?

Z oficjalnych informacji, jakie podaje sektor bankowy, 9 największych banków, które oferowały niegdyś kredyty frankowe nawiązane zostały rezerwy przeznaczone na ryzyko związane ze sprawami frankowymi opiewające na kwotę ponad 24 mld zł, co oznacza, że duża część banków narażona będzie na problemy finansowe, które stale będą się pogłębiać. Coraz większa ilość Frankowiczów będzie zastanawiać się nad tym, co zrobić jak bank upada, bowiem niektóre z nich masowo przegrywają praktycznie każdy spór frankowy nawet w postępowaniu apelacyjnym. 

Frankowicze, którzy zastanawiają się, co zrobić jak bank upada kredyt frankowy i dostrzegają, że ich bank zaczyna mieć problemy finansowe, czy przegrywa wiele procesów frankowych, powinni rozważyć jak najszybsze pozwanie swojego banku, aby sprawa toczyła się już przed sądem, co pozwoli w sposób skuteczny zabezpieczyć interesy oraz pieniądze, które bank zobowiązany będzie zwrócić Frankowiczowi, niezależnie od tego, czy znajduje się w stanie upadłości.

Zachęcamy do kontaktu wszystkich zainteresowanych Frankowiczów, którzy obawiają się o to, że będą musieli zastanawiać się w niedalekiej przyszłości, co zrobić gdy bank upada kredyt frankowy!

Oceń ten artykuł

0/5

Średnia ocen użytkowników: 5.0
na podstawie 198 opinii

BEZPŁATNA ANALIZA / 100% WYGRANYCH SPRAW / NAJLEPSI SPECJALIŚCI NIOSĄCY POMOC FRANKOWICZOM
Data publikacji: 12 listopada 2022
Ostatnia aktualizacja: 20 grudnia 2022

KONTAKT

BEZPŁATNA ANALIZA UMOWY KREDYTOWEJ CHF